У Волгоградській області РФ з колії злетіли 8 пасажирських вагонів — відео
Категорія
Події
Дата публікації

У Волгоградській області РФ з колії злетіли 8 пасажирських вагонів — відео

У Волгоградській області РФ з колії злетіли 8 пасажирських вагонів — відео
Джерело:  online.ua

Причиною сходження вагонів пасажирського поїзда “Казань-Адлер” у Волгоградській області стала вантажівка, яка врізалася у потяг. Наразі відомо про десятки постраждалих.

Головні тези:

 

  • Внаслідок аварії зійшли з колії 8 вагонів, при цьому точна кількість постраждалих ще невідома.
  • На місці події задіяно понад 320 осіб та 100 одиниць техніки для ліквідації наслідків аварії.
  • Варто відзначити, що в Росії нещодавно сталася інша аварія на залізниці, коли пасажирський потяг злетів з колій в республіці Комі.

У Росії сталася масштабна аварія на залізниці

Як зазначають росЗМІ, аварія сталася, коли на залізничний переїзд виїхав КамАЗ. Він врізався в пасажирський поїзд “Казань-Адлер”. В результаті цього, з колії зішли 8 вагонів.

Точна кількість постраждалих наразі невідома.

Наразі понад 320 осіб та 100 одиниць техніки задіяно у ліквідації наслідків аварії на залізниці під Волгоградом. Окрім цього до вильоту готують два вертольоти Мі-8.

Представниця МВС РФ Ірина Волк повідомила, що водія вантажівки, з якою зіткнувся потяг, госпіталізовано.

Що відомо про попередні аварії на залізницях РФ

26 червня пасажирський потяг злетів з колій у воду на одному з перегонів у республіці Комі, що в Росії.

За попередніми даними, там з колій зійшло 9 вагонів пасажирського поїзда № 511 Воркута — Новоросійськ.

Внаслідок аварії було відомо про мінімум 70 постраждалих — у всіх дрібні порізи від скла і травми від ударів об полиці та столи. У перекинутих вагонах їхало 150 пасажирів. Загиблих немає.

Всього до Новоросійська з Воркути прямували 232 людини. У складі потяга було 14 вагонів, 9 із них перекинулися.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Критична маса. Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

Земля
Джерело:  DW

За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.

Головні тези:

  • Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
  • Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
  • Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.

Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.

В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.

Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.

Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.

При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.

Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.

Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".

Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.

У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?