ЗСУ виграли найбільше танкове протистояння з армією РФ — NYT
Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ виграли найбільше танкове протистояння з армією РФ — NYT

ЗСУ виграли найбільше танкове протистояння з армією РФ — NYT
Джерело:  online.ua

Українські військові перемогли у найбільшій танковій битві зі злочинною армією РФ від початку війни та знищили понад 100 одиниць ворожої техніки.

Джерело:  The New York Times

Що відомо про найбільше танкове протистояння з армією РФ 

У матеріалі видання із посиланням на українських чиновників зазначається, що найбільшою танковою битвою між українськими військовими та окупаційною російською армією стало триденне протистояння в районі Вугледара на Донеччині.

Зокрема, російські військові намагались вести наступ за підтримки танкових колон, однак українські військові тримали оборону, завдаючі ударів по ворогу здалеку та з укриттів.

Після битви в районі Вугледара поля навколо були всіяні знищеною російською бронетехнікою, яку було знищено за допомогою артилерії та протитанкових снарядів.

За словами українських військових, які спілкувались із журналістами видання, окупаційна російська армія в результаті спроб наступу в районі Вугледара втратила щонайменше 130 танків та бронетранспортерів.

Ми вивчили дороги, якими вони користувалися, потім сховалися і чекали, щоб стріляти із засідки, - розповів журналістам один з українських військових.

Автори матеріалу також зазначають, що однією з причин чергового ганебного провалу росіян стала відсутність бойового досвіду.

Зокрема, на момент штурму Вугледара більшість елітних підрозділів російської армії зазнали численних втрат, тому у боях брали участь мобілізовані, які не мали досвіду атак ЗСУ із засідок.

За словами одного з українських військових, під час битви в полон було захоплено медика, якого посадили керувати танком.

У російських Telegram-каналах пишуть, що родичі ліквідованих російських солдатів "хочуть убити генерала, який відповідав за наступ під Вугледаром".

Як велась битва за Вугледар 

За словами заступника командира 1-го механізованого батальйону 72-ї бригади ЗСУ, лейтенанта Владислава Баяка, він один із перших помітив наближення колони російських танків у кількості 15 одиниць та БТР.

Ми були готові, ми знали, що щось подібне станеться, - зазначив Баяк.

Військовий розповів, що українські захисники за допомогою протитанкових комплексів та артилерії нищили техніку окупантів.

Ґрунтова дорога була вільна від мін, а поля довкола були засіяні ними, щоб заманити росіян у наступ і не дати танкам розвернутися після початку битви.

Баяк зазначив, що колона танків стає більш вразливою після початку стрілянини і водії в паніці намагаються розгорнути техніку і потрапляють на заміновані узбіччя.

Підбиті машини стають на заваді, уповільнюючи або зупиняючи колону.

Військовий додав, що на цей момент українська артилерія відкриває вогонь, підриваючи ще більше броні та вбиваючи солдатів, які вилазять із виведених з ладу машин. Далі починається хаос та вибухи.

Таким чином росіяни повністю провалили свій наступ і зазнали тяжких втрат, потрапивши в заздалегідь підготовлену пастку українських військових.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Категорія
Україна
Дата публікації

Європа незабаром планує відправити військову групу в Україну — яка мета

Що відомо про плани Європи
Джерело:  The Washington Post

Як вдалося дізнатися американським журналістам, європейські союзники Києва мають намір відправити військову групу в Україну найближчими тижнями, щоб визначити необхідну кількість миротворчих військ та локації для їхнього розміщення. 

Головні тези:

  • Фокус Європи зміщується на військово-повітряні та морські сили, обмежуючи великомасштабне розгортання наземних військ.
  • До процесу переговорів наразі залучено багато країн.

Що відомо про плани Європи

Згідно з даними видання The Washington Post, незабаром відбудуться консультації європейських країн з Україною з питань посилення її армії для захисту майбутньої лінії фронту.

Наразі європейський фокус зміщується на військово-повітряні та морські сили.

Військові керівники вказують на обмеження великомасштабного розгортання наземних військ, а інші країни пропонують свої можливості для патрулювання в повітряному просторі України або в Чорному морі.

З заявою з цього приводу виступив британський лідер Кір Стармер.

За словами останнього, військові планувальники з десятків країн виступають із пропозиціями про сприяння в усьому — від логістики та командування до розгортання сил на суші, у повітрі та на морі.

Проте, незважаючи на довгі переговори, європейські лідери поки що не зробили публічних зобов'язань, оскільки залишаються сумніви, чи зацікавлені США в підтримці такої ініціативи.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?