Американська компанія Northrop планує виготовляти боєприпаси в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Американська компанія Northrop планує виготовляти боєприпаси в Україні

снаряди
Джерело:  Defense News

Американська компанія Northrop Grumman має намір виготовляти боєприпаси середнього калібру в Україні в межах проєкту, який фінансуватиметься в "українських доларах". Про це заявив представник компанії.

Головні тези:

  • Партнерство американської компанії Northrop Grumman з Україною в галузі виробництва боєприпасів середнього калібру
  • Угода про спільне виробництво є першою публічно визнаною угодою між американською компанією та урядом України у галузі оборонної промисловості
  • Плани Northrop Grumman розширити виробництво на танкові боєприпаси калібру 155 мм та інші боєприпаси, що може сприяти інноваційним процесам в Україні
  • Державний департамент США інвестує 2 мільярди доларів у оборонно-промислову базу України, що може відкрити нові можливості для американсько-українського спільного виробництва
  • Україна отримує нові зразки озброєння, зокрема танк-ППО 'Франкенштейн' та гібриди танків Leopard і ППО Skyranger від німецьких виробників

Northrop планує виготовляти боєприпаси в Україні

Попри те, що кілька європейських оборонних компаній зобов'язалися долучатися до масштабних виробничих програм в Україні, угода про спільне виробництво з Northrop є першою публічно визнаною угодою між американською компанією та урядом України щодо виробничого проєкту в нашій державі, зазначають у виданні.

Ми працювали, як ви знаєте, в Україні над виробництвом боєприпасів середнього [калібру]. Це наш перший проєкт, який оплачується українськими доларами. Ми прагнемо розширити його на танкові боєприпаси калібру 155 мм, інші боєприпаси, коли знайдемо інноваційні процеси, — зауважив директор з міжнародного бізнесу в секторі оборонних систем компанії Northrop Дейв Бартелл.

Зазначається, що ці плани були підтверджені під час зустрічі Бартелла із головним заступником помічника держсекретаря США з військово-політичних питань Стенлі Брауном. Водночас Бартелл не деталізував план спільного виробництва, а компанія Northrop не надала коментарів для журналістів видання.

Під час виступу Браун зауважив на новій програмі Державного департаменту США щодо оборонних підприємств в Україні, яка інвестує 2 мільярди доларів в оборонно-промислову базу України і може відкрити двері для американсько-українського спільного виробництва.

Також він заявив, що уряд США відкритий до нестандартних підходів до задоволення потреб України.

Ми набагато більш відкриті, ніж, можливо, колись були. Іноді це не виглядає так через бюрократичні проблеми, але ми раді обговоренню підприємницьких та інноваційних підходів, — запевнив Браун.

Зброя для України

Раніше ЗМІ повідомили, що ЗСУ отримають німецький танк-ППО "Франкенштейн", який складається з модулю зенітної системи Skyranger 30 та платформи від танку Leopard 1.

Якщо говорити про сам модуль Skyranger 30, який може ставитися на різні платформи, то там насправді непогана штука, яка може стріляти на дальність 4 км з темпом 1000 пострілів на хвилину. Справді, він може на вкрай малих дистанціях збивати дрони-камікадзе або крилаті ракети, — пояснив військовий експерт Іван Киричевський, розповідаючи про цю розробку.

Також повідомлялось, що німецький оборонний концерн Rheinmetall має намір виготовляти в Україні гібриди танків Leopard і ППО Skyranger. Прототип уже представили в Парижі на збройовій виставці Eurosatory 2024 року.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра України — інсайдери дізналися про жорсткі умови США

надра
Джерело:  The New York Times

Україна і США відновили переговори про угоду щодо українських корисних копалин. 11 квітня делегація України прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів.

Головні тези:

  • США висувають жорсткі умови в угоді про надра України, вимагаючи велику частку в природних ресурсах країни, пишуть інсайдери.
  • Українська делегація прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів, які стали першими після представлення переглянутого проєкту угоди.
  • Згідно з новою версією угоди, Україні доведеться відраховувати половину доходів від видобутку ресурсів у спеціальний фонд, контрольований США.

США висувають жорсткі умови в угоді про надра України

США планують отримати велику частку в природних ресурсах України в результаті цієї угоди.

Цей візит став останнім поворотом у багатомісячній епопеї, в якій Київ і Вашингтон торгуються з приводу угоди, яку президент Трамп розглядає як спосіб „повернути“ колишню допомогу США Україні, і яка, як сподівається президент Володимир Зеленський, допоможе забезпечити гарантії оборони для його країни, — повідомляє NYT.

Переговори між двома делегаціями стануть першими після того, як Білий дім представив переглянутий проєкт угоди про корисні копалини, в якому було знову озвучено жорсткі вимоги, що їх відкинув офіційний Київ раніше, і це фактично повернуло переговори до початкового стану.

Як розповіли NYT офіційні особи в Києві, переговори у Вашингтоні, які, як очікують, триватимуть два дні, будуть здебільшого технічними і не передбачають участі вищих посадовців України та США.

Українську делегацію очолив заступник міністра економіки Тарас Качка, який відповідає за торгівлю, і до неї входять представники Мінекономіки та Мін'юсту. Білий дім не став надавати виданню подробиць про переговори.

Новий варіант угоди, з яким ознайомилася NYT, повертається до початкової вимоги президента Трампа — щодо того, щоб «Україна повернула США мільярди, отримані нею у вигляді військової та фінансової допомоги» після початку повномасштабного вторгнення РФ три роки тому.

Як і в попередніх пропозиціях США, у Вашингтоні хочуть, щоб Україна відраховувала половину своїх доходів від проєктів з видобутку природних ресурсів, включно з найважливішими мінералами, нафтою і газом, а також супутньої інфраструктури (зокрема порти та трубопроводи) в інвестиційний фонд, контрольований Вашингтоном.

У Білому домі також бажають, щоб прибуток із цього фонду реінвестували в українські проєкти з видобутку природних ресурсів, хоча точна частка такого прибутку залишається незрозумілою.

За інформацією NYT, у новій версії угоди відсутня згадка про гарантії безпеки для України — положення, на якому довго наполягав Київ і яке йому вдалося включити в проєкт минулого місяця, але якому довго опирався Вашингтон.

Крім того, нова версія містить більш жорсткі умови, ніж попередні проєкти: Вашингтон хоче вимагати весь прибуток від вищевказаного фонду доти, доки Київ не виплатить принаймні еквівалент американської допомоги, отриманої під час війни — плюс 4% річних.

Сполучені Штати також хочуть зберегти за собою «право першої пропозиції» щодо нових проєктів і право накладати вето на продаж українських ресурсів третім країнам. У перший рік дії угоди Україні хочуть заборонити пропонувати третім сторонам будь-які інвестиційні проєкти на більш вигідних фінансових або економічних умовах, ніж ті, які в перспективі будуть запропоновані Вашингтону, пише видання.

Фонд контролюватиметься Корпорацією міжнародного фінансування і розвитку — урядовою агенцією США, що відповідає за інвестування в компанії та проєкти за кордоном. Агентство призначатиме трьох членів ради директорів — тоді як Україна матиме лише двох — і контролюватиме кожен проєкт, у який інвестують кошти фонду.

Народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Железняк прокоментував статтю NYT і закликав українців ставитися до інформації «з певним сумнівом».

Щось мені здається, у NYT якась дуже застаріла версія угоди (схожа на ту, що ми розбирали ще від 23 березня), і вони на ній видали сьогодні цю новину… Тому б ставився б до цього з певним сумнівом.

Ярослав Железняк

Ярослав Железняк

Нардеп України

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?