Україні повернули найбільшу у світі колекцію творів про Голодомор
Категорія
Культура
Дата публікації

Україні повернули найбільшу у світі колекцію творів про Голодомор

Національний музей Голодомору

Національний музей Голодомору отримав найбільшу у світі колекцію витворів мистецтва та художніх творів про Голодомор 1932-33 років минулого століття, вчинений режимом СРСР за часів диктатора Сталіна. 

Головні тези:

  • Національний музей Голодомору отримав найбільшу у світі колекцію витворів мистецтва про Голодомор 1932-33 років.
  • Колекція включає 600 предметів, серед яких є роботи таких відомих художників як Віктор Зарецький, Микола Бондаренко, Володимир Куткін.
  • Меценат Морган Вільямс почав збирати колекцію в Україні у 1997 році, він працював з митцями та дослідниками теми Голодомору.
  • Кожен експонат у музеї несе історію та трагедію, яку художники спробували відобразити у своїх роботах.
  • Завдяки Моргану Вільямсу українці тепер матимуть можливість побачити унікальну колекцію творів, які пам'ятають і вшановують пам'ять про Голодомор.

Що відомо про найбільшу у світі колекцію творів про Голодомор

За словами директора Національного музею Лесі Гасиджак, колекцію передали музею спадкоємці американського мецената, президента Американсько-української ділової ради Моргана Вільямса.

Кожен експонат в нашому музеї це результат пошуків, розмов і записів свідчень. Це не типологічні предмети, а за кожним з ним стоїть не історія, а трагедія. Голодомор треба осмислити, а потім вже рефлексувати в одному чи іншому виді мистецтва. Тому ця передача важлива для нас як інституції, — розповідає Гасиджак.

Зазначається, що повна колекція має надійти до Україні вже у листопаді цього року.

Україна отримала найбільшу у світі колекцію творів про Голодомор
Національний музей Голодомору

У колекції Моргана Вільямса зібрано 600 предметів. Зокрема, це 360 картин, гравюр, ліноритів, серед яких одна з останніх робіт Віктора Зарецького "Молот", колекція з 91 лінорита краєзнавця-аматора та художника Миколи Бондаренка, 118 робіт графіка Володимира Куткіна.

До колекції також входять значки, конверти й марки, пов'язані з тематикою Голодомору. Серед іншого — книги і буклети, інформаційні листівки з міжнародних та українських виставок про Голодомор з архівів Вільямса.

Що відомо про Моргана Вільямса

Американський бізнесмен та меценат почав збирати колекцію по темі Голодомору в у 1997 році, перебуваючи у той момент в Україні у якості представника уряду США.

Вільямс працював із сільськогосподарським сектором й не мав українського походження.

За всю історію України ніхто, крім Моргана Вільямса не почав колекціонувати мистецтво, яке є рефлексією на знання історії геноциду українців, — зазначила Леся Гасиджак.

Зокрема, Морган вирішив звернутись до митців і художників із метою викупити їхні роботи на тему Голодомору.

Завдяки цьому Вільямс познаймився з Ніною Марченко, Вірою Кулебою-Бариновою, Іваном Новобранцем. Американський меценат також працював з дослідником теми Голодомору Джеймсом Мейсом.

Вже до 2000 року Моргану вдалось зібрати більшу частину творів власної колекції.

Згодом Вільямс дав назву своєму зібранню — "Полотна, яких ніколи не було".

10 Червня 2024 року Морган Вільямс пішов з життя у своєму будинку в Каліфорнії. Йому було 84 роки.

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. Трамп погодився на вимогу союзників

Трамп вирішив виконати вимогу союзників України
Джерело:  The Telegraph

Команда американського президента Дональда Трампа врешті-решт погодилася надати безпекові гарантії для миротворчого контингенту "коаліції охочих", який планують розмістити в Україні після завершення війни.

Головні тези:

  • США досі не оголошували про своє рішення на офіційному рівні.
  • Конкретні пункти угоди між Штатами та союзниками України поки не ухвалені.

Трамп вирішив виконати вимогу союзників України

Такою звісткою поділився британський лідер Кір Стармер.

Перемовини тривають, і він (Трамп — ред.) уже кілька разів заявляв, що підтримає нас, як ви знаєте. Я чітко заявив, що це важливий компонент усього, що ми плануємо

Кір Стармер

Кір Стармер

Премєр-міністр Великої Британії

Попри це, за словами британських політиків, конкретні гарантії з боку Штатів залишаються туманними.

До прикладу, Білий дім досі офіційно не обіцяв військової підтримки у разі прямої атаки з боку Росії.

Союзники України роблять все можливе, щоб зрушити ситуацію з місця та добитися від команди Трампа конкретики у цьому питанні.

До прикладу, миротворчі війська хотіли б здійснювати зі США обмін розвідданими, який вже давно є базою "особливих відносин" між Лондоном та Вашингтоном.

Інший — це логістична допомога. Європейські літаки, кораблі та наземні сили потребуватимуть постачання та допомоги в аналізі переміщень російських військ в Україні й за її межами.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?