Після того, як другий президент України Леонід Кучма вирішив піти у відставку з поста керівника делегації Києва в Тристоронньої контактній групі, український лідер Володимир Зеленскйі запропонував призначити на пост глави делегації України в ТКГ Леоніда Кравчука або віце-прем'єра Олексія Резнікова, який зараз є заступником глави української делегації в ТКГ. Останній підтримав ініціативу Зеленського призначити главою ТКГ Кравчука. Схвалив цю пропозицію президента і спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Він вважає, що Кравчук буде більш ніж корисним в переговорному процесі. Про це Разумков заявив на прес-конференції під час офіцільний візиту до Харкова 30 липня, передає ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
"Я переконаний, що будь-які зміни повинні йти на користь нашої держави. Якщо ми говоримо про Леоніда Макаровича, то це людина з великим досвідом - він буде більш ніж корисний в цьому процесі", - вважає спікер ВРУ.
Також Размуков подякував Леоніду Кучму, який довгий час докладав максимум своїх зусиль і ділився своїм досвідом в рамках роботи в ТКГ по Донбасу.
Нагадаємо, Кучма представляв Україну в ТКГ з самого початку війни на Донбасі. 3 червня 2019 року він очолив українську делегацію. Вже сьогодні, 30 липня, в Офіс українського глави запросили на розмову першого президента України Леоніда Кравчука. Розмова, ймовірно, буде стосуватися призначення Кравчука на місце глави української делегації на мінських переговорах в Тристоронній контактній групі. Сам Кравчук до цього моменту запевняв, що ніякої розмови між ним і Зеленським з приводу призначення не було. Колишній український лідер при цьому зазначив, що буде радий призначенню Резнікова на пост глави делегації України в ТКГ.
Важливо відзначити, що недавно Україна включила в переговори ТКГ по Донбасу чотирьох представників ОРДЛО. Окремі райони Донецької області тепер представляють журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш, окремі райони Луганщини - голова Міжнародної громадської організації, юрист Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер. Це рішення викликало обурення у команди Путіна, де хотіли щоб в цьому процесі брали участь тільки призначені Кремлем російські громадяни - представники так званих "ЛНР" і "ДНР".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що з півночі 27 липня на Донбасі почав діяти режим повного і всеосяжного припинення вогню, про який домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи.