У Москві тисячі людей зібралися на похорон Олексія Навального — відео
Категорія
Світ
Дата публікації

У Москві тисячі людей зібралися на похорон Олексія Навального — відео

Похорони Навального
Джерело:  online.ua

Опозиційного російського політика Олексія Навального поховали у п’ятницю, 1 березня, на Борисівському цвинтарі Москви. 

Навального поховали у Москві

Віддати данину пам’яті Олексію Навальному прийшли тисячі людей. Черга до храму, де відбувалося відспівування, розтягнулася на 2 км.

ЗМІ зазначають, що процесія у церкві відбувалась поспіхом та закінчилася менш ніж за пів години.

До храму запускали людей невеликими групами по двоє-четверо. Але загалом вдалося зайти лише близько 300 особам.

Люди у черзі під церквою скандували різні гасла, на кшталт: “Ні війні”, “Росія буде вільною” та вигукували прізвище покійного політика.

Територія до храму була огороджена металевими парканами. Після відспівування у храмі натовп його повалив та пішов за катафалком у бік цвинтаря.

Після того як із Навальним попрощалися його батьки, труну з політиком опустили під музику з фільму Термінатор-2.

За словами його речниці Кіри Ярмиш, це його улюблений фільм. Також на цвинтарі звучала композиція My Way Френка Сінатри.

Серед натовпу, який прийшов віддати шану Навальному, були посли США та Німеччини з іншими західними дипломатами.

Олексій Навальний
online.ua

Вдови Навального Юлії та його дітей, які з міркувань безпеки проживають за межами РФ, на церемонії не було. Згодом жінка опублікувала емоційний пост та відео в Instagram.

Я не знаю, як жити без тебе, але я зроблю все можливе, щоб ти там, нагорі, був щасливий за мене і пишався мною. Не знаю, вийде у мене це чи ні, але я постараюся, — написала вона.

1 березня у Росії не минуло без затримань населення силовиками. ОВД-Інфо писало, що після похорону Навального у Москві затримали кілька людей. Також відбулися затримання на акціях пам’яті за Навальним у Новосибірську та Єкатеринбурзі.

На акціях у день похорону Навального затримали близько 50 осіб

Найбільше затримано у Новосибірську — 12 осіб, при цьому місцеві ЗМІ писали про 25 затриманих. Один із них — депутат міськради Антон Картавін.

У Москві відомо про шістьох затриманих, серед них заступник голови московського відділення партії «Яблуко» Андрій Морєв та колишній заступник голови партії ПАРНАС Михайло Шнейдер. Морєва затримали на станції метро Мар'їно, його вже відпустили.

Навіть вже після сьомої вечора люди продовжували йти на прошання з Олексієм Навальним.

Опозиційні медіасайти повідомляють, що у натовпі, який прийшов попрощатися з Навальним, були провокатори, які закликали йти на Кремль. Також стверджується, що спеціальні особи фіксували обличчя людей, які прийшли попрощатися із політиком.

Що відомо про смерть Навального

16 лютого у Росії повідомили про смерть політика Олексія Навального у виправній колонії № 3 у Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

17 лютого речниця політика Кіра Ярмиш заявила, що у Слідчому комітеті відмовилися видавати тіло Навального родичам, доки не завершиться перевірка.

Тіло політика віддали матері лише 24 лютого. За кілька днів до похорону соратники Навального казали, що не могли знайти залу для публічного прощання. Так режим тиснув на близьких Навального, щоб було організовано “тихий сімейний похорон”.

Юлія Навальна після повідомлення про смерть свого чоловіка у колонії звинуватила у його вбивстві російського диктатора Володимира Путіна.

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Куди наразі рухаються переговори України та США

Угода про надра досі обговорюється
Джерело:  Bloomberg

Офіційний Київ проситиме американську владу змінити запропоновану угоду про корисні копалини, оскільки вона в актуальній версії є невигідною для України та шкодитиме її вступу до ЄС.

Головні тези:

  • Українська сторона активно веде переговори з американськими колегами, підштовхуючи їх до зміни угоди.
  • Ключова вимога Києва - збільшення американських інвестицій.

Угода про надра досі обговорюється

Згідно з даними інсайдерів Bloomberg, команда українського лідера Володимира Зеленського проситиме США внести зміни до нової економічної угоди, запропонованої адміністрацією Дональда Трампа.

Насамперед Київ хоче, щоб Вашингтон пообіцяв збільшити американські інвестиції.

Анонімні джерела стверджують, що 28 березня українські посадовці провели відеодзвінок з американськими колегами, зокрема юристами.

Цього разу українська сторона хотіла почути роз'яснення щодо останнього проєкту угоди.

Як стверджує ще один інсайдер Bloomberg, команда Дональда Трампа не висловила заперечень щодо занепокоєнь, озвучених Києвом, особливо щодо потенційного конфлікту угоди з цілями України щодо членства в ЄС.

На переконання української сторони, це вказує на те, що Білий дім може бути відкритим до обговорення змін.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?