У Німеччині планують схвалити додаткову військову допомогу Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

У Німеччині планують схвалити додаткову військову допомогу Україні

Парламент Німеччини
Джерело:  Reuters

Бюджетний комітет німецького парламенту закликає керівника Мінфіну країни Йорга Кукіса схвалити виділення додаткової військової допомоги Україні на суму у 3 млрд євро. 

Головні тези:

  • Бюджетний комітет німецького парламенту розглядає виділення додаткової військової допомоги Україні на 3 млрд євро.
  • Суперечка щодо виділення коштів призвела до політичної кризи в уряді Німеччини.
  • Канцлер Олаф Шольц виступає за додаткову військову допомогу, але на умовах виключення з режиму “боргового гальма”.
  • Плановані 3 млрд євро - доповнення до вже передбачених 8 млрд євро на 2024 рік та 4 млрд євро на 2025 рік.
  • Німеччина сподівається, що Україна зможе задовольнити свої військові потреби за допомогою схваленого кредиту від “Групи семи” на 50 млрд доларів.

Що відомо про намір Німеччини виділити додаткову військову допомогу Україні

За інформацією видання, запит схвалили депутати опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та Вільних демократів (ВДП).

Між тим представники правлячої коаліції Соціал-демократичної партії (СДПН) і Зелених відмовились брати участь у голосуванні.

Комітет не може ухвалити рішення про додаткову допомогу Україні без схвалення міністра фінансів, однак на практиці міністерство зазвичай задовольняє запити, схвалені комітетом.

У Німеччині хочуть схвалити додаткову військову допомогу Україні
Прапор Німеччини

За словами членів бюджетного комітету від ХДС і СДПН, бюджет Німеччини має достатньо коштів для схвалення цього запиту.

Канцлер Олаф Шольц також виступає за додаткову військову допомогу, але досі наполягає на тому, що вона може бути профінансована лише з виключенням з режиму "боргового гальма", щоб дозволити додаткові запозичення.

Що відомо про політичну кризу у Німеччині на тлі дискусій щодо допомоги Україні

Ця суперечка щодо витрат призвела до розвалу уряду Німеччини, оскільки Шольц, посилаючись на особливі обставини, хотів призупинити “боргове гальмо”, натомість колишній міністр фінансів Крістіан Лінднер відмовився, наполягаючи на скороченні замість нових запозичень.

Кошти, які планується виділити, є доповненням до 8 мільярдів євро, передбачених для України в бюджеті на 2024 рік.

У 2025 році німецька допомога Україні була скорочена до 4 млрд євро.

Берлін сподівається, що Україна зможе задовольнити основну частину своїх військових потреб за допомогою схваленого “Групою семи”  кредиту в розмірі 50 млрд доларів.

Категорія
Світ
Дата публікації

Ексконсультант Пентагону назвав наступну ціль Путіна

Путін готується до вторгнення в НАТО
Джерело:  online.ua

Рубен Джонсон — колишній консультант Міноборони США та експерт з іноземних військових справ — бачить вагомі ознаки того, що російський диктатор Володимир Путін мобілізує сили для атаки на НАТО. Він знає, що запас часу на реалізацію подібного плану стрімко зменшується.

Головні тези:

  • Російський диктатор розраховує на слабкість НАТО та напруженість між США і європейськими лідерами.
  • Путін хоче покласти край географічній ізоляції Калінінграда. 

Путін готується до вторгнення в НАТО

За словами експерта, нелегітимний глава Кремля бачить слабкість НАТО, а також переконаний в тому, що поточна ситуація в Європі являє собою вікно можливостей.

Джонсон прогнозує, що Путін зробить наступний хід якомога швидше, перш ніж фінансове становище Росії остаточно зіпсується.

Крок Путіна полягатиме в атаці через стратегічно важливий Сувалкський коридор, який з'єднує російський Калінінград із Білоруссю. Обґрунтування і "план гри" для Путіна щодо взяття цього коридору будуть точною копією вторгнення до Криму в березні 2014 року — наголошує експерт.

За словами Джонсона, російський диктатор захоче скористатися напруженістю між командою президента США Дональда Трампа та європейськими лідерами.

Путін розраховує на те, що захопить цей сухопутний міст і покладе край географічній ізоляції Калінінграда.

Це порушить суверенітет Естонії, Литви та Польщі, які є членами НАТО. Якщо НАТО не відреагує на російське вторгнення такого роду, Путін може знищити те, що залишилося від авторитету альянсу, — наголосив експерт.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?