Аналітики назвали критично необхідну Україні зброю для успіхів на Курщині
Категорія
Україна
Дата публікації

Аналітики назвали критично необхідну Україні зброю для успіхів на Курщині

Ракети ATACMS
Джерело:  The Washington Post

Західні аналітики та журналісти зазначають, що наступ українських військових у Курській області шокував увесь світ, адже за кілька днів ЗСУ захопили більше територій, ніж окупаційна армія РФ в Україні за кілька останніх місяців. 

Головні тези:

  • Україні невідкладно потрібна підтримка та постачання критичної зброї для укріплення успіхів на Курщині.
  • США можуть надати українським військам довгострокові переваги за допомогою ракет ATACMS, але дозвіл ще не було надано.
  • Недостатня комплектація та ризики недостатніх ресурсів ставлять українські війська під серйозну загрозу у разі передислокації до Курської області підрозділів РФ з інших зон бойових дій.
  • Російські сили можуть використати перевагу у кількості та техніці, пересилаючи резерви в Курську область, що стане викликом для українських військ.
  • Наступні кроки ЗСУ на Курщині визначатимуть подальшу долю подій. 

Що відомо про необхідну ЗСУ зброю для закріплення успіхів наступу у Курській області

У матеріалі видання зазначають, що оборона прикордонних з Україною російських територій виявилась вкрай слабкою, а наявні там російські сили не здатні оперативно реагувати на загрози.

Журналісти підкреслюють, що невідомо наразі, чи спробують українські військові утримувати взяті під контроль території у прикордонних районах на Курщині.

США мають дозволити Україні використовувати ATACMS для ударів по РФ
Пуски ракет ATACMS

Автори матеріалу припускають, що українські військові можуть відступити перш, ніж злочинна армія РФ вдасться до масштабного контрнаступу.

Як США можуть допомогти Україні розвинути успіх наступу на Курщині

Журналісти звертають увагу, що у Білому домі не скаржились на використання українськими військовими американської зброї під час наступу у Курській області.

При цьому США все ще офіційно не надали Україні дозволу на використання далекобійних ракет ATACMS по об’єктах і цілях на території Росії.

Такі удари, можливо, підкріплені атаками нещодавно придбаних Україною F-16, можуть перешкодити будь-якій російській контратаці. Якщо Україні не буде надано дозвіл від Вашингтона, її війська будуть змушені відступити раніше, ніж це необхідно, - підкреслюється у матеріалі видання.

Автори матеріалу також підкреслюють, що Росія зберігає перевагу у кількості живої сили та військової техніки і може спрямувати резерви з інших російських регіонів у Курську область, не чіпляючи підрозділи на передовій в Україні.

Навпаки, українські сили настільки недоукомплектовані, що вони наражаються на серйозний ризик, якщо будуть передислоковувати війська із зони бойових дій у Донецькій області в Курську область.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Санкції проти РФ. США висунули вимогу Євросоюзу

Рубіо

За словами шефа американської дипломатії Марко Рубіо, всі сторони повинні бути згодні з умовами мирного врегулювання між РФ і Україною. Йдеться навіть про те, щоб Євросоюз скасував свої санкції проти Росії.

Головні тези:

  • Роль Євросоюзу в процесі мирного врегулювання набуває все більшої актуальності у контексті питань санкцій.
  • Мета США полягає в забезпеченні стійкого й прийнятного для всіх сторін миру в регіоні.

У США заговорили про зняття санкцій з Росії

Глава Держдепу стверджує, що "для того, щоб покласти край будь-якому конфлікту, всі сторони повинні піти на поступки".

Попри це, він додав, що було б хибно "визначати їх наперед".

За словами Марко Рубіо, усі сторони повинні бути згодні з умовами майбутнього врегулювання.

Важливо зрозуміти дві речі. Перше — це те, що єдиним лідером у світі, який може це зробити, який може навіть зібрати людей разом, щоб почати говорити про це серйозно, є президент Трамп. Друга річ, яку я б сказав, — це те, що для того, щоб конфлікт закінчився, всі учасники конфлікту повинні бути згодні з його вирішенням, воно має бути прийнятним для них.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Глава Держдепу США

Також американський лідер заговорив про подальшу роль офіційного Брюсселю.

Як зазначив Марко Рубіо, Європейському Союзу в якийсь момент доведеться сісти за стіл переговорів, тому що у них також є накладені санкції.

Шеф американської дипломатії додав, що головна ціль полягає в тому, щоб покласти край цій війні таким чином, щоб мир був справедливим, довготривалим, стійким і прийнятним для всіх залучених сторін.

Як це виглядає? Ну, це те, заради чого ми будемо продовжувати взаємодіяти, — наголосив Рубіо.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?