Зеленський з послами G7 і ЄС відправився на Донбас
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський з послами G7 і ЄС відправився на Донбас

Зеленський з послами G7 і ЄС відправився на Донбас
Джерело:  online.ua

У суботу, 8 травня, в День пам'яті і примирення, український глава Володимир Зеленський приїхав на Донбас. Також на Луганщину прибули посли країн "Великої сімки" та Євросоюзу. Вони візьмуть участь у церемонії вшанування пам'яті загиблих у Другій світовій війні.

Джерело: пресслужба ОПУ

Глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас показав перші фото поїздки європейських послів і Зеленського на Донбас.

Ситуація на Донбасі 8 травня

Ситуація на Донбасі 8 травня залишається напруженою. Тільки напередодні збройні російські формування 11 раз порушували режим припинення вогню. З 82-мм і 120-мм мінометів, гранатометів і великокаліберних кулеметів вони вели вогонь по захисникам Пєсков, Шумів, Новгородського, Верхньоторецького, Невельського, Авдіївки, Новотошківського, Водяного та Південного.

Також в штабі ООС повідомили, що знову збили ворожий безпілотник, який був переобладнаний для скидання боєприпасів і здійснення дистанційного мінування. Він містив компоненти, вироблені на підприємствах військового призначення Російської Федерації.

Як відомо, напередодні зону ООС відвідували міністри країн Бенілюксу - Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Вони побачили на власні очі, що відбувається на Донбасі. Високопоставлені чиновники країн Бенілюксу позитивно оцінили послідовне дотримання Україною перемир'я, а у зв'язку з нарощуванням Росією збройних сил на кордонах України висловили спільну думку про неприпустимість таких дій, оскільки вони становлять загрозу для загальноєвропейської безпеки і стабільності.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці відкрили неочікувану властивість антипсихотичного препарату — допоможе боротися з атеросклерозом

нейролептик
Джерело:  nauka.ua

Антипсихотичний препарат тіотиксен налагодив роботу імунних клітин макрофагів, які знищують пошкоджені та мертві клітини, у культурі клітин людей і мишей. Це може допомогти боротися з накопиченням холестерину в стінках судин, тобто атеросклерозом, й автоімунними захворюваннями, які спричинені порушенням роботи макрофагів.

Головні тези:

  • Антипсихотичний препарат тіотиксен виявив несподівану властивість — підтримувати роботу імунних клітин макрофагів, що допомагає боротися з атеросклерозом.
  • Тіотиксен стимулює ефероцитоз, процес, за яким макрофаги поглинають пошкоджені або мертві клітини, що може бути корисним для зменшення накопичення холестерину та лікування автоімунних захворювань.
  • Дослідження показали, що тіотиксен не має токсичних ефектів на клітини та збільшує активацію макрофагів через два сигнальні шляхи.

Тіотиксен може перемогти атероксклероз

Оскільки препарат уже схвалений до вживання та визнаний безпечним, науковці сподіваються скоро випробувати його дію на людях. Дослідження опублікували в журналі Science Signaling.

Науковці проаналізували базу з 3 тис схвалених до використання ліків у пошуках тих, які можуть стимулювати ефероцитоз, тобто поглинання макрофагами пошкоджених або мертвих клітин.

Серед них антипсихотичний препарат тіотиксен виявився ефективним і таким, що не викликає токсичних ефектів у самих клітинах. Як з’ясували науковці, він збільшує здатність макрофагів до ефероцитозу через два сигнальних шляхи.

  1. Як антипсихотик тіотиксен є антагоністом дофаміну, який пригнічує активність імунітету. Таким чином тіотиксен збільшує активацію макрофагів, які згодом знищують клітини, що вже не виконують своїх функцій.

  2. Тіотиксен активує ген, відповідальний за синтез ключового для ефероцитозу ферменту аргінази. Тож препарат впливає не лише на активацію макрофагів, яка може й не порушуватися за автоімунних захворювань, але й на їхню здатність виконувати свої функції.

Науковці сподіваються, що тіотиксен або його аналоги без антипсихотичних функцій зможуть стати ефективними ліками від хвороб, спричинених порушенням ефероцитозу.

Дослідити вплив цих ліків на людський імунітет тепер можна на мишах завдяки науковцям, які зробили мишачий імунітет максимально подібним на людський, щоб легше досліджувати на них автоімунні захворювання та різні ліки.

Категорія
Україна
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. Сирський вказав на важливий момент

Сирський
Джерело:  LB.ua

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський офіційно підтвердив, що європейські миротворчі війська не будуть перебувати на лінії фронту, якщо вогонь на полі бою все-таки буде зупинений, а бойові дії завершені.

Головні тези:

  • Європейських миротворців планують розмістити у зонах мінімальної загрози.
  • Сирський оцінив, чи буде присутність миротворчого контингенту достатньою безпековою гарантією для України.

Сирський озвучив позицію щодо миротворців

Журналісти поцікавилися у головкома, наскільки реалістичним є сценарій введення контингенту іноземних військ до України.

За його словами, у цьому випадку йдеться про політичне питання.

З військової точки зору, звичайно, наявність контингенту іншої країни — це додаткова гарантія безпеки, тому що вони будуть гарантувати, що принаймні та частина, де знаходяться ці війська, не буде уражена противником.

Олександр Сирський

Олександр Сирський

Головнокомандувач ЗСУ

Головком звернув увагу на те, що теоретично ці частини не будуть знаходитися на лінії бойового зіткнення.

Їх планують розмістити там, де буде мінімальний рівень загрози.

За словами Сирського, усі рішення, які стосуються дій на фронті, глава держави Володимир Зеленський одноосібно ніколи не ухвалює, а завжди радиться з військовими.

Журналісти запитали у головнокомандувача ЗСУ, чи вважає він миротворчі війська достатньою гарантією безпеки для України.

Ви знаєте його (ворога — ред.) плани, а присутність контингенту їх зриває. І наскільки вони будуть прогнозовані... Так, на певний період, звичайно, це стабілізує ситуацію. Але як надовго, важко сказати, — наголосив Сирський.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?