Візит Путіна у Монголію попри ордер МКС — з'явилася перша реакція ЄС
Категорія
Політика
Дата публікації

Візит Путіна у Монголію попри ордер МКС — з'явилася перша реакція ЄС

Путін
Джерело:  online.ua

Офіційний Брюссель висловив жаль з приводу того, що влада Монголії вирішила прийняти російського диктатора Володимира Путіна та проігнорувала ордер Міжнародного кримінального суду на його арешт.

Головні тези:

  • Монголія пояснює візит Путіна енергетичною залежністю від Росії та політикою нейтралітету.
  • Офіційний Брюссель підтримує розслідування прокурора МКС щодо російсько-української війни.

ЄС розкритикував рішення Монголії щодо Путіна

З заявою з цього приводу виступив спікер зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано.

За його словами, для європейської влади міжнародний візит нелегітимного президента РФ не залишився непоміченим.

Окрім того, Брюссель не може проігнорувати той факт, що Монголія є стороною Римського статуту Міжнародного кримінального суду і мала би затримати Путіна за ордером прокурора МКС.

ЄС висловлює жаль з приводу того, що Молдова, держава-сторона Римського статуту МКС, не виконала свої зобов’язання за ним щодо виконання ордеру на арешт… ЄС висловлює найбільшу підтримку зусиллям із забезпечення повної відповідальності за воєнні злочини та інші найтяжчі злочини у зв’язку з загарбницькою війною Росії проти України, — заявив Петер Стано.

Речник зовнішньополітичної служби ЄС також додав, що офіційний Брюссель підтримує розслідування, які прокурор МКС веде щодо подій російсько-української війни, та закликає усі країни-сторони Римського статуту до повної співпраці у цьому питанні.

Як Монголія коментує візит Путіна

3 вересня влада Монголії почала стверджувати, що знаходиться перебуває в енергетичній залежності від країни-агресорки Росії.

Саме тому, мовляв, вони не можуть заарештувати нелегітимного президента РФ Володимира Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду.

Монголія імпортує 95% своїх нафтопродуктів та понад 20% електроенергії від наших найближчих сусідів, які раніше страждали від перебоїв з технічних причин. Ці постачання мають вирішальне значення для забезпечення нашого існування та існування нашого народу, — заявив представник Монголії.

Ба більше, за його словами, Улаанбаатар завжди дотримувався політики нейтралітету у всіх своїх дипломатичних відносинах.

Категорія
Економіка
Дата публікації

ЄС може надати Україні 30 млрд євро у 2025 році

ЄС

У Мінфіні зазначають, що цього року очікують від ЄС 30,6 млрд євро бюджетної підтримки, серед яких 18,1 млрд євро у рамках кредиту G7 ERA за рахунок прибутків від заморожених активів РФ. 

Головні тези:

  • Україна планує отримати від ЄС 30,6 млрд євро бюджетної підтримки у 2025 році.
  • Частина коштів буде надана у рамках кредиту G7 ERA та програми Ukraine Facility.
  • ЄС є найбільшим фінансовим донором прямої бюджетної допомоги для України.
  • Допомога ЄС також включає військову, гуманітарну допомогу та санкційну політику проти Росії.

Що відомо про фінансову допомогу ЄС Україні у 2025 році

Окрім цього Україна розраховує отримати від ЄС 12,5 млрд євро у рамках програми Ukraine Facility.

Залучені кошти будуть спрямовані на забезпечення фінансування пріоритетних статей держбюджету у 2025 та 2026 роках.

За словами глави Мінфіну Сергія Марченка під час виступу на засіданні Ради ЄС з економічних і фінансових питань у Брюсселі, наразі ЄС є найбільшим фінансовим донором прямої бюджетної допомоги.

Україна очікує від ЄС понад 30 млрд євро бюджетної підтримки у 2025 році
Євро

З лютого 2022 року, і за цей період 45 млрд євро було залучено на фінансування пріоритетних видатків держбюджету.

У 2024 році бюджетна допомога ЄС становила понад 40% усіх зовнішніх надходжень — 16,1 млрд євро. Важливо, що ця допомога включає 3 млрд євро у вигляді грантів. Решта суми складається з пільгових кредитів. Європейський Союз продовжує системну підтримку України, зокрема й у наданні військової та гуманітарної допомоги, а також впровадженні жорсткої санкційної політики проти Росії, — підкреслив Марченко.

Що відомо про вже отримані кошти від ЄС

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, до бюджету надійшли перші 3 млрд євро від ЄС у рамках програми G7 з допомоги за рахунок прибутків від заморожених російських активів. 

Отримані кошти будуть спрямовані на фінансування пріоритетних видатків з держбюджету.

Загалом, за словами прем’єр-міністра, у рамках ініціативи G7 Україна має отримати 50 млрд євро, з яких 20 млрд має надати Євросоюз.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?