Унікальна роль. Новий генсек Ради Європи ухвалив важливе рішення щодо України
Категорія
Політика
Дата публікації

Унікальна роль. Новий генсек Ради Європи ухвалив важливе рішення щодо України

Берсе та Зеленський
Джерело:  online.ua

Новий генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе вирішив, що саме Україна, демократія та єдність будуть пріоритетами його роботи на посаді.

Головні тези:

  • Новий генеральний секретар Ради Європи визначив Україну, демократію та єдність як пріоритетні напрямки своєї діяльності.
  • Рада Європи підтримує Україну та акцентує на ролі захисту прав людини.
  • Головні питання переговорів між Володимиром Зеленським та Аленом Берсе стосувалися використання заморожених прибутків з активів Росії й імплементації формули миру.

Рада Європи не забуває про важливість підтримки України

З офіційною заявою з цього приводу Ален Берсе виступив у Парламентській асамблеї РЄ, повідомляє видання Watson.

Він вкотре звернув увагу на те, що спільна роль Ради Європи полягає у "захисті та просуванні прав людини, демократії та верховенства права", і ці принципи "лежать в основі нашої інституції".

Рада Європи має відіграти важливу та унікальну роль для України на тлі російської агресії, — наголосив Ален Берсе.

Окрім того, новий генсек Ради Європи відзначив роль Європейського суду з прав людини в розгляді справ, пов'язаних із війною в Україні, а також Реєстрі збитків при РЄ.

Ми повинні залишатися відкритими і творчими, щоб підтримати Україну в її стійкості і відновленні.

Ален Берсе

Ален Берсе

Генсек Ради Європи

На переконання Алена Берсе, саме він та його команда повинні взяти на себе зобов'язання щодо демократії, яка наразі опинилися під загрозою у всьому світі.

Що відомо про переговори Зеленського та Берсе

25 листопада 2023 року український лідер Володимир Зеленський зустрівся з Аленом Берсе, який тоді ще був президентом Швейцарії.

Глава держави публічно висловив вдячність своєму візаві за «вагому гуманітарну допомогу», надану Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Дякую за ваш візит. Це дуже сильний меседж для українців у всьому світі, що ви вирішили відвідати Україну в особливий день нашої історії для всіх наших родин — у 90-ті роковини Голодомору. Також дякую за вашу участь у сьогоднішній скорботній церемонії. Ми горді, що маємо таких партнерів, які взяли участь у церемонії в цей особливий день для нашої країни, — наголосив Зеленський.

У центрі переговорів президентів були питання використання заморожених прибутків з активів Росії, а також прогрес в імплементації формули миру та участь у ньому Швейцарії.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трамп погрожує Китаю митами до рекордних 245%

The White House
США продовжують посилювати тиск на Китай

Американський лідер Дональд Трамп дав зрозуміти, що готовий підняти мита проти КНР до небувалих 245%, якщо офіційний Пекін не погодиться на умови Білого дому.

Головні тези:

  • Торгова війна між США та Китаєм набирає обертів.
  • Глава КНР пропонує Євросоюзу об'єднатися для протистояння Штатам.

США продовжують посилювати тиск на Китай

Білий дім звертає увагу на те, що в так званий "день звільнення" американський лідер ввів 10%-ве універсальне мито на товари з усіх країн, а також індивідуальні вищі мита для країн, з якими у Штатів найбільший торговельний дефіцит.

Офіційний Вашингтон продовжує стверджувати, що нібито понад 75 країн хочуть обговорити зі США нові торговельні угоди.

Після цього індивідуальні мита Трамп тимчасово зупинив для країн, які пішли на переговори.

Однак, що важливо розуміти, винятком став Китай, який одразу вдався до дзеркальних контрзаходів.

Унаслідок цих дій Китаю зараз загрожують мита до 245% на імпорт до США, — наголошує Білий дім.

Станом на сьогодні сукупна ставка мит США проти Китаю сягнула 145%.

Офіційний Пекін вкрай швидко наважився дати відсіч Штатам, запровадивши мита проти американської продукції та обмеживши імпорт американських кінострічок.

Ба більше, глава КНР публічно запропонував Євросоюзу об'єднатися, щоб протистояти США, однак ця ідея не надто сподобалася Брюсселю.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?