Україна вивезла з Кабула 12 своїх військових, про яких росіяни поширювали фейки
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна вивезла з Кабула 12 своїх військових, про яких росіяни поширювали фейки

Україна вивезла з Кабула 12 своїх військових, про яких росіяни поширювали фейки
Джерело:  online.ua

У київському аеропорту “Бориспіль” 22 серпня близько 06:50 приземлився український військово-транспортний літак Іл-76МД з евакуйованими з Кабулу українцями та іноземцями. Про це написала в Twitter журналістка “Радіо Свобода” Мар’яна Драч, вона опублікувала відео приземлення літака.

Джерело: Twitter Мар’яни Драч.

"Літак з Кабула приземлився в Києві, на борту евакуйовані громадяни України та іноземці", – зазначила вона.

В аеропорту літак з біженцями зустрічали керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Другий евакуаційний борт з Кабула

Зазначимо, що це вже другий український евакуаційний борт з захопленого талібами Кабула. Як зазначає пресслужба Офісу президента в Facebook, на борту знаходились 83 особи, в тому числі 31 українець, а також громадяни інших держав.

“За координації Президента України Володимира Зеленського до Міжнародного аеропорту «Бориспіль» прибув військово-транспортний літак Повітряних сил Збройних Сил, який евакуював з Афганістану 83 особи, зокрема 31 українця, а також громадян інших держав. На батьківщину повернулися 12 українців з військової бази. Також були врятовані іноземні журналісти та громадські діячі, які попросили про допомогу”, - йдеться в повідомленні Офісу президента.

Глава МЗС Дмитро Кулеба на своїй сторінці в Facebook зазначив, що Україна вивезла цим літаком в тому числі і 12 українських військових, про яких російські пропагандисти розганяли фейки, що України їх кинула напризволяще.

“Завдяки зусиллям МЗС, ЗСУ і ГУР МО 83 людини в безпеці в Україні. Серед них - громадяни України, журналісти Wall Street Journal і Радіо Свобода, які були в найбільшій небезпеці, діти, жінки (одна з них на восьмому місяці вагітності).

Особливо був радий бачити одного з 12 українців, які застрягли на військовій базі під Кабулом. Саме з ним я говорив телефоном і обіцяв, що ми їх витягнемо. Усіх їх ми повернули додому.

Саме про них росіяни розганяли фейк, що Україна їх кинула. Але ми дотрималися обіцянки, тому що своїх Україна не кидає”, - підкреслив Кулеба.

Також він зазначив, що зараз проводиться робота для організації наступного рейсу з Афганістану.

Нагадаємо, у ніч з 15 на 16 серпня з Кабулу прибув перший український евакуаційний літак. На його борту було 79 людей, з яких 8 громадян України.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Що не так з переговорами США та Росії щодо України — пояснення Сікорського

Сікорський оцінив переговори Вашингтона та Москви
Джерело:  TVN24

На переконання глави МЗС Польщі Радослава Сікорського, в Україні сприймають переговори команд президента США Дональда Трампа та російського диктатора Володимира Путіна стосовно завершення війни як певний "поштовх" у ситуації. Однак є певний нюанс, на яку більшість людей не звертають увагу.

Головні тези:

  • Білий дім та Кремль ігнорують традиційні канони дипломатії.
  • Особистий стиль Трампа впливає на спосіб ведення перемовин з офіційною Москвою.

Сікорський оцінив переговори Вашингтона та Москви

Шеф польської дипломатії звертає увагу на те, що такі переговори "суперечать канонам дипломатії".

Згідно з традиційним каноном, спочатку ви відкриваєте якийсь конфіденційний канал комунікації, досліджуєте наміри іншої сторони, потім вибудовуєте певну довіру, і лише потім лідери благословляють угоду, яка майже готова.

Радослав Сікорский

Радослав Сікорский

Глава МЗС Польщі

За словами польського дипломата, не можна ігнорувати той факт, що в очільника Білого дому є свій особистий стиль.

Сікорський також зазначив, що команда українського лідера Володимира Зеленського довіряє рішенням та планам Дональда Трампа.

Українці кажуть, що це дає надію на пришвидшення певних процесів, які, як вони сподіваються, приведуть до міцного миру. Тож вони висловлюють Дональду Трампу вотум довіри, — наголосив шеф польської дипломатії.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?