Аналітики ISW розкрили подробиці успішних атак ЗСУ на Донбасі
Категорія
Україна
Дата публікації

Аналітики ISW розкрили подробиці успішних атак ЗСУ на Донбасі

Аналітики ISW розкрили подробиці успішних атак ЗСУ на Донбасі
Джерело:  online.ua

За інформацією аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), українські військові досягли значних успіхів в районі Бахмуту на Донеччині і завдають влучних ударів по районах тилового забезпечення армії РФ на Луганщині.

Джерело: звіт ISW

Що відомо про ситуацію у зоні бойових дій на сході України 

Аналітики ISW звертають увагу на спробу Міноборони країни-агресорки відволікти та вгамувати суспільну паніку на тлі інформації щодо підготовки ЗСУ до контрнаступу на території Харківської та Луганської областей.

Зокрема, російські пропагандисти та Міноборони бреше про відбиття атак диверсійних груп ЗСУ  поблизу Котлярівки Харківської області (25 км на північний захід від Сватового) та Діброви (5 км на південний захід від с. Кремінна) та м. Кремінна Луганської області.

Росіяни заперечують прорив українськими військовими на їхніх позиціях в районі Куп'янська та Лимана.

У звіті аналітиків також зазначається, що російські військові злочинці протягом 12 травня здійснювали обмежені наземні атаки в районах Сватового та Кремінної.

За інформацією Генштабу ЗСУ, українські військові відбили атаки кремлівських окупантів в районі Серебрянського лісу, за 10 км на південь від Кремінної.

У той же час ЗСУ завдають влучних ударів по районах тилового забезпечення російських військових злочинців на окупованих територіях Луганщини.

Кадри із геолокацією свідчать про значні руйнування внаслідок влучань по території Луганського машинобудівного заводу у окупованому Луганську.

Один з російських блогерів почав стверджувати, що українські військові могли використати далекобійну зброю, наприклад, нещодавно отримані крилаті ракети Storm Shadow.

В цілому російські аналітики визнають, що райони тилового забезпечення російської армії на Луганщині знаходяться у зоні ураження британськими ракетами Storm Shadow.

Між тим, відповідно до кадрів із геолокацією, російські військові ймовірно обмежено просунулись у Бахмуті, між вулицями Маршала Толбухіна та Ірини Левченко, на північному заході міста.

За твердженнями російських блогерів, просування найманців терористичної ПВК "Вагнера" складає приблизно 220 метрів.

Наразі "вагнерівці" намагаються атакувати три основні укріпрайони в північно-західному секторі міста.

До цього ватажок терористичної ПВК Євген Пригожин цинічно стверджував, що українські військові контролюють 2,18 квадратних км території в Бахмуті.

Між тим у Генштабі ЗСУ зазначили, що російські військові злочинці безуспішно намагались атакувати в напрямку Ступочки, за11 км на південний захід від Бахмута, на південь від траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут, Оріхово-Василівки, за 11 км на північний захід від Бахмута та Григорівки, 9 км на північний захід від с. Бахмут.

За інформацією речника Східного угруповання військ ЗСУ, полковника Сергія Череватого, протягом минулої доби в районі Бахмуту відбулось щонайменше 40 боєзіткнень.

Череватий підкреслив, що загальна ситуація для російської армії продовжує погіршуватись.

Через великі втрати замість найманців ПВК "Вагнера" все більше задіють погано підготовлених та забезпечених мобілізованих, якими поповнюють мотострілецькі та десантні підрозділи.

Протягом 12 травня окупанти також намагались продовжувати атаки в районі Авдіївки.

У Генштабі зазначили, що росіяни безуспішно намагались атакувати в районі Авдіївки та на південно-західній околиці Донецька в районі Мар’їнки та Новомихайлівки.

Відповідно до кадрів із геолокацією станом на 11 травня, російські війська досягли незначного просування в межах 2 км на південний схід від Авдіївки.

За твердженнями одного з російських блогерів, російські війська змінили напрямок атак на Авдіївку з південного заходу на схід і намагаються наступати з району Крутої Балки.

Російські війська обстріляли район Вугледар (30 км на південний захід від міста Донецьк), але наземних ударів у напрямку населеного пункту не здійснювали.

Що відомо про ситуацію на півдні України 

Російські джерела продовжують спекулювати про можливу підготовку українських контрнаступів на півдні України.

 Окупаційний глава Херсонської області Володимир Сальдо 11 травня заявив, що ситуація на лінії фронту в районі Дніпра стабільна, а деякі російські окупаційні чиновники поширюють неправдиву інформацію, яку вважають сенсаційною.

Російський блогер стверджував, що українці зосереджують сили в Херсонській та Миколаївській областях, а інший стверджував, що інформація про те, що ЗСУ накопичують човни на західному (правому) березі Дніпра, не підтверджена.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Європа незабаром планує відправити військову групу в Україну — яка мета

Що відомо про плани Європи
Джерело:  The Washington Post

Як вдалося дізнатися американським журналістам, європейські союзники Києва мають намір відправити військову групу в Україну найближчими тижнями, щоб визначити необхідну кількість миротворчих військ та локації для їхнього розміщення. 

Головні тези:

  • Фокус Європи зміщується на військово-повітряні та морські сили, обмежуючи великомасштабне розгортання наземних військ.
  • До процесу переговорів наразі залучено багато країн.

Що відомо про плани Європи

Згідно з даними видання The Washington Post, незабаром відбудуться консультації європейських країн з Україною з питань посилення її армії для захисту майбутньої лінії фронту.

Наразі європейський фокус зміщується на військово-повітряні та морські сили.

Військові керівники вказують на обмеження великомасштабного розгортання наземних військ, а інші країни пропонують свої можливості для патрулювання в повітряному просторі України або в Чорному морі.

З заявою з цього приводу виступив британський лідер Кір Стармер.

За словами останнього, військові планувальники з десятків країн виступають із пропозиціями про сприяння в усьому — від логістики та командування до розгортання сил на суші, у повітрі та на морі.

Проте, незважаючи на довгі переговори, європейські лідери поки що не зробили публічних зобов'язань, оскільки залишаються сумніви, чи зацікавлені США в підтримці такої ініціативи.

Категорія
Україна
Дата публікації

Коли в Україні можуть провести президентські вибори — дані інсайдерів

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України
Джерело:  The Economist

Видання The Economist від своїх джерел в уряді України дізналося, що вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку 2025 року, а чинний глава держави Володимир Зеленський нібито планує балотуватися на другий термін.

Головні тези:

  • Підготовка до виборчої кампанії вже розпочалася, а перший етап – скасування воєнного стану.
  • Інформація про можливу дату виборів розходиться. Найімовірніше, це буде липень.

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України

Згідно з даними ЗМІ, нещодавно український лідер скликав нараду, щоб доручити своїй команді організувати голосування після повного припинення вогню.

Наразі команда президента США Дональда Трампа розраховує на те, що воно може бути запроваджено до кінця квітня.

Першим етапом для запуску виборчого процесу є скасування воєнного стану.

Джерела розходяться в думках щодо точних термінів, але більшість стверджує, що Зеленський націлений на літо. Закон вимагає щонайменше 60 днів для проведення передвиборчої кампанії, тож найраніша можливість — початок липня.

Як стверджують інші інсайдери, кампанія триватиме три місяці: саме стільки часу, як повідомили парламенту виборчі органи, потрібно для відновлення списків виборців у розпал війни.

Зараз ведеться серйозна підготовка до того, що Зеленський вдруге постане перед виборцями, і досить скоро, — пише видання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?