В Україні хочуть скасувати сезонне переведення годинників. Верховна Рада вже підтримала законопроєкт "Про обчислення часу в Україні" (№4201), що передбачає скасування переходу на літній і зимовий час, а голосування за нього в цілому заплановано на 19 березня. Важливо відзначити, що в прикінцевих положеннях законопроєкту казано, що в разі прийняття закону в цілому він вступить в силу через три місяці після його офіційного опублікування в парламентській газеті "Голос України", але депутати хочуть виключити цю норму із фінального тексту документа. А це означає, що якщо закон приймуть, то він вступить в силу відразу ж і переведення годинників 28 березня скасують. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.
"Згідно з порядком денним, ми будемо розглядати законопроєкт №4201 у другому читанні на засіданні комітету економічного розвитку в середу. Це означає, що вже в п'ятницю ми зможемо розглянути його і в сесійній залі парламенту", - повідомила заступниця голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.
Вона уточнила, що з прийняттям закону № 4201 в Україні більше не буде необхідності переводити годинники на літній час, що має відбутися в ніч на 28 березня. Разом з тим, як зазначила парламентарка, якщо ж виникнуть будь-які труднощі або Рада не встигне проголосувати за ухвалення відповідного закону, то українцям доведеться ще двічі переводити годинники - 28 березня і 25 жовтня.
Нагадаємо, перехід на літній і зимовий час в Україні почали ще в 1981 році, а в 1996 році переведення годинників регламентували на законодавчому рівні. Таку практику вперше ввели англійці з метою економії електроенергії, але з часом стало зрозуміло, що ця економія зводиться до нуля, тому багато країн відмовилися від переведення годинників. Серед цих країн: Білорусь, Ангола, Ісландія, Китай, Росія, Кенія, Індія, Об'єднані Арабські Емірати, Японія, Південна і Північна Корея і інші.
В Україні вже робили декілька спроб відмовитися від переходу на літній і зимовий час. Але депутати так і не змогли затвердити ініціативу через невдоволення жителів Західної України, де поскаржилися на те, що людям на роботу і дітям в школу доведеться ходити по темряві. Разом з Україною практика сезонного переведення годинників до сих пір використовується більш ніж в 100 країнах світу. У 2018 року жителі Євросоюзу підтримали скасування сезонного переведення годинників. У березні 2019 року Європейський парламент проголосував за скасування практики переведення годинників з 2021 року, після чого Єврокомісія запропонувала країнам ЄС в індивідуальному порядку вибрати зимовий або літній час як постійне. Дискусії з цього питання досі тривають в ЄС. Справа в тому, що в багатьох країнах побоюються неузгодженості загального тимчасового простору.
Тепер же депутати рішуче налаштовані скасувати необґрунтоване переведення годинників, тим більше що це негативно відбивається на здоров'ї людей, оскільки збиває біоритми. У Раді прийшли до висновку, що не існує жодного доказу, що переведення годинників дозволяє економити електроенергію.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що перехід на літній час в Україні в 2021 році повинен відбутися в останню неділю березня. Переводять годинник за традицією о 3 годині ранку в ніч з суботи, 27 березня, на неділю, 28 березня. При переході на літній час стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед.