Зеленський підписав закон про держбюджет на 2024 рік
Категорія
Економіка
Дата публікації

Зеленський підписав закон про держбюджет на 2024 рік

Верховна Рада України
Зеленський

Президент Володимир Зеленський підписав головний кошторис країни на 2024 рік.

Що відомо про бюджет-2024

Повернуто з підписом від Президента України. Розсилання акта, - йдеться в картці законопроєкту "Про Державний бюджет України на 2024 рік".

Бюджет на 2024 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2024 рік на засіданні 9 листопада. За головний кошторис країни в цілому проголосували 276 народних депутатів.

Загалом доходи державного бюджету встановили на рівні 1,768 трлн грн, видатки 3,35 трлн грн.

Основною статтею видатків є оборона - для забезпечення сил безпеки та оборони будуть спрямовані 22,1% ВВП або 1,69 трлн грн .

Також у бюджеті-2024 передбачили видатки на розвиток оборонно-промислового комплексу: 

  • 43 млрд грн на виробництво БПЛА;

  • 43 млрд грн на виробництво боєприпасів та зброї.

Кошти на сектор національної безпеки та оборони покриваються винятково внутрішніми надходженнями: податками, митними платежами, дивідендами держкомпаній, приватизацією та коштами від розміщення ОВДП.

Решта видатків потрапляють в площину дефіциту бюджету, який передбачено у сумі 1,57 трлн грн. Фінансування державного бюджету буде здійснюватися за рахунок зовнішніх запозичень (1,67 трлн грн), розміщення ОВДП (525,9 млрд грн) та надходжень від приватизації (4 млрд грн).

На соціальний захист буде спрямовано майже 470 млрд грн. На підтримку ветеранів буде спрямовано вдвічі більше ніж в минулому році – майже 15 млрд грн, з них 1 млрд грн - на протезування воїнів.

Видатки на медицину та освіту становитимуть 201 млрд грн та 69 млрд грн відповідно.

При підготовці до другого читання було додано правки про:

  • 1 млрд грн на розмінування с/г земель,

  • доручили Уряду розробити механізм  щодо врегулювання списання заборгованості за середньостроковими позиками, наданими місцевим бюджетам у 2009-2014 роках Державним казначейством (замість списання такої заборгованості за рахунок вільних залишків),

  • вилучили норму про репрофайлінг ОВДП у власності НБУ, оскільки таке питання потребує погодження з МВФ;

  • створення додаткової субвенції на будівництво укриттів в лікарнях (1 млрд грн).

До другого читання також зазнав змін макропрогноз, який закладається в основу бюджетних розрахунків:

  • реальне зростання ВВП наразі прогнозується на рівні 4,6%;

  • інфляція – 9,7%;

  • середньорічний курс долара - 40,7 грн.

Категорія
Події
Дата публікації

Українські дрони уразили Ільський НПЗ та нафтоперекачувальну станцію «Кропоткінська» — джерела

дрони
Джерело:  Укрінформ

У ніч проти 17 лютого СБУ та ССО ЗСУ продовжили запровадження «дронових санкцій» відразу проти двох важливих підприємств РФ, які працюють на ворожий ВПК: Ільського НПЗ та нафтоперекачувальної станції «Кропоткінська». Про це повідомляють джерела в СБУ.

Головні тези:

  • У ніч проти 17 лютого українські дрони атакували Ільський НПЗ та нафтоперекачувальну станцію «Кропоткінська».
  • На Ільському НПЗ пролунало близько 20 вибухів, розпочалася пожежа на заводі, що призвело до значних збитків.
  • НПС «Кропоткінська», найбільша нафтоперекачувальна станція на території Росії, також потрапила під удар українських дронів та припинила свою роботу.

Атака дронів на два нафтові об’єкти РФ: що відомо

У районі Ільського НПЗ пролунало не менше 20 вибухів.

На заводі розпочалася пожежа. Цей завод включає шість технологічних установок переробки нафти загальною потужністю 6,6 млн т на рік. В лютому минулого року дрони СБУ вже уражали його. Тоді була пошкоджена установка первинної переробки нафти ціною 50 млн дол США, — повідомили джерела.

Другою успішною ціллю українських безпілотників стала НПС «Кропоткінська». Це — найбільша нафтоперекачувальна станція «Каспійського трубопровідного консорціуму» на території Росії. Внаслідок атаки НПС зупинилася, її вивели з експлуатації. Тепер перекачування нафти йде в обхід цієї станції.

Нафтові заводи та нафтоперекачувальні станції РФ є цілком законними цілями. Вони не лише працюють на оборонку Росії, забезпечують паливом ворожі війська, але є важливими для економіки РФ, котра фінансує війну завдяки нафтовим надприбуткам. Тож візити дронів на ці об’єкти продовжуватимуться, — повідомило поінформоване джерело в СБУ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?