В Україні оголосили про початок третьої хвилі епідемії COVID-19
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні оголосили про початок третьої хвилі епідемії COVID-19

В Україні оголосили про початок третьої хвилі епідемії COVID-19
Джерело:  online.ua

Близько року тому в Україні зареєстрували перший випадок захворювання на коронавірус COVID-19, з того моменту почалася перша хвиля епідемії. Друга хвиля, за версією українського уряду, почала наступ наприкінці 2020 року. З цього приводу на постсвятковий період вводили так званий локдаун, який обмежив мобільність людей після масових зустрічей та святкування. У четвер, 4 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль констатував початок третьої хвилі захворюваності на коронавірус. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на виступ політика на пресконференції, присвяченій річниці роботи його уряду.

За словами прем’єра, світовий процес вакцинації триватиме близько двох років. У цей період обов’язковим буде повсякденний масковий режим.

Також він наголосив, що повернення жорсткого карантину в Україні все ще можливе. Для цього більшості областей необхідно потрапити у “червону зону” чинного адаптивного режиму.

Одночасно з цим Шмигаль зауважив, що уряду не хочеться все доводити до нового локдауну. Утім, від раптового погіршення сьогодні поки що не врятує навіть вакцина.

“Не потрібно тішити себе ілюзіями, що вакцина всіх врятує”, - пояснив він.

Голова уряду не виключив, що згодом світом прокотяться четверта й навіть п’ята хвилі коронавірусу.

“Наразі згідно із соціологічними опитуваннями готові вакцинуватися приблизно 43% українців. Наша мета — це вакцинація до 70% населення, аби в країні був колективний імунітет. Для цього у нас є чітка дорожня карта, де передбачено всі етапи та процеси реалізації кампанії з вакцинації. Ми очікуємо, що в цьому та наступному році вакцинуються близько 22 млн українців”, - резюмував Шмигаль і зауважив — перед урядом стоїть завдання підвищити довіру населення до препаратів.

Як повідомляв ONLINE.UA, Україна отримала першу партії антикоронавірусної вакцини наприкінці лютого, а масова кампанія з імунізації населення стартувала 24 числа. Український уряд тим часом не розкриває майже жодних подробиць контрактів, укладених на постачання таких препаратів. Для пересічних українців невідомі навіть суми, які витрачають на придбання засобів для масового щеплення. Міністерство охорони здоров’я звернуло увагу, що секретних окремої інформації щодо поставок вакцини стала однією з вимог безпосередньо постачальника.

Категорія
Україна
Дата публікації

Війна РФ проти України. Бої точаться на 9 напрямках фронту

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Загалом від початку доби відбулося 109 бойових зіткнень.

Головні тези:

  • Загарбницька армія продовжує штурмувати позиції українських захисників на 9 напрямках українського фронту.
  • З початку доби відбулося 109 бойових зіткнень, зокрема 14 авіаційних ударів та 145 артилерійських обстрілів.
  • Сили оборони відбили ряд атак противника, однак натиск не припиняється, і триває далі бій на 9 різних напрямках.

Актуальна ситуація на фронті 31 березня

Оперативна інформація станом на 16.00 31.03.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ.

  • На Харківському напрямку ворог проводив одну безуспішну наступальну дію в районі Вовчанська.

  • На Куп’янському напрямку противник здійснив чотири штурмові дії в бік Піщаного та неподалік Загризового, Степової Новоселівки. Одне боєзіткнення ще триває.

  • На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала 14 разів поблизу Надії, Діброви, Колодязів, в напрямках Нового, Серебрянки, Торського, Зеленої Долини та Новомихайлівки. Дотепер тривають шість бойових зіткнень.

  • На Сіверському напрямку Сили оборони відбивають дві атаки противника поблизу Білогорівки та Івано-Дар’ївки.

  • На Краматорському напрямку українські захисники зупинили чотири спроби окупантів просунутися вперед в районі Часового Яру та в напрямку Предтечиного, ще дві атаки тривають.

  • На Торецькому напрямку противник десять разів атакував в районі Торецька. Чотири бойових зіткнення тривають.

  • На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 36 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Олександропіль, Єлизаветівка, Лисівка, Зелене, Шевченко, Котлине, Сергіївка, Новосергіївка, Новоолександрівка, Успенівка, Срібне, Котлярівка, Богданівка, Андріївка та Олексіївка. Сили оборони стримують натиск противника та вже зупинили 28 атак. Бої не вщухають. Авіаційних ударів зазнали Покровськ, Удачне.

  • Сьогодні на Новопавлівському напрямку ворог шість разів атакував поблизу Костянтинополя, Бурлацького, Дніпроенергії та в напрямку Розливу. Чотири бойових зіткнення продовжуються досі. Авіаудару зазнала Новопавлівка.

  • На Гуляйпільському напрямку противник здійснив вісім атак поблизу Новосілки, Привільного та в напрямку Вільного Поля, Новополя. Крім того, ворог завдавав авіаційних ударів в районах населених пунктів Темирівка, Великомихайлівка, Зелене Поле.

  • На Оріхівському напрямку ворог сім разів атакував позиції наших оборонців в напрямках населених пунктів Малі Щербаки, Лобкове, Щербаки, Кам’янське та Новоданилівка, наразі два бойових зіткнення ще тривають.

  • На Придніпровському напрямку ворог проводив одну наступальну дію, успіху не мав.

  • У Курській області українські оборонці відбили 9 атак росіян, ще п’ять бойових зіткнень тривають досі. Противник від початку доби завдав 14 авіаційних ударів, загалом скинув по позиціях наших військ та населених пунктах 24 керованих авіаційних бомби та здійснив 145 артилерійських обстрілів, зокрема п’ять — із реактивних систем залпового вогню.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна отримала 400 млн дол допомоги від МВФ

Денис Шмигаль
МВФ

Україна отримала черговий транш допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Розмір підтримки склав 400 млн дол.

Головні тези:

  • Україна отримала 400 млн доларів допомоги від МВФ у рамках програми EFF.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про успішний сьомий перегляд програми та отримання коштів від МВФ.
  • Загальна підтримка України від МВФ у межах програми EFF складає понад 10 млрд доларів.

МВФ надав Україні черговий транш: що відомо

Про це повідомляє прем'єр-міністр Дениса Шмигаля.

Як пояснив Шмигаль, кошти отримані після успішного сьомого перегляду програми Механізму розширеного фінансування (EFF).

Це кошти, які ми отримали після успішного сьомого перегляду програми EFF. Таким чином, загальна підтримка МВФ в межах цієї ініціативи досягла понад 10 млрд доларів.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Загальна підтримка МВФ в рамках ініціативи досягла понад 10 млрд дол.

У лютому Україна та МВФ домовилися на рівні персоналу про сьомий перегляд програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Умовою для отримання нової допомоги було затвердження перегляду Виконавчою радою директорів МВФ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?