В окупованому Криму Гаррі Поттер став агітатором: з'явилося фото
Категорія
Україна
Дата публікації

В окупованому Криму Гаррі Поттер став агітатором: з'явилося фото

В окупованому Криму Гаррі Поттер став агітатором: з'явилося фото
Джерело:  online.ua

В окупованому Севастополі проводять агітацію в сільськогосподарські загони за допомогою плакатів з головними героями саги про Гаррі Поттера.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Twitter Крим.Реалії.
"А в Севастополі, в СевНТУ, йде набір в сільгосп-загони. Ось агітація", - йдеться в повідомленні.
"Ідеш такий по лісі, раптом чорт, Потер з гітарою біля багаття))) Ретельніше гриби збирати треба, ретельніше!!!", - прокоментував запис Alex Bryzhko.
"Плакат просто мозок рве!!!! Тільки замість чарівної палички будете чарівними лопатами махати!!!!)))))))", - додав користувач Midzu.
"Лопатус левітатус", - запропонував нове заклинання techw.
Нагадаємо, як раніше повідомляв ONLINE.UA, "влада" окупантів демонтувала всі споруди з набережної міста, і туристи приїдуть влітку відпочивати на занедбаному і безлюдному березі Севастополя.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Євросоюз надав Україні новий масштабний транш

Денис Шмигаль
Україна отримала ще 3,5 млрд євро

1 квітня Європейська комісія перерахувала Україні черговий транш у межах програми Ukraine Facility. Що важливо розуміти, цього разу йдеться про 3,5 млрд євро.

Головні тези:

  • Ця фінансова допомога сприятиме підтримці макроекономічної стабільності.
  • Єврокомісія відзначила зусилля України у проведенні реформ на шляху до потенційного членства в блоці.

Україна отримала ще 3,5 млрд євро

Про це повідомив очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль.

Європейська комісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро чергового траншу в межах Ukraine Facility.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

Прем’єр-міністр України

За словами глави уряду, новий транш фінансової допомоги з боку офіційного Брюсселю дасть можливість Україні надалі підтримувати макроекономічну стабільність.

Окрім того, наголошується, що Єврокомісія відзначила відданість нашої країни впровадженню реформ на шляху до повноправного членства в ЄС.

Денис Шмигаль звертає увагу на те, що загальна фінансова допомога в межах механізму Ukraine Facility вже сягнула 19,6 млрд євро.

Дякуємо за постійну підтримку та солідарність з Україною у важкі часи. Разом вистоїмо та все відбудуємо, — наголосив прем’єр-міністр.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трамп ухвалив безпрецедентні глобальні мита — чому в списку немає Росії

Трамп
Джерело:  The New York Times

Президент США Дональд Трамп оголосив про введення масштабних мит на американський імпорт. Передбачається, що тарифи торкнуться обсягів торгівлі на трильйони доларів.

Головні тези:

  • Трамп ввів глобальні мита, які торкнуться торгівлі на трильйони доларів, проте чому Росія не у списку?
  • Указ Трампа передбачає введення взаємних тарифів та універсального мінімального тарифу на імпорт.
  • Американські санкції вже ускладнюють торгівлю з підсанкційними країнами, тому вони виключені з нових тарифів.

Торгові війни Трампа торкнулися майже всього світу

Виступаючи в Рожевому саду біля Білого дому, президент США анонсував "дуже-дуже хороші новини".

За кілька хвилин я підпишу історичний указ про взаємні тарифи для країн усього світу. Взаємні. Це означає, що те, що вони роблять із нами, ми зробимо з ними. Дуже просто. Простіше нікуди.

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Президент США

Він розкритикував Таїланд, Індію, В'єтнам та інші країни за несправедливу, на його думку, тарифну політику і податкові режими щодо американських товарів. І навів як приклад, що США стягують лише 2,4% мито на мотоцикли, тоді як Індія — 70%, В'єтнам — 75%.

Також перед тим, як підписати указ, він довго описував "несправедливі тарифи", які інші країни запровадили на американські товари. "Іноді друзі гірші за ворогів", — сказав Трамп, маючи на увазі високі тарифи, які запровадили окремі країни-союзниці на кшталт Японії.

Це один із найважливіших днів в американській історії. Це наша декларація економічної незалежності. Щодо країн, які погано ставляться до нас, ми вирахуємо суму їхніх тарифів, немонатерних бар'єрів та інших форм шахрайства.

Він також повторив, що опівночі з 2 на 3 квітня США запровадять 25-відсоткові тарифи на всі автомобілі іноземного складання. А також оголосив про запровадження універсального або "мінімального базового тарифу" на імпорт у 10%.

Згідно з указом, США вводять додаткові мита в розмірі:

  • Китай — 34%

  • Європейський союз — 20%

  • В'єтнам — 46%

  • Тайвань — 32%

  • Японія — 24%

  • Південна Корея — 25%

  • Таїланд — 36%

  • Швейцарія — 31%

  • Індонезія — 32%

  • Малайзія — 24%

  • Камбоджа — 49%

  • Велика Британія — 10%

  • Південна Африка — 30%

  • Бразилія — 10%

  • Бангладеш — 34%

  • Сінгапур — 10%

  • Ізраїль — 17%

  • Філіппіни — 17%

  • Чилі — 10%

  • Пакистан — 29%

  • Шрі-Ланка — 44%

Взаємні тарифи набудуть чинності з 9 квітня 2025 року. А мінімальний базовий тариф усі країни почнуть платити з 5 квітня.

Причому базовий тариф у 10% додаватиметься до тарифів, введених проти конкретних країн. Це означає, наприклад, що на китайські товари тариф становитиме 44% (34+10), на товари з ЄС — 30% (20+10).

Канада і Мексика поки не підпадають під дію взаємних тарифів.

Щодо України запроваджується тільки базове мито 10%.

Цікаво, що у списку нових тарифів відсутні деякі країни, зокрема Білорусь, Північна Корея і Росія.

NYT нібито довідався причину такого рішення. Американське видання посилається на представника Білого дому, що говорив на умовах анонімності.

Низка підсанкційних країн не потрапляє під дію анонсованих у середу взаємних тарифів, оскільки "вони вже стикаються з надзвичайно високими митами".

Ба більше, раніше запроваджені американські санкції буцімто вже "унеможливлюють будь-яку повноцінну торгівлю з цими країнами".

За даними Bloomberg, під приціл потрапив обсяг світової торгівлі на 33 трлн доларів, а країнам від Бразилії до Китаю загрожує скорочення експорту в США від 4 до 90%. Імовірно, середні мита можуть зрости на 15%, що призведе до зростання інфляції та збільшення ризику рецесії США.

За максимального підходу середні тарифні ставки в США збільшаться до 2%, що призведе до скорочення американського ВВП на 4% і зростання цін майже на 2,5% протягом двох-трьох років.

Вплив на торгівельних партнерів за будь-якого сценарію буде серйозним. Китай, ЄС та Індія можуть очолити список країн, які постраждають від впливу на експорт до США, хоча їхні економіки можуть і вистояти. Канада і країни Південно-Східної Азії, ймовірно, відчують більш значний загальний вплив.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?