Подальша робота Нормандського формату за участі України, Франції, Німеччини та Росії — під питанням. Про це заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров, відповідаючи на питання щодо можливості обговорення теми екології Донбасу у межах формату.
Джерело: телеканал "Дом"
"У мене зараз немає однозначної відповіді. Сам Нормандський формат, його продовження — під великим питанням. Ніяк не можуть домовитися щодо наступного саміту в Нормандському форматі на найвищому рівні, навіть міністри поки що не зустрічаються. Тобто тут і політична частина, політичний порядок Нормандського формату під великим питанням, що вже говорити про екологію. Наразі відповіді немає, хоча це дуже правильна тема для обговорення на високих рівнях у Нормандському форматі", — пояснив Никифоров.
Останнім часом зустрічі у Нормандському форматі проводяться не надто часто. Зокрема, останній раз лідери обговорювали питання щодо російсько-української війни та вирішення ситуації на Донбасі у листопаді минулого року. Перед цим вони зустрічалися у Парижі взимку 2019 року. Варто додати, що цю зустріч Франція, Німеччина, Україна та Росія організували після трирічної перерви.
Задля підвищення ефективності "Норманді" українська сторона наполягає на включенні у переговорний процес Сполучених Штатів. Зі свого боку у США вже висловили готовність долучитися до колег з вищевказаних країн, або щонайменше надавати підтримку паралельно. На цьому наголосила заступниця Держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд.
«Ми сказали Україні, Росії та європейцям, що ми готові відновити взаємодію будь-яким чином – або в рамках «нормандського формату», або знову як паралельну підтримку. Це може відбутися в міру необхідності та якщо сторони бачитимуть спосіб, в який ми можемо допомогти», – заявила Нуланд напередодні на конференції YES Brainstorming у Києві.
Нагадаємо, перша зустріч відбулась 6 червня 2014 року, в містечку Бенувіль, що в Нормандії (Франція). Звідси і походить назва формату переговорів. Переговори тоді пройшли в рамках відзначення 70-річчя операції «Оверлорд» та відкриття так званого другого фронту Другої світової війни.
Читайте також: