Президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбудеться 28 січня, намагатиметься знайти з ним "спільні позиції" для подальшої співпраці.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на CBS News.
Таку заяву в ефірі телеканалу зробила радник Трампа Келліенн Конвей.
"Президент продовжує розмовляти з лідерами іноземних держав... Це те, що роблять президенти", - сказала вона, зокрема, вказуючи на зустріч президента США з прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей, яка відбудеться 27 січня.
Читайте також: Трамп кидає виклик: Меркель і Олланд зробили спільну заяву
За її словами, президенти США і Росії, ймовірно, говоритимуть про напрямки, за якими можна "знайти спільні позиції", а також про напрямки, "в яких обидві держави, можливо, зможуть перемогти радикальний ісламський тероризм".
"Я припускаю, що вони (Трамп і Путін - ред.) будуть обговорювати інтереси своїх країн", - додала Конвей.
Про те, хто ініціював проведення телефонної розмови, радник Трампа не сказала.
"Це не має значення. Ми повинні поліпшити взаємини в усьому світі", - зазначила.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше Конуей підтвердила, що Трамп розглядає можливість зняття санкцій з Росії, введених за її агресію в Україні.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Завершення війни. Хто буде вести переговори з Путіним від імені Європи

Згідно з даними видання The Telegraph, саме французький лідер Еммануель Макрон може стати головним переговірником від Європи з російським диктатором Володимиром Путіним щодо встановлення миру в Україні.
Головні тези:
- Наразі Макрона та Стармера вважають найбільш ймовірними переговірниками з Путіним від Європи.
- Президент Франції готовий до цієї ролі, коли прийде час.
Макрон може представляти Європу на переговорах з Путіним
Як вдалося дізнатися журналістам, деякі члени "коаліції рішучих" схиляють президента Франції до того, щоб саме він зайняв ключову позицію у переговорах з Кремлем для завершення війни.
Станом на сьогодні Еммануель Макрон та британський лідер Кір Стармер, які очолюють групу країн, які планують досягти угоди про припинення вогню в Україні, є найбільш ймовірними переговірниками з Путіним.
Стармер не планує вести переговори з Путіним у рамках зусиль Британії щодо підтримки оборони України.
На цьому тлі інсайдери видання в Єлисейському палаці дали зрозуміти, що саме президент Франції може взяти на себе цю роль, "коли прийде час".
Як уже згадувалося раніше, 4 квітня у Києві відбулися зустрічі представників офіційних Парижа, Лондона та Києва з приводу введення європейських миротворців в Україну.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Вступ України в НАТО. Рютте відреагував на скандальні заяви Трампа

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте прокоментував гучні заяви президента США Дональда Трампа про те, що Україна ніколи не стане членом Альянсу. Як зазначив генсек, на Вашингтонському саміті було ухвалено, що шлях України до НАТО є незворотнім — заяви Трампа нічого не змінили.
Головні тези:
- Генсек НАТО Марк Рютте вкотре підтвердив незворотність шляху України до членства в Альянсі.
- Членство в НАТО для України є окремою перспективою й не залежить від припинення вогню на фронті та підписання мирної угоди.
Рютте заперечив твердження Трампа
Генсек НАТО звернув увагу на те, що Україні ніхто й ніколи не обіцяв, що членство в Альянсі буде частиною мирної угоди або припинення вогню.
І іноді я чую, що американці кажуть: ми не думаємо, що членство в НАТО буде частиною припинення вогню або мирної угоди, що це суперечить формулюванням Вашингтонського саміту. І тут я б не погодився. Я думаю, що це дуже добре узгоджується з формулюваннями Вашингтонського саміту. Це дві окремі речі: мирна угода і довгострокова перспектива.

Марк Рютте
Генсек НАТО
За словами Рютте, наразі члени НАТО, зокрема й США, працюють разом, щоб взяти командування у Вісбадені (нове командування НАТО — ред.), звідки надходить в Україну вся підтримка.
Окрім того, керівництво Альянсу намагається зрозуміти, як найкраще допомогти Україні стати ще більш взаємосумісною з НАТО, розбудовувати її власні збройні сили, досягти обнадійливого моменту мирної угоди чи припинення вогню.
І давайте сподіватися, що ми зможемо цього досягти. Тож над усіма цими питаннями ми дійсно тісно співпрацюємо, — наголосив Рютте.