«Укрнафта», «Мотор Січ», «АвтоКрАЗ» та ще два підприємства переходять у власність держави — Зеленськикй
Категорія
Україна
Дата публікації

«Укрнафта», «Мотор Січ», «АвтоКрАЗ» та ще два підприємства переходять у власність держави — Зеленськикй

«Укрнафта», «Мотор Січ», «АвтоКрАЗ» та ще два підприємства переходять у власність держави — Зеленськикй
Джерело:  online.ua

7 листопада глава держави Володимир Зеленський офіційно підтвердив, що стратегічно важливі підприємства АТ «Мотор Січ», ПрАТ «Запоріжтрансформатор», ПрАТ «АвтоКрАЗ», ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укртатнафта» переходять у власність держави.

Джерело: Фейсбук-сторінка Володимира Зеленського

«Укрнафта», «Мотор Січ» та «АвтоКрАЗ» та ще два підприємства перейшли у власність держави

Український лідер звернув увагу на те, що відсіч нашої країни ворогу має бути максимально ефективною та злагодженою.

Саме тому під час засідання Ставки Верховного Головнокомандувача було прийняте рішення про перехід у власність держави активів стратегічно важливих підприємств: АТ «Мотор Січ», ПрАТ «Запоріжтрансформатор», ПрАТ «АвтоКрАЗ», ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укртатнафта».

Такі кроки, необхідні для нашої держави в умовах війни, здійснюються згідно чинних законів і допоможуть забезпечувати нагальні потреби нашого сектору оборони. У ці важкі часи маємо направити всі сили задля звільнення нашої землі та людей, підтримки української армії. Вистоїмо! Переможемо! - наголосив Володимир Зеленський.

Що важливо розуміти, українські стратегічно важливі підприємства, які команда президента вирішила націоналізувати, пов'язані з олігархами Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним.

Що важливо знати про "Укрнафту"

ПАТ «Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією України. Структурам Ігоря Коломойського в ній належить близько 42% акцій. Державі в особі НАК «Нафтогаз» - 50% плюс 1 акція. Власниками інших акцій є міноритарні акціонери.

Що важливо знати про "Мотор Січ"

Власником АТ «Мотор Січ» був В'ячеслав Богуслаєв. Нещодавно його заарештували через звинувачення у державній зраді.

5 років тому він продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd.

Держоргани знайшли порушення, зокрема антимонопольного законодавства, і оборудка була заблокована. Акції компанії були згодом арештовані.

Що важливо знати про "АвтоКрАЗ"

ПрАТ «АвтоКрАЗ» входить до групи "Фінанси та кредит" олігарха Костянтина Жеваго. Компанія, яка займається виготовленням вантажних автомобілів, уже оголошувала себе банкрутом. Сам же бізнесмен давно переховується закордоном від українських правоохоронних органів.

Що важливо знати про "Запоріжтрансформатор"

Власником ПрАТ «Запоріжтрансформатор» є Костянтин Григоришин. Підприємство, яке виробляє трансформаторне та реакторне обладнання наразі є банкрутом.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Сніг і похолодання — погода в Україні різко зміниться

Сніг

4 квітня в Україні очікується тепла погода, переважно без опадів, а з вихідних погодні умови почнуть погіршуватися — синоптики прогнозують заморозки та місцями значний сніг.

Головні тези:

  • 4 квітня на великій частині території України очікується похолодання та значний сніг.
  • 6-7 квітня в західних регіонах країни випадатимуть помірні опади у вигляді мокрого снігу та снігу.
  • З 8 по 10 квітня холодна погода охопить більшу частину країни, що може призвести до нічних заморозків.

Україну очікує похолодання і сніг: коли саме

4 квітня без опадів, лише на півдні країни місцями невеликий дощ; температура вночі 3-8° тепла, вдень 14-19°. У вихідні характер погоди почне змінюватись.

У суботу у південно-східній частині невеликий дощ, на решті території вночі без опадів, вдень помірні, на Закарпатті та Прикарпатті значні дощі. Температура вночі 3-8° тепла; вдень 12-17°, у північних, Вінницькій та Черкаській областях 9-14°, в західних областях 5-10°. Вітер західний, південно-західний, 5-10 м/с, у західних областях вдень пориви 15-20 м/с.

У Києві 5 квітня дощ, вночі +8°+6°, вдень до +13°, вітер західний, 5-10 м/с.

Погода 5 квітня

Від неділі в Україні очікується ускладнення погодних умов.

6-7 квітня в західних, Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях випадатимуть помірні, місцями значні опади у вигляді мокрого снігу та снігу (тимчасове утворення снігового покриву висотою 3-15 см), на дорогах ожеледиця; у західних областях посилення вітру до 15-20 м/с; зниження нічної температури до заморозків 0-6°, в Карпатах до мінус 10°.

Погода 6 квітня

У Києві в неділю прогнозують дощі, вночі +6°+4°, вдень до +6°C, вітер західний, 7-12 м/с.

7 квітня у столиці очікується сніг та зниження температури повітря вночі до -1°-3°, вдень до +1°+3°.

За прогнозом синоптиків, 8-10 квітня холодна з нічними заморозками погода пошириться на більшу частину території України.

Погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних, будівельних, комунальних підприємств та порушення руху транспорту на дорогах, — попередили в Укргідрометцентрі.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вірменія продовжує шлях євроінтеграції — президент підписав закон

Вірменія
Джерело:  online.ua

Президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав 4 квітня закон про початок процесу членства республіки в Євросоюзі.

Головні тези:

  • Президент Вірменії підписав закон про початок процесу членства країни в Євросоюзі з метою розвитку демократії та підвищення добробуту суспільства.
  • Вірменія прагне стати членом Євросоюзу, але подання заявки на членство наразі не передбачається, але країна має більш декларативний підхід до цього питання.
  • Рішення про вступ Вірменії до ЄС може бути ухвалено лише шляхом всенародного референдуму, що підкреслює демократичний підхід країни до цього питання.

Вірменія прагне бути в Євросоюзі

У передмові документа зазначено, що «Вірменія, ставлячи перед собою мету розвинути демократичні інститути, підвищити добробут суспільства, зміцнити безпеку країни, стійкість і перевагу права, оголошує про старт процесу членства в ЄС».

Як заявляв голова комісії парламенту з євроінтеграції Арман Єгоян, цей законопроєкт просто висловлює волю вірменського народу, наразі подання заявки на членство республіки в ЄС не передбачається.

На початку січня 2025 року документ про вступ Вірменії до ЄС схвалив уряд країни

Раніше премʼєр Вірменії Нікол Пашинян казав, що рішення про вступ Вірменії до ЄС можуть ухвалити тільки шляхом всенародного референдуму.

Тобто цей закон має більш декларативний характер.

Вірменія взяла курс на віддалення від Росії. Це відбувається на тлі погіршення відносин і погроз з боку РФ.

Пашинян звинуватив ОДКБ у загрозі суверенітету країни. Перед цим у Вірменії викрили спробу перевороту, підготовку до якого вели в Росії. Пашинян заявляв, що ОДКБ не виконала зобовʼязань перед Єреваном під час війни за Нагірний Карабах, внаслідок якої Азербайджан повернув собі території. Через це Пашинян повідомив про намір вийти з ОДКБ

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?