Новий генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе вирішив, що саме Україна, демократія та єдність будуть пріоритетами його роботи на посаді.
Головні тези:
- Новий генеральний секретар Ради Європи визначив Україну, демократію та єдність як пріоритетні напрямки своєї діяльності.
- Рада Європи підтримує Україну та акцентує на ролі захисту прав людини.
- Головні питання переговорів між Володимиром Зеленським та Аленом Берсе стосувалися використання заморожених прибутків з активів Росії й імплементації формули миру.
Рада Європи не забуває про важливість підтримки України
З офіційною заявою з цього приводу Ален Берсе виступив у Парламентській асамблеї РЄ, повідомляє видання Watson.
Він вкотре звернув увагу на те, що спільна роль Ради Європи полягає у "захисті та просуванні прав людини, демократії та верховенства права", і ці принципи "лежать в основі нашої інституції".
Окрім того, новий генсек Ради Європи відзначив роль Європейського суду з прав людини в розгляді справ, пов'язаних із війною в Україні, а також Реєстрі збитків при РЄ.
На переконання Алена Берсе, саме він та його команда повинні взяти на себе зобов'язання щодо демократії, яка наразі опинилися під загрозою у всьому світі.
Що відомо про переговори Зеленського та Берсе
25 листопада 2023 року український лідер Володимир Зеленський зустрівся з Аленом Берсе, який тоді ще був президентом Швейцарії.
Глава держави публічно висловив вдячність своєму візаві за «вагому гуманітарну допомогу», надану Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії.
У центрі переговорів президентів були питання використання заморожених прибутків з активів Росії, а також прогрес в імплементації формули миру та участь у ньому Швейцарії.