Це ганебно. Росіяни панікують через втрату Алеппо в Сирії
Категорія
Світ
Дата публікації

Це ганебно. Росіяни панікують через втрату Алеппо в Сирії

Алеппо
Джерело:  online.ua

30 листопада офіційно стало відомо, що Сирійська озброєна опозиція звільнила Алеппо ― одне з найбільших міст країни. На цьому тлі у російському інформаційно просторі уже лунають звинувачення та панічні заяви.

Головні тези:

  • Сирійська озброєна опозиція звільнила Алеппо за три дні.
  • Диктаторський режим Башара Асада був не готовий до такого стрімкого розвитку подій.
  • Події в Сирії є ознакою нового етапу громадянської війни, що викликає паніку в Росії.

Що відбувається в Сирії

Що важливо розуміти, Алеппо — друге за численністю місто країни, яке також є мільйонником.

Вона перейшло до рук Сирійської озброєної опозиції уже через три дні після початку наступальної операції.

Лише протягом двох діб учасники повстання змогли подолати близько 25 км території з шириною фронту 20 км і вийти на західні околиці Алеппо.

Фото: відкриті джерела

29 листопада групи повстанців, які після обіду увійшли в райони центральної частини міста десь до другої години ночі звітували про повний контроль. Спротиву не було.

Диктаторський режим Башара Асада, який є союзником Володимира Путіна, не був готовий до такого розвитку подій, тому був змушений тікати. Війська Асада відійшли до міста аль-Сафіра, що на південний сіх від столиці провінції.

Примітним моментом взяття під контроль Алеппо повстанцями стала реакція місцевих жителів. Радість або спокійне ставлення і відсутність панічної реакції на тлі значних пересувань військових свідчить, що містяни сприймають повстанців як мінімум нейтрально, якщо не як визволителів.

Як у Росії коментують події в Сирії

У країні-агресорці РФ одразу почалася паніка після того, як у Сирій знову спалахнуло повстання після 4 років відносного затишшя.

Що важливо розуміти, фактично почався новий етап громадянської війни.

На такий неочікуваний розвиток подій одним з перших відреагував речник Кремля Дмитро Пєсков, однак його заява була стриманою та загально.

Звичайно, це зазіхання на суверенітет Сирії в цьому регіоні, — збрехав представник Путіна.

Він також додав, що офіційна Москва виступає за те, щоб “влада Сирії швидше навела лад” у регіоні.

Однак у соцмережах російські воєнні блогери не стримують емоцій. Вони бідкаються через втрату Алеппо, а також називають це “ганебною здачею” міста.

Категорія
Світ
Дата публікації

У Росії вперше публічно визнали участь військових КНДР у війні проти України

КНДР
Джерело:  online.ua

Начальник генерального штабу ЗС РФ Валерій Герасимов вперше офіційно підтвердив участь військовослужбовців КНДР у війні проти України.

Головні тези:

  • Участь північнокорейців у війні проти України нібито відбулася "відповідно до договору про всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР.
  • Герасимов заявив, що корейські військові “надали значну допомогу в розгромі угруповання збройних сил України на Курщині”,

Росія визнала участь КНДР у війні проти України

Про це він доповів нелегітимному президенту РФ Володимиру Путіну.

Окремо хочу відзначити участь у звільненні прикордонних районів Курської області військовослужбовців Корейської Народної Демократичної Республіки.

За його словами, їхня участь відбулася "відповідно до договору про всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та КНДР.

Герасимов заявив, що корейські військові "надали значну допомогу в розгромі угруповання збройних сил України, що вклинилося".

Солдати й офіцери корейської народної армії, виконуючи бойові завдання пліч-о-пліч із російськими військовослужбовцями, під час відбиття українського вторгнення показали високий професіоналізм, проявили в бою стійкість, мужність і героїзм.

Речниця міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова відреагувала на заяву Герасімова щодо, як вона назвала, "звільнення Курської області від ЗСУ".

Герасимов повідомив, що бійці КНДР, діючи пліч-о-пліч із російськими військовими в Курській області, показали стійкість і героїзм. Ніколи ми не забудемо наших друзів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?