У мережі оприлюднили супутникові знімки наслідків ударів ATACMS по аеродрому у Бердянську
Категорія
Україна
Дата публікації

У мережі оприлюднили супутникові знімки наслідків ударів ATACMS по аеродрому у Бердянську

Бавовна у росіян
Джерело:  online.ua

У мережі з'явились супутникові знімки наслідків удару ЗСУ балістичними ракетами  ATACMS по аеродрому злочинної армії РФ в окупованому Бердянську у Запорізькій області. 

Що відомо про наслідки ударів ATACMS по аеродрому у Бердянську

За інформацією журналістів проекту “Схеми”, внаслідок удару по аеродрому Бердянську там були зафіксовані значні втрати злочинної армії у живій силі та техніці.

Зокрема, знімки надані Planet Labs і зроблені 18 жовтня зафіксували місця влучання на території аеродрому.

Зокрема, на супутниковому фотовидно частину злітної смуги летовища, на якій раніше розташовувались гелікоптери.

Порівнявши попередні фото можна побачити сліди від знищеної техніки росіян.

Зокрема заявлялось, що за допомогою ракет ATACMS в ході спецоперації DRAGONFLY з ураження ворожих аеродромів у тимчасово окупованому Луганську та Бердянську було знищено дев'ять російських гелікоптерів, установку ППО, склад боєприпасів та багато іншого.

У ніч на 17 жовтня ЗСУ завдали ударів по аеродромах поблизу окупованих Бердянська та Луганська.

Сили спецоперацій повідомили, що було пошкоджено злітно-посадкові смуги аеродромів і уражено 9 гелікоптерів, спецтехніку, пускову установку ППО та склад боєприпасів.

Чому російські ППО безсилі перед ATACMS

За словами військового експерта Романа Світана, особливості американських балістичних ракет ATACMS роблять російські ППО легкою ціллю для них.

Пробували росіяни збити ці ракети ATACMS, але вони їх не збили. Тобто ракета сама по собі йде не по чистій балістичній траєкторії, а по так званій квазібалістичній траєкторії: вона нишпорить по траєкторії, може "бочки" нарізати. За великим рахунком вона виконує протиракетний маневр, тому що будь-який зенітно-ракетний комплекс, який намагається збити балістичну ракету, він відправляє протиракети в точку зустрічі, яку обчислює система розрахунку. А коли постійно йде зміна балістичної траєкторії, то цю точку зустрічі не можна обчислити, тому ракети просто йдуть в повітря: тобто в точці зустрічі, яка вирахувала машина, вже цієї ракети немає, і треба ще одна протиракета і ще одна, - пояснив експерт.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні запустили програму Ukraine2EU — важливі деталі

Що важливо знати про програму Ukraine2EU
Джерело:  online.ua

В Україні офіційно запустили програму Ukraine2EU, головна ціль котрої — підтримувати українські інституції в управлінні процесом вступу до Європейського союзу та реалізації необхідних реформ.

Головні тези:

  • Фінансування програми здійснюється ЄС, Данією, Литвою та Швецією.
  • Програма Ukraine2EU сприятиме стабільному прогресу у напрямку європейської інтеграції.

Що важливо знати про програму Ukraine2EU

1 квітня відбулася конференція "Вступ України в ЄС: вибір зроблено, питання часу", учасниками якої стали представники України, Євросоюзу, Литви та Данії.

Сама програма Ukraine2EU фінансується спільно ЄС, Данією та Литвою, а нещодавно до них приєдналася Швеція.

Вона розрахована на наступні 2 роки та буде реалізована Литовським центральним агентством управління проєктами (CPVA).

Очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль офіційно привітав запуск програми. Він звернув увагу на те, що Україна та Європа завжди були разом.

І сьогодні наше завдання — підтвердити це, пройти треком інтеграції максимально швидко та успішно. Інструмент Ukraine2EU" дає нам в цьому нові можливості.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Фото: facebook.com/Ukraine2EUProgramme

З заявою з цього приводу також виступила Катарина Матернова — пані посол ЄС в Україні.

Вона нагадала про важливість стратегічної координації та підтримки інституцій на шляху України до членства в блоці.

Завдяки програмі Ukraine2EU ми зміцнюємо інституційну спроможність України та забезпечуємо стабільний прогрес у напрямку європейської інтеграції, — наголосила дипломатка.

Фото: facebook.com/Ukraine2EUProgramme

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?