Україна наздогнала РФ у виробництві ударних дронів — Камишін
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна наздогнала РФ у виробництві ударних дронів — Камишін

Олександр Камишін

У 2024 році Україна наздогнала Росію у кількості виробництва ударних дронів-камікадзе, подібних до іранських Shahed.

Україна виробляє свої аналоги іранських Shahed

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін сказав в ефірі телемарафону, що цього року українські спроможності виробити такі дрони вже нічим не поступаються Росії.

За його словами, Україна досягає успіху як у виробництві аналогів Shahed, так і у виробництві інших ударних безпілотників.

Те, що на Росії вибухає — то все наше.

Олександр Камишін

Олександр Камишін

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості

Він також прокоментував параметри тотожності українських дронів-камікадзе до російсько-іранських.

Міністр зазначив, що вони схожі за кількістю пересувної вибухівки, за дальністю дії, і за іншими технічними параметрами.

Однак Камишін зауважив, що наразі спроможності українського оборонного комплексу вдвічі більші, ніж Україна може купити.

Те, на що вистачає бюджетних коштів, уже законтрактували. Тому уряд просить союзників закупати дрони для України у наших виробників.

Виробництво дронів в Україні

У жовтні 2023 року Олександр Камишін під час промислового форуму НАТО у Стокгольмі заявив, що Україна планує виготовляти десятки тисяч безпілотників на місяць.

Міністр не став розкривати точну кількість безпілотників, яку зараз Україна виробляє щомісяця, але розповів, що це "кілька тисяч одиниць".

У грудні 2023 року Зеленський на підсумковій пресконференції пообіцяв, що Україна у наступному році буде вироблено мільйон українських безпілотників.

У лютому у рамках роботи Контактної групи з питань оборони України почала працювати Коаліція дронів.

Співлідерами коаліції є Латвія і Велика Британія. До коаліції вже приєднались Швеція, Данія, Німеччина, Литва, Естонія та Нідерланди.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Тарифна війна. Китай вводить додаткові мита на товари зі США

Китай
Джерело:  Reuters

З 10 квітня Китай запровадить додаткові мита у розмірі 34% на усі американські товари.

Головні тези:

  • Китай ввів додаткові мита у розмірі 34% на усі американські товари від 10 квітня як відповідь на тарифи, запроваджені президентом США
  • Також Пекін оголосив про контроль за експортом середніх і важких рідкісноземельних елементів до США, що набирає чинності вже 4 квітня
  • Метою дій Китаю є захист національної безпеки та інтересів, а також виконання міжнародних зобов'язань, зокрема в сфері нерозповсюдження

Китай вводить додаткові мита на товари зі США

Про це повідомило 4 квітня Міністерство фінансів Китаю.

Зазначається, що такий крок є відповіддю на масштабні тарифи, запроваджені президентом США Дональдом Трампом.

Окрім цього, Пекін також оголосив про запровадження контролю за експортом середніх і важких рідкісноземельних елементів до Сполучених Штатів, зокрема самарію, гадолінію, тербію, диспрозію, лютецію, скандію та ітрію. Ці обмеження набирають чинності 4 квітня.

Метою впровадження урядом Китаю експортного контролю над відповідними товарами відповідно до закону є кращий захист національної безпеки та інтересів, а також виконання міжнародних зобов’язань, таких як нерозповсюдження.

Також Міністерство торгівлі додало 11 організацій до списку "ненадійних суб'єктів", що дозволяє Китаю вживати проти них каральні заходи.

Відомство закликало Штати скасувати тарифи, а також розв'язати це питання шляхом "справедливого і рівноправного" діалогу.

Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США. Тарифи набудуть чинності 9 квітня.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?