У Росії регіональні видання, які входять в Альянс незалежних регіональних видань, почали боротьбу з пропагандою російських телеканалів - з 8 червня газети публікуватимуть в розділі телепрограм навпроти логотипу телеканалу НТВ попередження, що він поширює неправдиві відомості.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Дождь.
За словами головного редактора Ревдинської газети "Міські вісті" і одного з організаторів акції Валерія Безпятих, він вже погодив текст звернення до видань-членів АНРВ з юристами, після чого відправив лист, в якому закликав звернути увагу на телепрограмі навпроти НТВ, що канал під виглядом журналістських матеріалів показує "спотворену інформацію або пропаганду".
За оцінками Безпятих, до акції на цьому тижні може приєднатися від 20 до 40 видань, а до наступного тижня їх число може досягти 100.
Ідейним натхненником акції стала газета "Якутськ вечірній", яка в кінці травня розмістила навпроти логотипу НТВ пам'ятку, що попереджає про те, що телеканал допускає "спотворення і неправдиві відомості". Пам'ятка в газеті з'явилася після виходу фільму "Боржники Держдепу", в якому стверджувалося, що газета отримувала кошти з іноземних джерел, пов'язаних з Держдепартаментом США. Також у фільмі розповідалося і про інші ЗМІ - агенцію "Тульські новини", телеканал ТВ-2 і газету "Челябінський робітник".
Громадська колегія зі скарг на пресу назвала фільм НТВ "помилковим доносом", в якому використовувалися "маніпулятивні способи впливу на свідомість глядачів". Колегія підтримала думку експерта Світлани Шайхітдінової, яка стверджувала, що фільм НТВ є "інформаційним продуктом, створеним політтехнологами з метою дискредитації керівників російських регіональних ЗМІ".
Нагадаємо, телеканал НТВ неодноразово випускав фільми, присвячені нібито викриттю російської опозиції. На початку квітня телеканал показав фільм, в якому нібито є постільні сцени між лідером опозиційної партії "ПАРНАС" Михайлом Касьяновим і його колегою Наталією Пелевіною.
Станом на сьогодні на російській Курщині Сили оборони України контролюють близько 90 кв. км. Новими подробицями поділився генерал-лейтенант ЗСУ у відставці Ігор Романенко. За його словами, там сформувалася своєрідна "буферна зона".
Головні тези:
- Українські воїни діють комплексно на Курщині, Сумщині та Білгородщині, використовуючи асиметричні стратегії.
- Війна в цьому регіоні є складним явищем, проте інтенсивні операції впливають на можливості та плани ворога.
Що відбувається в Курській області
Ігор Романенко звертає увагу на те, що бої на Курському напрямку ще не завершені.
Там ще контролюється десь 90 кв. км, плюс-мінус така собі буферна зона. Це саме та, за яку Путін казав, що вони хочуть сформувати на Сумщині, й там (на Курському напрямку — ред.) йдуть інтенсивні бойові дії.
За словами Романенка, наразі потрібно розглядати дії українських воїнів в комплексі на Курщині, Сумщині та Білгородщині — це не лише пряма участь додаткових сил підрозділив в цих регіонах, а також дії асиметричного порядку.
Генерал-лейтенант ЗСУ у відставці наголошує, що війна — дуже складне явище, в якому рідко буває однозначна перемога, але такі операції впливають опосередковано — ламають плани, змушують ворога розпорошуватись.
"Можна казати про стабілізацію в тому випадку, коли буду виконане завдання з зупинки просування ворога. А ворог навпаки — планує наступальні дії більш масштабного порядку саме на Харківщині, Сумщині, Запоріжжі… — попередив Ігор Романенко.
Шеф литовської дипломатії Кястутіс Будріс закликав міжнародну спільноту зробити все можливе для стримування російського диктатора Володимира Путіна, щоб уникнути війни з Росією чи потенційного захоплення країн Балтії.
Головні тези:
- Росія є довгостроковою військовою загрозою для НАТО.
- Путін не збирається відмовлятися від своїх планів, зокрема щодо вторгнення в Альянс у майбутньому.
Литва закликає дати відсіч Росії, поки не пізно
З гучним попередженням очільник МЗС Литви виступив під час свого офіційного візиту до Києва та зустрічі з українським колегою Андрієм Сибігою.
Як стверджує Будріс, наразі від Путіна можна очікувати лише трьох сценарії — війни, окупації або загрози.
За словами дипломата, розвідувальна спільнота у країнах НАТО давно дійшла спільного висновку: саме Росія є довгостроковою прямою військовою загрозою для Альянсу.
Глава МЗС Литви також зазначив, що світ просто не має права ігнорувати російські плани і спроможності та будуть розгорнуті дуже близько до НАТО.
Вони десятиріччями вкладалися у це і чітко готуються до довгострокової конфронтації з НАТО, — попередив міністр.
Будріс звертає увагу на те, що загроза з боку Росії реальна і довгострокова, тому важливо зробити все можливе, щоб запобігти новій війні у Європі.
У нас з РФ є три варіанти: або війна з Росією, або загроза Росії, або окупація. Для того, щоб уникнути останнього, необхідно бути в такій позиції, де ви можете стримувати. Інакше ви будете у позиції війни.

Кястутіс Будріс
Глава МЗС Литви