В ЄС допускають розміщення військ в Україні після завершення війни
Категорія
Україна
Дата публікації

В ЄС допускають розміщення військ в Україні після завершення війни

В ЄС допускають розміщення військ в Україні після завершення війни
Джерело:  online.ua

За словами глави Військового комітету ЄС, генерала Роберта Брігера, країни ЄС можуть розмістити власних військових на території України після завершення розв'язаної Кремлем злочинної війни.

Джерело:  Die Welt

Що відомо про розміщення військових з ЄС в Україні 

Я цілком можу собі уявити, що поточна підготовка українських військових з боку ЄС буде продовжена після запланованого на зараз дворічного періоду, а потім розширена в належний час, - зазначив Брігер.

Генерал підкреслив, що після завершення війни Україні необхідна буде допомога у розмінуванні деокупованих територій та відновленні і модернізації збройних сил.

Тому якщо б військові з Європейського Союзу підтримали Україну в розмінуванні, у розвитку сучасної культури збройних сил, у навчанні на сучасних озброєннях та актуальним стратегіям національної оборони, це було б доцільно, - вважає Брігер.

Водночас він зазначив, що ЄС цього року навчить біля 30 тисяч українських військових, що вдвічі перевищує заплановані показники.

Що відомо про угоду між Україною та Британією щодо післявоєнного відновлення  

Україна і Велика Британія укладуть торговельну угоду, в обмін на яку британські компанії займуться післявоєнним відновленням України.

За інформацією співрозмовників видання  I News, Британія планує відігравати важливу роль у процесі відновлення постраждалих від російської агресії українських міст.

У той час як британські будівельні фірми будуть "у перших рядах" претендентів на отримання будівельних контрактів.

На сьогодні, за оцінками Світового банку, на відновлення і заміну руйнувань, завданих Україні внаслідок війни з Росією, знадобиться понад 320 млрд фунтів стерлінгів, але війна ще не закінчилася, і ця цифра зростатиме.

Такі угоди з ЄС і США, звісно, шукатимуться, оскільки ми повинні дякувати всім країнам, які допомагають нам у досягненні перемоги. Але це займе більше часу через необхідні процеси. З Великою Британією ж ми можемо зняти слухавку телефону, запропонувати ідею, і якщо вона їм сподобається, то угоду може бути укладено, - пояснює співрозмовник видання.

Уряди України та Великої Британії також обговорили перспективу укладення післявоєнної двосторонньої угоди про вільну торгівлю, яка охоплюватиме право на роботу громадян кожної країни в обох державах, відкриття британських виробників в Україні, експорт харчових продуктів, споживчих товарів і послуг. Іншими словами, це потенційно найвигідніша торговельна угода, яку Велика Британія уклала після Brexit.

За словами джерел, британські фірми посідають "перше місце в списку", коли йдеться про післявоєнне відновлення України.

Читайте також: 

Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін погодив нових голів держадміністрацій Києва — хто очолить райони столиці

Кабмін

Кабінет міністрів погодив заміну голів районних державних адміністрацій Києва. На посади хочуть призначити вісім нових керівників.

Головні тези:

  • Кабмін погодив нових голів держадміністрацій Києва, що призведе до змін у керівництві районів столиці.
  • Вісім нових керівників претендують на посади голів районних державних адміністрацій у Києві.
  • Два райони зберегли своїх керівників, а решта тимчасових керівників були замінені на постійних.

Кабмін погодив нових голів держадміністрацій Києва

Звільнити збираються двох голів РДА: Сергія Садового з Голосіївської адміністрації та Ірини Чечотки — з Солом'янської. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Призначити:

  • Софію Дунаєвську — в Голосіївську РДА

  • Ігоря Кравченка — в Солом'янську

  • Сергія Лазарєва — в Дарницьку РДА

  • Максима Бахматова — в Деснянську (Бахматов — радник мера Віталія Кличка, засновник Офісу трансформації і генеральний директор ВДНГ)

  • Андрія Паладія — в Дніпровську

  • Володимира Наконечного — в Подільську

  • Георгія Зантараї — в Святошинську

  • Олександра Сазановича — в Шевченківську

Декілька РДА мали тимчасових керівників. Це Шевченківська, Святошинська, Подільська, Дніпровська, Деснянська, Дарницька. Таким чином всіх тимчасових керівників замінили на постійних.

Два райони зберегли своїх керівників: Печерський, де керує Наталія Кондрашова, та Оболонський, де керує Кирило Фесик.

Остаточне рішення за президентом, який затверджує керівників РДА указами.

Заступник Віталія Кличка Микола Поворозник повідомив, що кандидатури з міським головою не погоджували.

"Перезавантаження" голів РДА начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко анонсував ще декілька місяців тому. Яку саме кількість голів РДА із десяти він буде замінювати — Ткаченко не сказав. Він розповів, що мав розмову на цю тему із президентом, і йшлося, що РДА загалом потребують перезавантаження керівників.

Голови РДА входять до Ради оборони міста, яка ухвалює рішення колегіально.

Категорія
Україна
Дата публікації

Умєров оголосив про підсумки "Рамштайну-27" — яку допомогу нададуть Україні союзники

Рустем Умєров
Рамштайн

11 квітня пройшло 27 засідання Контактної групи з питань оборони у форматі «Рамштайн» — однієї з найважливіших платформ для військової підтримки України в протистоянні з агресором. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про результати зустрічі з країнами-партнерами.

Головні тези:

  • Україні надається значна безпекова допомога від 51 країни світу в рамках засідання «Рамштайну-27».
  • Партнери, які оголосили нові кроки підтримки, включають Німеччину, Велику Британію, Норвегію, Бельгію, Данію, Литву, Естонію та Нідерланди.
  • Наприклад, Німеччина надасть українським військовим системи ППО, ракети та інше усього на 11 мільярдів євро до 2029 року.

Умєров оголосив про результати "Рамштайну-27" для України

З моменту попередньої зустрічі партнери України анонсували понад 21 мільярд доларів безпекової допомоги Україні. Це результат справжньої єдності вільного світу.

51 країна світу обʼєдналась сьогодні для допомоги України. Вдячний Великій Британії та Німеччині за лідерство на засіданні. Дякую моїм добрим друзям Джону Гілі та Борису Пісторіусу особисто за те, що робота в рамках Рамштайну продовжується.

Рустем Умєров

Рустем Умєров

Міністр оборони України

За підсумками зустрічі партнери оголосили про нові кроки підтримки:

  • Німеччина: у 2025 році передасть 4 системи ППО IRIS-T та 300 ракет-перехоплювачів до цих систем. Також Німеччина передасть 30 ракет для Patriot, 15 танків Leopard-1, 25 бойових машин Marder, та додаткові 100 тисяч артилерійських боєприпасів. Загалом, сума додаткової допомоги до 2029 року становитиме 11 мільярдів євро.

  • Велика Британія надасть допомоги на 450 млн фунтів стерлінгів: сотні тисячі дронів, радіолокаційні системи та ремонт раніше наданої техніки.

  • Норвегія надала 100 млн фунтів стерлінгів на фінансування пакета допомоги, оголошеного Великою Британією. Загалом, Норвегія збільшила військову підтримку у 2025 році на 5 млрд євро. Також оголосила про 1 млрд допомоги, зокрема на боєприпаси і ППО/ПРО.

  • Бельгія оголосила про виділення пакета військової допомоги вартістю 1 мільярд євро.

  • Данія оголосила про 25 пакет військової допомоги вартістю майже 900 млн євро.

  • Литва планує виділити 20 млн євро на закупівлю боєприпасів.

  • Естонія найближчим часом надасть Україні десять тисяч артилерійських боєприпасів, а також сухі пайки для потреб ЗСУ.

  • Нідерланди виділяють 150 млн євро на посилення протиповітряної оборони України.

Ще один важливий результат засідання — створення коаліції РЕБ за лідерства Німеччини. Це важливе рішення, яке відповідає вимогам часу та посилює наших воїнів на фронті.

Спільно з партнерами ми будуємо сильну оборону України, яка наближає нашу перемогу та справедливий мир.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?