В аеропорту Стамбула сів літак із палаючим двигуном: опубліковано відео
У міжнародному аеропорту імені Ататюрка в Стамбулі пасажирський літак Airbus 330 авіакомпанії Qatar Airways здійснив аварійну посадку. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Hurriyet Daily News. Літак Qatar Airways, який прямував рейсом зі Стамбула в Доху, був змушений здійснити аварійну посадку в аеропорту після того, як один з його двигунів загорівся незабаром після зльоту. Перевізник Qatar Airways підтвердив, що лайнер повернувся в Стамбул і благополучно приземлився. Пасажири висадилися в звичайному режимі. Пілот виконав всі процедури безпеки.
Український уряд офіційно розширив можливості бронювання військовозобов'язаних працівників для підприємств критичної інфраструктури та оборонного сектору. Нові правила націлені на забезпечення стабільної роботи ключових галузей економіки та оборони країни.
Головні тези:
Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+.
Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності - до 1 року.
Деталі нового рішення Кабміну
Відповідно до рішення уряду, квоту бронювання для підприємств, що забезпечують водопостачання, водовідведення, управління відходами та обслуговують критичну інфраструктуру, збільшено з 50% до 75%.
Окрім того, було скасовано вимоги до енергетичних компаній, які постраждали від війни, насамперед щодо середньомісячної зарплати не менше 20 тис. грн та відсутності податкової заборгованості.
До переліку підприємств, що можуть бронювати працівників, додали Агенцію оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ).
Подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал "Дія", — зазначають у Міністерстві економіки.
Що важливо розуміти, бронювання відображатиметься у застосунку "Резерв+" і діятиме до одного року.
Як уже згадувалося раніше, з 1 квітня продовжити бронювання своїх фахівців зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог.
Генштаб ЗСУ повідомляє, що протягом минулої доби авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони України успішно атакували 17 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, чотири пункти управління та шість артилерійських систем армії РФ.
Головні тези:
Протягом минулої доби зафіксовано 145 бойових зіткнень.
Армія РФ залучила для ураження 2737 дронів-камікадзе.
Втрати армії РФ станом на 5 квітня 2025 року
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 05.04.25 орієнтовно склали:
особового складу — близько 922340 (+1390) осіб,
танків — 10541 (+13) од,
бойових броньованих машин — 21952 (+20) од,
артилерійських систем — 25730 (+67) од,
РСЗВ — 1350 (+1) од,
засобів ППО — 1124 (+1) од,
БпЛА оперативно-тактичного рівня — 31778 (+105) од,
автомобільної техніки та автоцистерн — 42954 (+113) од,
спеціальної техніки — 3788 (+1) од.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua
У зв'язку з постійним надходженням уточнених розвідувальних даних, виникла потреба коригування деяких позицій загальних втрат противника — БпЛА ОТР та крилатих ракет. Загальна цифра скоригована, а втрати за добу подаються у звичайному режимі, — наголошує Генштаб ЗСУ.
Розпочалася 1137-ма доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України.
Протягом минулої доби зафіксовано 145 бойових зіткнень.
4 квітня армія РФ завдала по позиціях бійців ЗСУ та населених пунктах одного ракетного удару із застосуванням однієї ракети, а також 107 авіаударів, зокрема, скинула 171 керовану авіаційну бомбу.
Окрім того, ворог здійснив 6353 обстріли, з них 105 — із реактивних систем залпового вогню, а для атак використав 2737 дронів-камікадзе.