В Україні з’являться національні парки Холодний Яр та Пуща Радзівіла
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні з’являться національні парки Холодний Яр та Пуща Радзівіла

В Україні з’являться національні парки Холодний Яр та Пуща Радзівіла
Джерело:  online.ua

В Україні мають з’явитися декілька нових національних парків. Йдеться про "Холодний Яр", "Пущу Радзівіла" та "Куяльник". Для їх створення передадуть близько 40 тисяч гектарів земель державної власності.

Джерело: ОП

Відповідні укази № 2-07/2022 , які крім створення нацпарків, передбачають також розширення меж декількох природоохоронних об’єктів, вже підписав президент, йдеться на сайті ОП.

Один із підписаних Володимиром Зеленським документів передбачає створення національного природного парку «Холодний Яр» на території Черкаської області. До його складу з з держвласності мають передати в постійне користування 6,8 тисячі гектарів земель.

Іншим указом передбачено природний парк «Куяльницький», який мають розмістити на території Березівського та Одеського районів Одеської області. НА потреби цього парку виділять 10,8 тисячі га держземель.

Треті указ передбачає створення національного парку «Пуща Радзівіла» на території Сарненського району, що на Рівненщині. До його складу повинні включити 24 тисячі га земель держзначення.

Всі три новостворені об'єкти перебуватимуть у сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Природоохоронні об’єкти отримають більше територій

Реалізація згаданих указів передбачає також розширення територій Карпатського біосферного заповідника, національного природного парку «Меотида», національного природного парку «Вижницький» та ботанічного заказника загальнодержавного значення «Староманзирський».

Так, до складу Карпатського біосферного заповідника ввійдуть 17,9 тисячі га земель. Їх вилучають у держпідприємств «Мокрянське лісомисливське господарство», «Брустурянське лісомисливське господарство», «Хустське лісове дослідне господарство», «Великобичківське лісомисливське господарство», «Рахівське лісове дослідне господарство».

До території національного природного парку «Вижницький» включать 131 гектар земель державної власності на території Вижницького району Чернівецької області, а до території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Староманзирський» — 99 га земель на території Болградського району Одеської області.

До території національного природного парку «Меотида» включать 580,2 га земель державної власності, що розташовані за межами селища міського типу Ялта, сіл Мелекіне, Урзуф Мангушської селищної територіальної громади Донецької області.

Читайте також:

Категорія
Спорт
Дата публікації

Українка Брикіна потрапила у фінал ЧС-2025 з лижної акробатики

Брикіна
Джерело:  Champion

Ангеліна Брикіна кваліфікувалась у фінал чемпіонату світу з лижної акробатики, який відбувається у швейцарському Енгадіні.

Головні тези:

  • Ангеліна Брикіна пройшла до фіналу ЧС-2025 з лижної акробатики, показавши вражаючі навички та високий результат за перший стрибок.
  • Оксана Яцюк також взяла участь у змаганні, однак не змогла увійти до фінальної частини, посівши 14-те місце. 

Брикіна кваліфікувалася у фінал ЧС-2025 з лижної акробатики

За свій перший стрибок українка отримала 82.21 бали, що дозволило їй посісти дев'яте місце. Інша наша представниця, Оксана Яцюк, отримала 71.81 бал.

Другим стрибком спортсменки не змогли покращити свої результати, тож до фінальної частини турніру пробилась лише Брикіна, а Яцюк стала 14-ю.

Зазначимо, що для 18-річної Оксани це перший чемпіонат світу на дорослому рівні.

Фінальний етап змагань відбудеться у неділю, 30 березня, о 15:00 за київським часом.

Напередодні українські лижні акробати стали срібними призерами чемпіонату світу в командних змаганнях.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?