Аналітики дали прогноз щодо епідемії COVID-19 в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Аналітики дали прогноз щодо епідемії COVID-19 в Україні

Аналітики дали прогноз щодо епідемії COVID-19 в Україні
Джерело:  online.ua

За словами керівника Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрія Ганіченко, у першому півріччі цього року не варто очікувати на спад захворюванності COVID-19.

Джерело: KSE

Прогнози щодо захворюванності на COVID-19 в Україні

Аналітики з KSE прогнозують, що новий спалах захворюванності на COVID-19 в Україні може початись вже у середині цього місяця і у першому півріччі навряд чи піде на спад.

У першому півріччі 2022 року і Україна, і світ буде з COVID--19. В Україні ми, швидше за все, побачимо ще більшу хвилю за кількістю випадків. Чому? Тому що ми бачимо безпрецедентні сплески в Європі. Але тому як в Україні рівень вакцинації вже набагато вище, ніж був на початку "дельта-хвилі", то ми очікуємо, що госпіталізації і смертність буде нижче, ніж це було восени, - повідомив Ганіченко.

Фахівці також підкреслили, що стосовно другої половини року все залишається дуже туманним. Ситуація буде залежати від кількості вакцинованих українців та швидкості проведення кампанії зі щеплення.

І другий фактор - як будуть між собою взаємодіяти різні штами. Чи будуть вони витісняти один одного. Чи будуть з'являтися нові мутації і якщо так, то якими характеристиками вони будуть володіти, - зазначив керівник Центру економіки охорони здоров'я. 

У той же час аналітики з Українського центру здоров'я під керівництвом Павла Ковтонюка прогнозують, що вже влітку захворюванність піде на спад.

Фото - Pixabay.com

Тим не менш, восени в Україні може розпочатись нова хвиля захворюванності, що буде розвиватись за одним з трьох сценаріїв.

Згідно із першим з них: вірус адаптується до перебування в організмі людей, та стане ще більш заразним, але менш смертоносним та з менш важким перебігом хвороби.

За другим сценарієм, вірус не адаптується, але нові небезпечні штами також не з'являться. У такому разі захворюванність на COVID-19 восени цього року буде нагадувати ситуацію минулої осені.

Третій сценарій припускає загострення ситуації через появу більш небезпечного і летального штаму коронавірусної інфекції.

У такому разі вакцинація може виявитись не ефективною і доведеться чекати появи нових препаратів.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

"США не отримають Гренландію". Прем'єр Нільсен виступив із заявою

Нільсен
Джерело:  online.ua

Новий прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що його країна не належить нікому та самостійно визначає своє майбутнє. Так він відреагував на територіальні зазіхання президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • Гренландія підтвердила свою незалежність та відмову від статусу власності будь-якої країни, у тому числі США.
  • Прем'єр Нільсен закликав громадян залишатися спокійними та реагувати на провокації гідно.
  • Президент Трамп висловив бажання придбати Гренландію, але данська влада наголосила, що острів не продається.

США не отримають Гренландію — Нільсен

Нільсен наголосив, що Гренландія залишається незалежною у своїх рішеннях і не має наміру змінювати цей статус. Він закликав громадян зберігати спокій і реагувати на подібні заяви з гідністю та єдністю.

Президент Трамп говорить, що США отримують Гренландію. Але США не отримають Гренландію. Ми не належимо нікому, ми самі вирішуємо своє майбутнє.

Ми повинні слухати, коли інші говорять про нас. Але ми не повинні реагувати на це зі страхом. Ми повинні реагувати спокійно, з гідністю та єдністю. І саме через ці цінності ми повинні чітко і спокійно показати президенту США, що Гренландія — наша. Так було вчора. Так є сьогодні. І так буде в майбутньому.

Трамп заговорив про бажання придбати Гренландію, багатий на корисні копалини арктичний острів у складі Данії аргументуючи це тим, що "люди навіть не знають, чи має Данія якесь законне право на неї".

Під час першого президентського терміну Трамп неодноразово висловлював бажання "купити" Гренландію, через що Данії довелося реагувати і наголошувати, що острів "не продається".

Президент США Дональд Трамп в інтерв’ю NBC News заявив, що анексія Гренландії неминуча та не виключає варіанту застосування військової сили.

Категорія
Світ
Дата публікації

Іран цинічно погрожує США ракетною відповіддю на тлі заяв Трампа

ракети
Джерело:  online.ua

Збройні сили Ірану підготували ракети до запуску на тлі погроз президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа бомбардувати країну, якщо Тегеран не погодиться на ядерну угоду.

Головні тези:

  • Збройні сили Ірану готуються відповісти США ракетами на загрози бомбардувань з боку Трампа.
  • Угода про обмеження ядерної програми була порушена вийшовши з неї Трампом, що призвело до напруження у відносинах.
  • Президент Трамп вимагає нової угоди з Іраном, але той відкинув пропозицію своєю чергою.

Іран погрожує США ракетною відповіддю

Про це повідомляє Tehran Times.

Зазначається, що підготовлені ракети здатні уразити "пов'язані з США позиції". Значна їх кількість готові до запуску й розташовані в підземних сховищах, які, своєю чергою, розкидані по усьому Ірану.

У 2015 році Іран, США, Росія, Китай, Франція, Британія, а також Німеччина уклали угоду, яка обмежувала ядерну програму Тегерану в обмін на зняття санкцій. Під час першого терміну президентства Трамп вийшов з угоди й відновив санкції обмеження проти Ірану, що призвело до ескалації у відносинах між країнами.

Наразі, під час другого терміну президентства, Трамп бажає нової ядерної угоди з Іраном. Як писали медіа, нещодавно республіканець у листі до верховного лідера Ірану Алі Хаменеї висунув вимогу укласти угоду протягом двох місяців. Останній, своєю чергою, відкинув пропозицію Вашингтона.

Під час нещодавнього інтерв'ю Трамп почав погрожувати Ірану бомбардуваннями, якщо Тегеран не укладе ядерну угоду із США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?