За результатами опитування, проведеного Міжнародним кадровим порталом hh.ua, українці сприймають День святого Валентина по-різному, передає ONLINE.UA з посиланням на ЛІГА.net.
Двоє з п'яти українців назвали 14 лютого Днем усіх закоханих. Кожен п'ятий вважає цей день святом торговців квітами і листівками, а кожен сьомий впевнений, що він не вписується в наші традиції і культуру. Ще стільки ж назвали 14 лютого звичайним днем, який цього року припадає на неділю.
У прес-службі відзначили, що тільки третина "білих комірців" відзначають День святого Валентина на роботі.
Ставлення українців до Дня святого Валентина дуже неоднозначно. Одні бачать в ньому можливість в черговий раз порадувати рідних і улюблених своєю увагою. Інші ж вважають, що свято, що має західноєвропейське коріння, чуже українській культурі і традиціям. Тим більше різняться думки щодо того, чи варто відзначати день закоханих на роботі.
Для більшості компаній 14 лютого є звичайним робочим днем - дві третини "білих комірців" зізналися, що в їхньому колективі не прийнято відзначати День святого Валентина. Там же, де свято все-таки відзначають, його організовують без особливих надмірностей.
У кожній сьомій компанії колеги вітають один одного на словах. Майже в кожному десятому офісі підписують валентинки. Ще в 7% випадків співробітники пишуть вітання з e-mail, в соцмережах або на внутрішньокорпоративному сайті. І тільки в одиничних випадках на честь Дня закоханих приносять солодощі, влаштовують вечірку на роботі, йдуть в кафе або боулінг, організовують квест, а також роблять один одному приємні сюрпризи і дарують квіти. Найчастіше День закоханих відзначають у великих компаніях чисельністю від 200 чоловік і більше.
Варто зазначити, що особливого сенсу цьому дню надають переважно жінки. Чоловіки приблизно вдвічі частіше згадують про дивацтва і абсурдності цього свята. Також більше подобається відзначати це свято молодим людям. Хоча ті, хто старше 45 років, частіше говорять про можливість подарувати турботу і увагу, які і роблять для них цей день особливим.