В Одесі відбувся Перший регіональний Український Жіночий Конгрес
Категорія
Україна
Дата публікації

В Одесі відбувся Перший регіональний Український Жіночий Конгрес

В Одесі відбувся Перший регіональний Український Жіночий Конгрес
Джерело:  online.ua

18 травня в Одесі відбувся Перший регіональний Український Жіночий Конгрес за ініціативи Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості», повідомляє ONLINE.UA.

Конгрес зібрав більше шестидесяти представників міжнародних організацій та посольств, а також активних та успішних жінок і чоловіків з політики, бізнесу та неурядового сектору з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

У ролі спікерів виступали: Ірина Геращенко, Олена Кондратюк, Мері О’Хейген, Альона Бабак, Ірина Луценко, Марія Іонова, Світлана Войцеховська, Тетяна Кузнєцова, Геннадій Зубко, Анастасія Дівінська, Олексій Мушак, Денис Ковриженко, Максим Степанов, Карл Стурен, Людмила Кравченко, Євген Кулик, Таїсія Скрипник, Ольга Чернюк, Олександр Доброер, Лілія Леонідова, Ігор Луговський.

На трьох дискусійних панелях Конгресу обговорили питання посилення політичної і громадської участі жінок на різних рівнях та розширення їх економічних можливостей, а також подолання ґендерних стереотипів у суспільстві та посилення ґендерної освіти і просвіти.

Головна радниця і старша директорка НДІ в Україні Мері О’Хейген виступила першою на конгресі з презентацією «Ґендерна рівність як глобальний тренд у світі та Україні». Відповідаючи на питання учасників Конгресу, Мері О’Хейген наголосила, що ґендерне квотування вже успішно імплементовано в понад 100 країнах.

Ірина Геращенко, народна депутатка України, Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганцькій областях під час дискусії "Збільшення представництва жінок в політиці на всіх рівнях - це необхідність чи тренд" сказала: "У силових структурах залишається консерватизм. Але закон про нацбезпеку, який ми обовязково приймемо до кінця цієї сесії, зафіксує питання про цивільного міністра оборони - у нас жінка зможе стати міністеркою оборони.

"Ґендерні стереотипи є поширеним порушенням прав людини, вони часто є причиною дискримінації жінок," - заявила Анастасія Дівінська, Голова офісу UN Women Ukraine під час дискусії "Ґендерні стереотипи: який їх вплив та як протидіяти дискримінації".

Наступні регіональні конгреси пройдуть восени у Львові та Харкові. Другий Український Жіночий Конгрес за участі перших осіб держави, іноземних гостей, міжнародних місій, представників бізнесу, громадського сектору та медіа відбудеться 7-8 грудня 2018 року у Києві.

Конгрес в Одесі пройшов у партнерстві з Національним демократичним Інститутом (NDI), Програмою ООН Жінки, Міжнародним фондом електоральних систем (IFES), Проектом «Ґендерне бюджетування України».

Як раніше повідомляв ONLINE.UA,  у Києві протягом двох днів 22-23 листопада 2017 року проходив Перший Український Жіночий Конгрес.

Категорія
Україна
Дата публікації

Норвегія дала Україні гучну обіцянку щодо озброєння ЗСУ

Рустем Умєров
Умєров і Сандвік

Очільник Міністерства оборони Норвегії Торе О. Сандвік заявив, що його країна допоможе озброїти бригади Збройних сил України сучасними засобами ураження, бронетехнікою та іншими технологічними рішеннями.

Головні тези:

  • Україна та Норвегія домовились про постачання якісних боєприпасів для українських воїнів.
  • Міністри обговорили запуск нових спільних проєктів — зокрема у сферах ППО та морських рішень.

Норвегія готова збільшити допомогу для України

Український міністр оборони Рустем Умєров підбив підсумки зустрічі зі своїм колегою з Норвегії Торе Оншуусом Сандвіком.

Він висловив вдячність Осли за рішення виділити додаткові 5 мільярдів євро безпекової допомоги Україні на 2025 рік, таким чином наростивши загальний обсяг допомоги на цей рік до 7 млрд євро.

Один із ключових напрямів — оснащення підрозділів. Норвегія допоможе озброїти наші бригади сучасними засобами ураження, бронетехнікою та іншими технологічними рішеннями. Це критично важлива підтримка на тлі актуальних загроз.

Рустем Умєров

Рустем Умєров

Міністр оборони України

Фото: facebook.com/rustemumerov.ua

У центрі уваги міністрів оборони також було питання забезпечення українських воїнів боєприпасами.

Умєров та Сандвік проаналізували різноманітні механізми постачання якісних снарядів безпосередньо на поле бою.

Норвегія, як активний учасник “чеської ініціативи”, готова виділити значні кошти на закупівлю боєприпасів для української армії. Також зосередили увагу на розвитку оборонно-промислової співпраці.

Фото: facebook.com/rustemumerov.ua

Окрім того, Умєров та Сандвік звернули увагу запуск нових спільних проєктів із норвезькими компаніями — зокрема у сферах ППО та морських рішень, де Норвегія може похизуватися унікальним досвідом.

Категорія
Україна
Дата публікації

Розвідка США дізналася про кількість китайців у складі армії РФ

солдат Китаю
Джерело:  Reuters

Згідно з даними американських розвідників, на які посилаються журналісти, близько 200 громадян Китаю воюють на боці Росії проти України. Також вказано, що вони є найманцями та не мають прямого зв’язку з владою КНР.

Головні тези:

  • Наразі китайці не мають помітного впливу на військові операції Росії.
  • Зеленський звертає увагу на те, що Путін намагається затягнути тривалість війни.

Роль китайських солдатів у армії РФ

Інформаційна агенція Reuters поспілкувалася з американськими посадовцями, які мають доступ до даних розвідки США, а також з колишнім представником західної розвідки.

За словами останнього, близько 200 китайських найманців воюють за Росію і не мають жодного зв’язку з китайським урядом.

Окрім того, стверджується, китайські військові офіцери з дозволу Пекіна перебувають поблизу лінії фронту Росії, щоб "вивчати уроки та тактику з війни".

Як стверджують інсайдери ЗМІ, китайські бійці, найімовірніше, погано підготовку та не мають помітного впливу на військові операції армії РФ.

Український лідер Володимир Зеленський нещодавно повідомив, що "щонайменше кілька сотень громадян Китаю воюють у складі російських окупаційних сил".

За словами глави держави, диктатор Путін робить все можливе, щоб затягнути війну навіть за рахунок життів китайців.

Путіну було недостатньо солдатів із Північної Кореї. Тепер він намагається компенсувати втрати, залучаючи ще одну націю — китайців. Як довго він може продовжувати це робити? Ми маємо працювати разом, щоб такі питання були не про вибір Москви, а про наш спільний тиск на Москву, бо це єдиний шлях, як це може спрацювати.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?