В КМДА назвали дату початку опалювального сезону
Категорія
Україна
Дата публікації

В КМДА назвали дату початку опалювального сезону

В КМДА назвали дату початку опалювального сезону

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що КМДА планує запустити систему опалення для подачі тепла в будинки киян з наступного понеділка, 16 жовтня.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу КМДА.

"Зараз школи, лікарні і дитсадки підключаються за їхніми заявками. А з наступного понеділка ми запускаємо систему опалення для подачі тепла у житлові будинки міста. Технологічно потрібно 7-10 днів, щоб система повністю запустилася і ефективно працювала", – сказав мер міста.

Читайте також: У Ахметова викупили держпакети ще двох обленерго

За загальними правилами, опалення вмикають в тому разі, коли середня добова температура три дні поспіль нижча за 8 градусів тепла за Цельсієм і має тенденцію на зниження. За даними синоптиків, у Києві сьогодні вдень 11-13 градусів тепла, а наступного тижня очікується потепління і "бабине літо".

Як повідомляв ONLINE.UA, в минулому році мер Києва Віталій Кличко зобов’язав "Київенерго" і "Єврореконструкцію" надати киянам доступ до зняття показів будинкового лічильника, щоб забезпечити прозорість нарахувань за тепло в кожному будинку столиці.

Категорія
Україна
Дата публікації

РФ вночі здійснила ракетно-дронові удари по 8 областях України — які наслідки

МВС України
Київ

У ніч проти 24 квітня країна-терористка Росія масштабно атакувала ракетами і дронами регіони України. Окрім Києва під удар РФ потрапили Харків, Житомир, Хмельницький, Запоріжжя, Київщина, Полтавщина, Дніпропетровщина, Сумщина.

Головні тези:

  • Росія здійснила комбіновані удари по 8 областях України, в результаті чого пошкоджено житлові будинки, медичні установи та промислові об'єкти.
  • Харків був атакований 24 рази ворожими БпЛА та ракетами, Житомир постраждав від серії вибухів, а Хмельницький та Запоріжжя зазнали пошкоджень житлових будівель та господарських приміщень.
  • Внаслідок атак на Дніпропетровщину та Полтавщину було під ударом промислове підприємство та господарські будівлі, а на Сумщині постраждала залізнична інфраструктура.

Росія завдала комбінованих ударів по Україні: які наслідки

Спочатку ЗС РФ пустили "шахеди", потім "Калібри", балістику, Пізніше були пуски ракет з Ту-95мс, після чого було ще 2 хвилі пусків "Калібрів".

Наслідки атаки РФ по регіонах України:

  • На Київщині пошкоджено п'ятиповерхівки у Бучанському районі, склад під Вишгородом, також була пожежа під Броварами.

Робота рятувальників у Харкові
  • Харків. Місто було атаковане 24 рази. 14 разів — ворожими БпЛА, 10 разів ракетами. Пошкоджено багатоповерхові житлові будинки, міську поліклініку, будівлю школи, приватні подвір'я, виробничі підприємства, готельний комплекс. Госпіталізовано одну людину.

  • Житомир. Була серія вибухів у місті та області. Є прильоти в районі Озерного та сусідніх територіях. Ворог завдав повторного удару по підрозділу ДСНС: постраждав рятувальник. Регіон був атакований і крилатими ракетами, і "Шахедами".

  • Дніпропетровщина: найгірша ситуація — у Павлограді. Під ударом було промислове підприємство: попередньо без потерпілих. Атакували і балістикою, і крилатими ракетами.

  • Хмельницький: постраждали житлові будинки та господарські приміщення, поранено двоє людей.

  • Запоріжжя: пошкоджено адмінбудівлю та вікна в будинку поряд. Попередньо, без постраждалих.

  • Полтавщина: у Миргородському районі уламками ракет пошкоджено господарську будівлю та авто.

  • Сумщина: в області БпЛА атакували адміністративні та нежитлові будівлі. Є постраждалі.

Під обстрілом виявилася також залізнична інфраструктура: у Житомирі, Києві — постраждали люди, на Київщині та Харківщині — пошкоджено техколію та адмінбудівлю залізниці.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Світовий банк зробив прогноз щодо економічного зростання в Україні

Світовий банк
Джерело:  online.ua

Економічне зростання в Україні буде повільним протягом двох років. Економіка прискориться лише 2026 року за умови припинення війни Росії проти нашої країни.

Головні тези:

  • Економічне зростання в Україні очікується повільним протягом двох років, з прискоренням у 2026 році за умови припинення війни з Росією.
  • Сповільнення зростання економіки України викликане зовнішнім попитом, браком робочої сили та перебоями з постачанням електроенергії через війну.
  • Прогноз Світового банку передбачає, що економічне зростання в Україні може сповільнитися до 2% у поточному році та позитивно змінитися до 5,2% у 2026 році.

Економіка України може почати зростання тільки у 2026 році

Про це йдеться у прогнозі Світового банку для Європи та Центральної Азії.

Як наголошується в огляді, на тлі триваючих бойових дій економічне зростання в Україні сповільнилося у 2024 році до 2,9% з 5,5% у 2023 році.

Скорочення зовнішнього попиту, брак робочої сили та подальші перебої з постачанням електроенергії через війну були серед основних чинників зниження зростання.

Світовий банк очікує, що в Україні зростання ще більше сповільниться до 2% цьогоріч, перш ніж збільшиться до 5,2% 2026 року, "за умови, що воєнні дії закінчаться і почнеться відновлення".

Згідно з прогнозом Світового банку, зростання в економіках, що розвиваються, Європи та Центральної Азії значно сповільниться до 2,5% у середньому в 2025-26 роках в умовах глибокої глобальної невизначеності. У 2023 році зростання було на 3,7%, у 2024 році — на 3,6%.

Національний банк України (НБУ) у квітні погіршив прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2025 році до 3,1%.

За прогнозом НБУ, у 2026 році економіка зросте на 3,7% (попередній прогноз — 4,0%), у 2027 році ВВП збільшиться на 3,9% (попередній прогноз — 4,2%).

За даними Держстату, зростання ВВП України у 2024 році сповільнилося до 2,9% порівняно з 5,5% у 2023 році. Прогноз зростання ВВП, закладений у бюджет 2025 року — 2,7% на рік.

У березні МВФ оновив базовий сценарій, згідно з яким війна Росії проти України закінчиться наприкінці 2025 року. Цей сценарій передбачає зростання економіки України у 2025 році на 2-3% і прискорення зростання до 4,5% у 2026 році.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?