Ударні безпілотники Bayraktar TB2, які 26 жовтня ЗСУ вперше застосували на Донбасі, вже понад пів року виходять на бойове чергування, а їхні екіпажі готові завдавати ворогу удари вдень і вночі. Про це в інтерв'ю заявив генерал-лейтенант Сергій Наєв, командувач Об'єднаних сил ЗСУ.
Джерело: BBC News Україна.
"Вони перебувають на бойовому чергуванні ще з весни цього року, коли було посилення батальйонно-тактичних груп Росії (біля кордонів України та в Криму. - ред). Проводили розвідку і тренування", - зазначив генерал.
Українські "Байрактари" вже "показали свою ефективність для розвідки і давали практичні дані про супротивника", наголосив Наєв.
Також він додав, що "Байрактари" патрулюють не лише схід України, а й північ – "там, де зростає рівень воєнної загрози". Наприклад, їх використовували під час російсько-білоруських військових навчань "Захід-2021".
Варто зазначити, що після першого бойового застосування "Байрактару" на Донбасі, коли боєприпас з ударного дрона знищив гаубицю так званої "1-ї Слов'янської бригади ДНР", але при цьому ворожий розрахунок вижив, у деяких ЗМІ з'явилися припущення, що використали "учбову ракету".
Наєв впевнений, що такого не могло трапитися, адже навіть ті "Байрактари", які ведуть розвідку, завжди підіймаються у повітря з бойовим боєкомплектом. Однак його застосували по рішенню командувача ООС на Донбасі генерал-лейтенанта Павлюка, “тому треба питати в нього”.
Наразі українська армія має на своєму озроєнні 12 "Байрактарів" - це два комплекти по шість літальних апаратів, кількох станцій управління та кілька сотень боєприпасів до них. Наєв запевняє, що "Байрактари" будуть застосовуватися там, де потрібне посилення.
Кулеба відреагував на стурбованість Німеччини через Байрактари
Глава МЗС України Дмитро Кулеба, коментуючи стурбованість Німеччини, яку викликало застосування ЗСУ ударного безпілотника на Донбасі, заявив, що Україна нічого не порушила.
"На місці партнерів я був би насамперед занепокоєний тим, що гаубиця, яка заборонена мінськими домовленостями, знаходилася там, де вона не повинна була знаходитися – набагато ближче до лінії розмежування, ніж це дозволено мінськими домовленостями. Так ось чомусь коли гаубицю підсовують до лінії розмежування, обстрілюють наші позиції та вбивають наших солдатів – цей факт залишається без належної оцінки", – заявив Кулеба.
Також він порадив німецьким партнерам давати оцінки з урахуванням повного контексту ситуації.
Нагадаємо, 26 жовтня російсько-окупаційні війська кілька разів обстріляли позиції українських захисників у районі Гранітного Донецької області, а також населений пункт. Внаслідок цього загинув український військовий, ще один отримав поранення, було пошкоджено шість цивільних будинків. У відповідь ЗСУ підняла в повітря БПЛА “Байрактар” і ракетою знищила одну з гаубиць окупантів.
У Кремлі вже почали погрожувати "дестабілізацією ситуації" на фронті на Донбасі через використання Україною БПЛА.
Окрім Німеччини, свою стурбованість з цього приводу висловила і Франція.
Читайте також:
Мінус одна гаубиця: ЗСУ вперше застосували проти окупантів ударні безпілотники Bayraktar.
Україна отримала перший турецький ударний безпілотник Bayraktar TB2.
Україна поставила на місце Німеччину за обурливі закиди на користь Кремля.