У Пентагоні назвали причину обмежень щодо використання Україною зброї США для ударів по РФ
Категорія
Політика
Дата публікації

У Пентагоні назвали причину обмежень щодо використання Україною зброї США для ударів по РФ

Міноборони США
Пуск ракети ATACMS

За словами заступниці речника Пентагону Сабріни Сінгх, досі Росія не відповіла на жоден з так званих “перетинів червоних ліній", однак це не означає, що так буде і далі. 

Головні тези:

  •  США не ризикують дозволити Україні використовувати американську зброю для ударів по РФ через страх перед ескалацією.
  • Україні надають зброю та підтримку не лише США, а й коаліція країн, які допомагають у відбитті російських сил і поверненні суверенітету.
  • Обмежений запас ракет ATACMS у США спонукає до розгляду їх використання для атак на Крим, а не на території Росії.
  • Потенційна ескалація конфлікту та відсутність гарантій реакції Росії - ключові аспекти, які обумовлюють обмеження у наданні Україні можливості ударів далекобійною зброєю.
  • Питання використання зброї для ударів по РФ залишається актуальним у контексті конфлікту між Росією та Україною.

США продовжують боятись ескалації з боку Росії у разі дозволу Україні на удари далекобійною зброєю

За словами Сінгх, гарантій того, що Росія у майбутньому не відповість у разі дозволу Україні бити далекобійною зброєю США по об’єктах на її території, не має.

Те, що Росія не відповіла на щось, не означає, що вона не може чи не відповість у майбутньому, - пояснює заступниця речника Пентагону.

США продовжують боятись ескалації з боку РФ у разі дозволу Україні на удари американськими ракетами по Росії
Пуски ракет ATACMS

Водночас Сінгх наголосила, що зброю та засоби для оборони надають Україні не лише США, а коаліція партнерів.

Ті засоби, які ми їм надаємо.. Ви повинні пам'ятати, це не тільки США. Це коаліція країн, які об'єднуються через формат "Рамштайн" і надають зброю та засоби для підтримки Україні. Ми вважаємо, що найкращий спосіб, як вони можуть бути ефектними на полі бою, - це об'єднати ці можливості разом і продовжувати відкидати російські сили, щоб повернути свою суверенну територію. Це не обов'язково станеться завдаючи дальніх глибоких ударів всередині Росії. І звісно ми стурбовані ескалацією, - зазначила Сінгх.

У США не планують дозволяти Україні використовувати далекобійні американські ракети для ударів по РФ

У матеріалі CNN зазначається, що США не планують знімати з України обмеження на використання далекобійних ракет ATACMS для ударів по стратегічних цілях і об’єктах на території Росії.

За словами кількох офіційних осіб, причина не в ризику ескалації.

Ситуація полягає в тому, що у США обмежений запас ракет великої дальності ATACMS для постачання Україні.

У зв'язку з цим Вашингтон вважає, що їх краще використовувати для продовження атак по Криму.

Категорія
Події
Дата публікації

Дрони атакували військовий авіазавод у Казані — відео

Дрони атакували військовий авіазавод у Казані — відео
Джерело:  online.ua

Вночі 20 січня БПЛА атакували військові обʼєкти на території Казані. Зокрема під ударом опинився Казанський авіазавод імені Горбунова, де виробляють та ремонтують Ту-160 та Ту-22М3М/Ту-22М3. 

Головні тези:

  • Безпілотники атакували військовий авіазавод у Казані, де виготовляють та ремонтувують стратегічні літальні апарати.
  • Напад стався вночі 20 січня, зазнавши об'єктів на території Казані, зокрема, Казанського авіазаводу імені Горбунова.
  • РосЗМІ повідомили про атаку безпілотником літакового типу 'Лютий', який вразив резервуар на заводі.
  • В результаті нічних атак, із РФ повідомили про знищення 31 безпілотника над різними областями, включаючи Брянську, Калузьку, та інші.
  • Інцидент показав уразливість військових об'єктів та застеріг про можливі наслідки подібних атак у майбутньому.

Що відомо про “бавовну” у Казані

Як повідомляють росЗМІ, Казань набито атакували безпілотником літакового типу "Лютий".

Один із них очевидці начебто в бачили Авіабудівному районі. Зокрема у двох районах Казані — Ново-Савиновському та Авіабудівному — жителі міста чули вибухи.

У той же час Росавіація повідомила, що аеропорт Казані тимчасово закритий на прийом і відправлення літаків. 

Керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко, у Казані розташовані ключові авіаційні підприємства, які відіграють важливу роль у російському військово-промисловому комплексі.

Серед них:

  • Казанський авіаційний завод імені Горбунова, який виробляє стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160, а також виконує їхню модернізацію та ремонт. За словами Коваленка, підприємство активно розширюється, щоб збільшити обсяги обслуговування цих літаків.

  • Казанський вертолітний завод, що займається виробництвом вертольотів для військових і цивільних потреб.

  • Казанський державний казенний пороховий завод, який виготовляє порох і вибухові речовини для авіаційних боєприпасів і ракет, зокрема для "Калібр" та "Іскандер".

У той же час безпілотники атакували Казанський авіазавод імені Горбунова. Стверджується, що один із безпілотників влучив у порожній резервуар на території заводу. 

Казанський авіаційний завод імені С. П. Горбунова — філія ПАТ "Туполєв" — одне з найбільших підприємств авіаційної промисловості Росії. Воно виготовляє стратегічні бомбардувальники Ту-160, а також цивільні лайнери Ту-204.

Росіяни відзвітували про “збиті” дрони

Попри успішну “бавовну” у російському відомстві заявили, що за ніч над РФ нібито знищено 31 безпілотник.

14 БПЛА — над територією Брянської області, 6 — над територією Калузької області, 3 — над територією Білгородської області, 3 — над територією Курської області, 2 — над територією Рязанської області, 2 — над територією Орловської області та 1 — над територією Орловської області, — йдеться у повідомленні.

Вранці губернатор Калузької області РФ Владислав Шапша також повідомив, що ввечері ППО знищила 2 БПЛА, а вночі ще 4 дрони — у Калузі та Бабининському районі.

На околиці Калуги уламки БПЛА впали на територію підприємства. Незначне загоряння, що виникло, оперативно ліквідовано силами рятувальних служб. За попередніми даними постраждалих і руйнувань немає, — заявив глава регіону.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?