Британія готує новий військовий пакет для України — що він включає
Категорія
Світ
Дата публікації

Британія готує новий військовий пакет для України — що він включає

Британія готує  новий військовий пакет для України — що він включає
Джерело:  Reuters

Велика Британія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на суму 225 мільйонів фунтів стерлінгів. Це приблизно 286 млн дол.

Головні тези:

  • Новий військовий пакет допомоги від Великої Британії для України складається з різноманітних засобів, включаючи катери, дрони, системи протиповітряної оборони та запасні частини для раніше наданих систем.
  • Пакет також передбачає постачання систем радіоелектронної боротьби з безпілотниками та респіраторів для підвищення оборонних спроможностей Збройних сил України.
  • Міністр оборони Великої Британії висловив готовність відправити свої війська для навчання українських солдатів та акцентував на необхідності мобілізації і мотивації новобранців.
  • Важливо відзначити, що Велика Британія підтримує Україну в переговорах з РФ 'з позиції сили' та закликає до продовження нарощування оборонних потужностей для стримування російської агресії.

Що входить до нового пакета військової допомоги від Британії

До складу пакета входять:

  • 92 мільйони фунтів стерлінгів (приблизно 116 мільйонів доларів) на зміцнення військово-морських сил України. Передбачено надання малих катерів, розвідувальних дронів, надводних безпілотних суден, дронів для пошуку боєприпасів та протимінних апаратів.

  • 68 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 85,5 мільйона доларів) на засоби протиповітряної оборони. Включають радари, наземні засоби для створення приманок, а також системи радіоелектронної боротьби з безпілотниками.

  • 26 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 32,7 мільйона доларів) будуть спрямовані на підтримку та забезпечення запасними частинами для раніше наданих систем.

  • 39 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 49 мільйонів доларів) виділено на постачання понад 1000 систем радіоелектронної боротьби з безпілотними літальними апаратами, а також на спільну закупівлю респіраторів і обладнання для підвищення оборонних спроможностей Збройних сил України.

Британія може відправити в Україну свої війська для навчальної місії

Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі прокоментував можливість відправки військових для навчання солдатів ЗСУ. У розмові з журналістами The Times він наголосив на необхідності тісної співпраці з Україною для мобілізації та мотивації новобранців.

Хілі вважає, що Велика Британія має адаптувати свої програми підготовки, щоб вони краще відповідали потребам України.

На питання, чи передбачає це проведення навчань українських військових безпосередньо в Україні, він відповів, що Лондон готовий діяти відповідно до запитів української сторони.

Крім того, глава Міноборони заявив, що Україні важливо вступати в можливі переговори з РФ "з позиції сили". Він підкреслив необхідність продовжувати нарощування оборонних спроможностей, щоб стримувати російську агресію.

Категорія
Світ
Дата публікації

Угорщина заявила про вихід з МКС на тлі візиту Нетаньягу

Нетаньягу і Орбан
Джерело:  online.ua

3 квітня угорський уряд ініціюватиме вихід країни з Міжнародного кримінального суду. Про це заявив керівник Офісу прем'єр-міністра Гергелі Гульяс.

Головні тези:

  • Угорський уряд планує вийти з Міжнародного кримінального суду 3 квітня, залишаючись в особливій правовій ситуації.
  • Рішення про вихід з МКС було ухвалено під впливом звинувачення прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
  • Відсутність офіційних повідомлень від Угорщини щодо планів вийти з МКС спровокувала реакцію Єврокомісії.

Угорщина виходить з МКС: що відомо

Гульяс заявив, що уряд ініціює цю процедуру відповідно до конституційної та міжнародно-правової бази.

За його словами, МКС був "респектабельною ініціативою", але останнім часом "він став політичним органом, прикладом чого є звинувачення прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу".

Уряд вважає все це неприйнятним, тому вирішив не брати участі в роботі Міжнародного кримінального суду.

Варто зауважити, що оголошення про вихід Угорщини з МКС відбувається на фоні візиту Беньяміна Нетаньягу до країни.

Як пояснив Гульяс, Угорщина опинилася в особливій ситуації, оскільки, на відміну від інших країн-членів МКС, парламент ніколи не оприлюднював статут суду, тому він не є частиною внутрішнього законодавства.

Тому наша чітка правова позиція полягає в тому, що ніхто не може бути заарештований на підставі Статуту МКС в Угорщині, а також не може бути розпочато жодного провадження проти будь-кого.

Раніше Szabad Europa інформувала, що угорський міністр юстиції Бенце Тужон на закритій зустрічі з послами заявив — держава вийде з МКС.

За словами співрозмовників, після заяви президента США Дональда Трампа, що він введе санкції проти суду через ордер на арешт прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, "угорський уряд сприйняв це як зелене світло".

У Єврокомісії відреагували на цю інформацію, сказавши, що не отримували від Угорщини офіційних повідомлень про наміри вийти з МКС.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?