В Ірані виникла масштабна енергетична криза — не працюють заводи, установи та школи
Категорія
Світ
Дата публікації

В Ірані виникла масштабна енергетична криза — не працюють заводи, установи та школи

В Ірані виникла масштабна енергетична криза — не працюють заводи, установи та школи
Джерело:  The New York Times

В Ірані спалахнула масштабна енергетична криза, яка призвела до закриття підприємств і державних установ. Школи перевели на дистанційне навчання, а міста залишилися без електрики.

Головні тези:

  • У Ірані виникла серйозна енергетична криза, що призвела до закриття підприємств та змін у роботі установ і шкіл.
  • Основними причинами кризи є багаторічні санкції, застаріла інфраструктура та надмірне споживання енергоносіїв.
  • Економічні збитки в Ірані вже оцінені у “десятки мільярдів доларів”, а курс іранського ріала стрімко падає.
  • Уряд обрав скорочення постачання газу на електростанції, щоб уникнути соціальної напруги, що призвело до невдоволення серед населення.
  • Іранський центробанк намагається стабілізувати курс національної валюти, однак ринкові коливання лише загострили ситуацію.

Яка ситуація в Ірані

Як зазначає видання, урядові установи або закриті, або працюють за скороченим графіком. Навчальні заклади перейшли в онлайн-режим.

Торгові центри, автомагістралі та промислові підприємства залишилися без енергопостачання, що призвело до значного скорочення виробництва.

Попри значні запаси природного газу та нафти, Іран зіткнувся з серйозними енергетичними проблемами. Як зазначає NYT, основними причинами кризи є багаторічні санкції, застаріла інфраструктура, неефективне управління, надмірне споживання енергоносіїв, а також можливі цілеспрямовані атаки з боку Ізраїлю.

Країна фактично перебувала в режимі енергозаощадження протягом останнього тижня, що викликало невдоволення серед населення. Економічні збитки вже оцінюють у "десятки мільярдів доларів".

Президент Ірану Масуд Пезешкіян заявив, що ситуація з енергетичною інфраструктурою досягла критичної межі. За офіційними даними, дефіцит природного газу в країні становить близько 350 млн кубометрів на день, а похолодання значно збільшило попит на паливо.

Перед владою постала складна дилема: скоротити постачання газу для населення або обмежити його подачу на електростанції. Уряд обрав другий варіант, щоб уникнути соціальної напруги.

До 20 грудня 17 електростанцій в Ірані повністю припинили роботу, а решта працювали лише частково.

Що відомо про рекордний обвал іранської валюти

Зокрема, у 2015 році, після підписання ядерної угоди, вартість іранського ріала складала 32 тис за долар.

Однак у день інавгурації нового президента Масуда Пезешкіана 30 липня 2024 року курс складав 584 тис за долар. У день перемоги Дональда Трампа на виборах у США курс був 703 тис за долар.

Наразі іранський центробанк робить спроби стабілізувати курс національної валюти, викинувши на ринок 220 млн доларів. Однак ці заходи призвели лише до того, що станом на ранок четверга, 19 грудня, курс становив 767 тис.

Категорія
Політика
Дата публікації

Оточення радить Трампу почати шантажувати Путіна

Трамп повинен стати жорсткішим до Путіна
Джерело:  NBC News

Як вдалося дізнатися NBC News, члени команди президента США Дональда Трампа закликають його продемонструвати жорсткість у стосунках з російським диктатором Володимиром Путіним. На їхню думку, буз цього неможливо змусити нелегітимного главу Кремля зупинити загарбницьку війну проти України.

Головні тези:

  • Розмова між Трампом та Путіним планується в контексті обговорення ситуації в Україні.
  • Остання телефонна розмова між політиками відбулася 18 березня.

Трамп повинен стати жорсткішим до Путіна

Згідно з даними інсайдерів з адміністрації президента США, близьке оточення Дональда Трампа переконує останнього не дзвонити російському диктатору, поки той не зобов'яжеться припинити вогонь у війні проти України.

Анонімні джерела не уточнюють, як на ідею шантажу Путіна відреагував сам очільник Білого дому.

30 березня стало відомо, що Трамп має намір провести нову розмову з нелегітимним главою Кремля, під час якої вони обговорять Україну. Про це він сам заявив, коментуючи прогрес на шляху до завершення війни.

Тоді ж американський лідер публічно пригрозив запровадити нові тарифи на російську нафту.

Попри це, він додав, що якщо Путін зробить "правильні речі", то його злість може розсіятися.

Останню телефонну розмову глави США та РФ провели 18 березня — тоді вона тривала понад півтори години.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?