За словами керівника Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрія Ганіченко, у першому півріччі цього року не варто очікувати на спад захворюванності COVID-19.
Джерело: KSE
Прогнози щодо захворюванності на COVID-19 в Україні
Аналітики з KSE прогнозують, що новий спалах захворюванності на COVID-19 в Україні може початись вже у середині цього місяця і у першому півріччі навряд чи піде на спад.
У першому півріччі 2022 року і Україна, і світ буде з COVID--19. В Україні ми, швидше за все, побачимо ще більшу хвилю за кількістю випадків. Чому? Тому що ми бачимо безпрецедентні сплески в Європі. Але тому як в Україні рівень вакцинації вже набагато вище, ніж був на початку "дельта-хвилі", то ми очікуємо, що госпіталізації і смертність буде нижче, ніж це було восени, - повідомив Ганіченко.
Фахівці також підкреслили, що стосовно другої половини року все залишається дуже туманним. Ситуація буде залежати від кількості вакцинованих українців та швидкості проведення кампанії зі щеплення.
І другий фактор - як будуть між собою взаємодіяти різні штами. Чи будуть вони витісняти один одного. Чи будуть з'являтися нові мутації і якщо так, то якими характеристиками вони будуть володіти, - зазначив керівник Центру економіки охорони здоров'я.
У той же час аналітики з Українського центру здоров'я під керівництвом Павла Ковтонюка прогнозують, що вже влітку захворюванність піде на спад.
Фото - Pixabay.com
Тим не менш, восени в Україні може розпочатись нова хвиля захворюванності, що буде розвиватись за одним з трьох сценаріїв.
Згідно із першим з них: вірус адаптується до перебування в організмі людей, та стане ще більш заразним, але менш смертоносним та з менш важким перебігом хвороби.
За другим сценарієм, вірус не адаптується, але нові небезпечні штами також не з'являться. У такому разі захворюванність на COVID-19 восени цього року буде нагадувати ситуацію минулої осені.
Третій сценарій припускає загострення ситуації через появу більш небезпечного і летального штаму коронавірусної інфекції.
У такому разі вакцинація може виявитись не ефективною і доведеться чекати появи нових препаратів.
Читайте також:
В Україні за добу виявили ще 4571 новий випадок коронавірусу
В G7 назвали найстрашнішу загрозудля глобальної медичної системи
Медики назвали ще два симптоми зараження Омікроном