ЗСУ ліквідували понад 150 окупантів РФ на Покровському напрямку протягом доби
Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ ліквідували понад 150 окупантів РФ на Покровському напрямку протягом доби

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

З початку доби відбулося 98 бойових зіткнень, противник завдав по позиціях наших військ і населених пунктах чотирьох ракетних та 69 авіаційних ударів, застосувавши чотири ракети та 84 КАБ; 1112 ударів дронами-камікадзе, здійснив понад чотири тисячі обстрілів з використанням різних типів озброєння.

Головні тези:

  • За добу ЗСУ ліквідували понад 150 окупантів РФ на Покровському напрямку.
  • Українські воїни відбили численні атаки в районах Вовчанська, Строївки, Дворічної та інших на Харківському напрямку.
  • Російські окупанти намагалися просунутися в різних напрямках, але українські захисники успішно тримали оборону.

Актуальна ситуація на фронті 26 лютого

Оперативна інформація станом на 22.00 26.02.2025 щодо російського вторгнення надана Генштабом ЗСУ.

  • П’ять штурмових дій противника в бік Вовчанська, Строївки та Дворічної відбили українці на Харківському напрямку. Ворожа авіація скинула КАБи на Вовчанські Хутори.

  • На Куп’янському напрямку противник чотири рази намагався витіснити наші підрозділи із займаних позицій поблизу Петропавлівки та Загризового, триває одне боєзіткнення.

  • П’ять разів ворог атакував на Лиманському напрямку, намагаючись просунутися поблизу Колодязів, Новолюбівки, Греківки та Зеленої Долини. Наші оборонці відбили три атаки противника, тривають два боєзіткнення.

  • На Сіверському напрямку наші воїни успішно відбили атаку противника в районі Григорівки.

  • На Краматорському напрямку Сили оборони зупинили чотири ворожі спроби просунутись вперед поблизу Часового Яру, Новомаркового та Ступочок.

  • Ворог дев’ять разів намагався вклинитися в нашу оборону на Торецькому напрямку в районах Торецька та Кримського. Три боєзіткнення досі тривають.

  • Інтенсивно атакує ворог українських захисників на Покровському напрямку. Тут, впродовж дня, агресор здійснив 33 штурмових та наступальних дій. Найбільша активність російських окупантів — в районах населених пунктів Тарасівка, Новоторецьке, Миролюбівка, Промінь, Леонтовичі, Котлине, Удачне, Надіївка, Успенівка.

За попередніми підрахунками за сьогодні українські воїни на даному напрямку знешкодили 321 окупанта, 153 з них — безповоротно. Також наші захисники знищили 13 одиниць автомобільної техніки, дві гармати і три мотоцикли, окрім цього, значно пошкодили танк та дев’ять одиниць автомобільної техніки загарбників.

  • На Новопавлівському напрямку наші оборонці відбили 17 атак в районах населених пунктів Костянтинопіль, Роздольне, Шевченко та Бурлацьке.

  • На Гуляйпільському напрямку ворог проводив три штурмові дії в напрямку Чарівного, водночас завдавав авіаударів по Гуляйполю та Залізничному.

  • На Оріхівському напрямку відбулось два боєзіткнення, противник намагався просунутись в районі П’ятихаток.

  • Вісімнадцять бойових зіткнень відбулось сьогодні на Курському напрямку. Протягом доби ворог здійснив 415 артилерійських обстрілів, зокрема 35 — із реактивних систем залпового вогню, завдав 11 авіаційних ударів, скинувши 13 керованих бомб.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

На Сонці відбувся подвійний вибух — до чого готуватися

Що відомо про рідкісний вибух на Сонці
Джерело:  Space.com

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США офіційно підтвердило, що на Сонці сталися незвичайні подвійні виверження маси. Саме вони, коли досягнуть нашої планети, можуть спровокувати помірні геомагнітні бурі і полярні сяйва.

Головні тези:

  • Шторми за потужністю відповідатимуть помірним – класу G2.
  • Наслідки вибухів на Сонці будуть відчутними на Землі 15-16 квітня.

Що відомо про рідкісний вибух на Сонці

Згідно з даними вчених, 12 та 13 квітня на поверхні зірки відбулося рідкісне подвійне виверження сонячних магнітних ниток.

Це призвело одразу до двох викидів корональної маси. Що важливо розуміти, йдеться про величезні хмари заряджених частинок, які можуть порушити магнітне поле Землі, спровокувавши геомагнітні бурі.

За прогнозами вчених, шторми за потужністю відповідатимуть помірним — класу G2. Відтак бурі можуть спричинити видимі полярні сяйва навіть за межами їхнього звичайного діапазону широт, досягнувши північних штатів США.

Окрім того, вказано, що ці сонячні бурі будуть рухатися повільно, але щільно, тому матимуть потужний удар.

З заявою з цього приводу виступила фізикиня з космічної погоди Таміта Сков.

Згідно з її прогноз, наслідки вибухів на Сонці будуть відчутними на Землі ввечері 15 або на початку дня 16 квітня.

Навіть якщо викиди корональної маси досягнуть Землі, це не обов'язково призведе до полярного сяйва.

Як зазначають науковців, яскраві барви в нічному небі виникають, якщо вирівнювання магнітного поля дозволить масі із Сонця з'єднатися з магнітосферою Землі.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Держава має підтримувати експорт, а не лише захищати внутрішній ринок — Роман Анзін

Держава має підтримувати експорт, а не лише захищати внутрішній ринок — Роман Анзін

Головні тези:

  • Держава повинна підтримувати експорт, сприяючи виходу українських компаній на зовнішні ринки.
  • Експортне фінансування, страхування ризиків та інвестиції в логістику є важливими аспектами для успішного розвитку металотрейдингу в Україні.
  • Інтеграція українських компаній в європейські ланцюги постачання вимагає відповідності екологічним та технічним стандартам для зміцнення позицій на світовому ринку.
  • Значущими є дипломатичні домовленості з технічною стандартизацією та інвестиції відновлення і покращення транспортної інфраструктури для полегшення експортних операцій.

Генеральний директор компанії VARTIS Роман Анзін в інтерв’ю наголосив, що в умовах воєнної економіки фокус державної політики має зміщуватися з простого «захисту виробника» на активну підтримку експорту.

«Ми часто чуємо про захист національного виробника. Але в сучасному світі недостатньо закрити ринок митами чи квотами. Потрібні інструменти підтримки тих, хто готовий виходити на зовнішні ринки»

Роман Анзін

Роман Анзін

Генеральний директор компанії VARTIS

Серед необхідних кроків він називає експортне фінансування та страхування ризиків, дипломатичні домовленості про технічні стандарти та взаємне визнання сертифікації, інвестиції в логістику — відновлення портів, покращення залізничної мережі, західних транзитних переходів.

Анзін також наголошує, що українські компанії вже інтегруються в європейські ланцюги поставок. «Український метал використовується у великих проєктах, і якщо ми підтягнемо екологічні й технічні стандарти — зможемо зміцнити ці позиції», — підсумовує він.

Роман Анзін — генеральний директор компанії VARTIS, понад 10 років досвіду корпоративного управління. VARTIS — український оператор ринку металопрокату, провідний український металотрейдер.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?