Борг у 30 млрд грн. Укренерго планує відключення боржників
Категорія
Економіка
Дата публікації

Борг у 30 млрд грн. Укренерго планує відключення боржників

Комітет з питань енергетики та ЖКП
Борги

Багато споживачів в Україні споживають електроенергію, їх не можна відключити, але вони й не оплачують. Тому загальний борг українців сягнув відмітки у 30 млрд грн.

Боржникам за електроенергію приготуватися

Компанія "Укренерго" найближчими тижнями буде відключати боржників, які споживають електроенергію на балансуючому ринку та не сплачують за неї, оскільки така заборгованість сукупно вже перевищує 30 млрд грн.

Про це повідомляє голова правління компанії Володимир Кудрицький на засіданні Комітету з питань енергетики та ЖКП.

Борг перед нами 30,1 млрд грн на балансуючому ринку. Ми спостерігаємо продовження нарощення дебіторської заборгованості перед нами. Основна частина нарощування припадає на "постачальника останньої надії” – компанію "Укрінтеренерго".

Природою зростання боргу ПОНа є факт, що багато споживачів споживають електроенергію, їх не можна відключити, але вони й не оплачують, – сказав Кудрицький.

За його словами, держава визначила понад 5,5 тис. підприємств, які потрапили в захищений перелік щодо неможливості відключення.

При цьому, окрім підприємств критичної інфраструктури, які мають проблеми з ліквідністю (водоканали, теплокомуненерго, муніципальні компанії, державні шахти, державні обленерго), є випадкові підприємства, які не повинні мати можливість не платити за спожиту електроенергію.

Є малозрозумілі курйозні випадки, коли в переліку є готелі, фізичні особи підприємці. Ми будемо пропонувати уряду сформувати виключний перелік захищених споживачів, а що стосується всіх інших, хто не є об’єктами критичної інфраструктури, то або вони сплатять рахунки за електроенергію або їх чекають можливі відключення за борги, – підкреслив Кудрицький.

Водночас він додав, що водоканали і теплокомуненерго мають бути захищені від відключень

Найближчі тижні буде великий процес щодо розрахунку за борги або відключення споживачів, які не сумлінно платили за електроенергію упродовж багатьох місяців, – підсумував керівник "Укренерго".

Українська енергосистема має дефіцит

Дефіцит в енергосистемі України зафіксували 9 грудня. Аварійну допомогу третій день поспіль беруть у сусідніх країнах.

Про це повідомляє "Укренерго" у Facebook.

Україна через дефіцит змушена залучати аварійну допомогу від операторів системи передачі електроенергії Румунії та Польщі з 12:00 до 19:00 потужністю 300 МВт.

Цей екстрений захід застосований для компенсації дефіциту електроенергії в енергосистемі. Головною причиною виникнення дефіциту є недостатність генеруючих потужностей, – йдеться у повідомленні.

Протягом доби один енергоблок на ТЕС вийшов в аварійний ремонт, ще один – в плановий. Кілька блоків відновлюються в прифронтовому регіоні після артобстрілів окупантів.

Ситуація ускладнює велике споживання у вихідний день. Тому українців просять бути економними.

Категорія
Політика
Дата публікації

"США не отримають Гренландію". Прем'єр Нільсен виступив із заявою

Нільсен
Джерело:  online.ua

Новий прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що його країна не належить нікому та самостійно визначає своє майбутнє. Так він відреагував на територіальні зазіхання президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • Гренландія підтвердила свою незалежність та відмову від статусу власності будь-якої країни, у тому числі США.
  • Прем'єр Нільсен закликав громадян залишатися спокійними та реагувати на провокації гідно.
  • Президент Трамп висловив бажання придбати Гренландію, але данська влада наголосила, що острів не продається.

США не отримають Гренландію — Нільсен

Нільсен наголосив, що Гренландія залишається незалежною у своїх рішеннях і не має наміру змінювати цей статус. Він закликав громадян зберігати спокій і реагувати на подібні заяви з гідністю та єдністю.

Президент Трамп говорить, що США отримують Гренландію. Але США не отримають Гренландію. Ми не належимо нікому, ми самі вирішуємо своє майбутнє.

Ми повинні слухати, коли інші говорять про нас. Але ми не повинні реагувати на це зі страхом. Ми повинні реагувати спокійно, з гідністю та єдністю. І саме через ці цінності ми повинні чітко і спокійно показати президенту США, що Гренландія — наша. Так було вчора. Так є сьогодні. І так буде в майбутньому.

Трамп заговорив про бажання придбати Гренландію, багатий на корисні копалини арктичний острів у складі Данії аргументуючи це тим, що "люди навіть не знають, чи має Данія якесь законне право на неї".

Під час першого президентського терміну Трамп неодноразово висловлював бажання "купити" Гренландію, через що Данії довелося реагувати і наголошувати, що острів "не продається".

Президент США Дональд Трамп в інтерв’ю NBC News заявив, що анексія Гренландії неминуча та не виключає варіанту застосування військової сили.

Категорія
Світ
Дата публікації

АТЕШ розвідав базу Тихоокеанського флоту РФ у Владивостоці

Владивосток
Джерело:  АТЕШ

Партизани руху опору АТЕШ провели розвідку на базі базу Тихоокеанського флоту РФ у Владивостоці.

Головні тези:

  • Партизани руху опору АТЕШ провели розвідку на базі Тихоокеанського флоту РФ у Владивостоці.
  • Виявлено великі протичовнові кораблі та протидиверсійні катери, проте наразі бойові кораблі не готуються до серйозних завдань.
  • Інформація про можливе масове відправлення морпіхів на війну в Україну поки що не підтверджується.

АТЕШ розвідали базу РФ на Тихому океані

Агент нашого руху провів розвідку бухти Тихоокеанського флоту ВМФ РФ у Владивостоці. Там зафіксовано великі протичовнові кораблі та протидиверсійні катери.

На цей час бойові кораблі не готуються до перекидання або виконання будь-яких серйозних завдань. Самі військовослужбовці переживають про можливе масове відправлення морпіхів на війну в Україну, але далі чуток ця інформація не доходить — усі хоч скільки боєздатні засоби ППО і деякі частини і так там, до чого значну частину їх уже знищено.

Наші агенти зібрали дані про логістику, транспорт та переміщення техніки. Всю інформацію ми оперативно передаємо Силам оборони України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?