Важлива угода Порошенко і Варфоломія: про що йдеться в історичному документі
Категорія
Україна
Дата публікації

Важлива угода Порошенко і Варфоломія: про що йдеться в історичному документі

Важлива угода Порошенко і Варфоломія: про що йдеться в історичному документі
Джерело:  online.ua

Історична угода, яке 3 листопада в Стамбулі підписали президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій, направлена на співпрацю Києва і Константинополя в створенні незалежної православної Церкви в Україні.

Деталі історичного документа повідомили в прес-службі глави української держави, повідомляє ONLINE.UA.

Угода "Про співробітництво та взаємодію між Україною і Вселенським Константинопольським Патріархатом" містить кілька важливих пунктів. По-перше, цей документ передбачає, що Вселенський патріарх надасть Томос, визнаючи незалежність української Церкви, і вручить його особисто обраному на Соборі Предстоятелю.

Також в угоді зазначено, що в Києві буде створено представництво Вселенського патріархату, місія якого сприятиме розвитку зв'язків незалежної української церкви зі вселенським православ'ям. У заяві зазначено, що представництво Вселенського патріархату в Києві не обмежить прав помісної православної церкви в Україні та її незалежність - УПЦ матиме рівні права з іншими помісними православними церквами у світі.

У прес-службі адміністрації Порошенка нагадали, що рішення про відкриття представництва Вселенського патріархату в Києві було прийнято 11 жовтня, в день, коли було прийнято позитивне рішення по автокефалії УПЦ.

"Згадане рішення - черговий крок до отримання томосу. Його надання прямо вказано в угоді Порошенко і Варфоломія - українські єпископи повинні зібратися на собор і обрати предстоятеля", - пояснили в адміністрації українського президента.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Порошенко і патріарх Варфоломій підписали історичну угоду, яка поклала початок створенню незалежної української церкви.

Категорія
Світ
Дата публікації

Професори Єльського університету Снайдер, Шор і Стенлі звільняються через політику Трампа

Снайдер, Стенлі та Шор залишають Єль
Джерело:  online.ua

Єльський університет залишають одразу три відомі критики президента США Дональда Трампа: професори історії — подружжя Тімоті Снайдер і Марсі Шор — а також професор філософії Джейсон Стенлі. Ці рішення були ухвалені на тлі атак нової адміністрації на вищу освіту у Штатах.

Головні тези:

  • Професори вирішили переїхати до Канади через негативний політичний клімат у Сполучених Штатах.
  • Тиск адміністрації Трампа на вищі навчальні заклади призвів до ряду змін у політиці та фінансуванні університетів.

Снайдер, Стенлі та Шор залишають Єль

Як зазначає Yale Daily News, професори залишають не лише виш — вони вирішили взагалі виїхати зі Штатів, поки при владі тут залишається Дональд Трамп та його команда.

Згідно з останніми даними, Снайдер, Стенлі та Шор перейдуть на посади в Університеті Торонто та будуть викладати у Munk School.

За словами Джейсона Стенлі, він був вимушений звільнитися через політичний клімат у Сполучених Штатах. Його також вразило те, як Колумбійський університет потерпає від атак з боку Білого дому.

Що важливо розуміти, команда Дональда Трампа пригрозила депортувати двох студентів, які брали участь у протестах у Колумбійському університеті, і відкликала 400 мільйонів доларів, виділених на фінансування досліджень вишу.

На тлі такого потужного тиску виш був змушений погодитися на низку вимог адміністрації Трампа, зокрема щодо перегляду своєї політики.

Марсі Шор офіційно підтвердила, що школа Манка давно намагалася залучити її та Снайдера і що пара серйозно розглядала пропозиції “протягом останніх двох років”.

Нагадаємо, Тімоті Снайдер є амбасадором UNITED24 — він багато разів публічно підтримував український народ на тлі війни, яку веде Росія.

Володимир Зеленський та Тімоті Снайдер (Фото: president.gov.ua)

Категорія
Україна
Дата публікації

Українські воїни ліквідували ще понад 1400 російських загарбників

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Ситуація на фронті залишається напруженою. Генштаб ЗСУ повідомляє, що загалом протягом минулої доби відбулося 176 бойових зіткнень між Силами оборони України та армією РФ.

Головні тези:

  • Армія РФ здійснила понад 100 авіаударів та 5500 обстрілів, використовуючи реактивні системи та дрони-камікадзе.
  • Силами оборони України були уражені п'ять районів зосередження особового складу та техніки ворога.

Втрати армії РФ станом на 2 квітня 2025 року

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.04.25 орієнтовно склали:

  • особового складу — близько 918180 (+1410) осіб,

  • танків — 10515 (+10) од,

  • бойових броньованих машин — 21880 (+24) од,

  • артилерійських систем — 25576 (+24) од,

  • РСЗВ — 1347 (+0) од,

  • засоби ППО — 1123 (+0) од,

  • літаків  — 370 (+0) од,

  • гелікоптерів — 335 (+0) од,

  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 31505 (+43),

  • крилаті ракети — 3123 (+0),

  • кораблі /катери — 28 (+0) од,

  • підводні човни — 1 (+0) од,

  • автомобільної техніки та автоцистерн — 42687 (+41) од,

  • спеціальна техніка — 3787 (+0)

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Генштаб ЗСУ повідомляє, росіяни завдали по позиціях українських воїнів та населених пунктах 101 авіаудару, зокрема скинули 171 КАБ.

Ба більше, ворог здійснив близько 5500 обстрілів, з них 120 — із реактивних систем залпового вогню, а для атак використав 1844 дрони-камікадзе.

Вчора авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили п’ять районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?