Чому не можуть загасити пожежу на Житомирщині - нарешті відома причина
Категорія
Події
Дата публікації

Чому не можуть загасити пожежу на Житомирщині - нарешті відома причина

Чому не можуть загасити пожежу на Житомирщині - нарешті відома причина
Джерело:  online.ua

Очільник Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Володимир Демчук заявив, що пожежі в Житомирській області не можуть довго загасити через відсутність доступу рятувальників в окремі осередки загоряння. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу ДСНС.

"Що стосується ситуації в Житомирській області, то станом на ранок 19 квітня проводяться гасіння 9 осередків горіння і тління трав'яної підстилки. Тривалий процес гасіння пожеж на Житомирщині пов'язаний з неможливістю доступу особового складу в окремі осередки пожеж через непрохідність лісових масивів і відсутність доріг", - каже Демчук.

Окрім того, зазначається, що в зоні ЧАЕС продовжуються спроби локалізації та гасіння чотирьох вогнищ пожеж поблизу населених пунктів. За словами Демчука, в лісових масивах працює важка інженерна техніка ДСНС, Збройних сил і Національної гвардії.

"У важкодоступних і болотистих ділянках пробиваються дороги для проїзду пожежної техніки в окремі осередки пожеж. Працює пожежна авіація, в тому числі 3 вертольоти. Радіаційний фон в Києві, Київській області та зоні відчуження в межах природних фонових значень. До ліквідації в зоні відчуження залучено понад 700 осіб і більш як 150 одиниць техніки", - зазначає представник ДСНС.

Варто звернути увагу на те, що боротися з пожежами на Житомирщині допоможуть рятувальники з двох областей - Івано-Франківської та Тернопільської.

Як повідомляв раніше ONLINE.UA, радник Авакова, член колегії МВС Зорян Шкіряк припускає, що ситуація з пожежами, котрі відбуваються навколо Києва, спочатку в Чорнобильській зоні, а зараз і в Житомирській області, може бути результатом спланованої диверсії.

Категорія
Україна
Дата публікації

Величезні втрати. Яку ціну заплатила Росія за локальні успіхи

армія РФ
Джерело:  NV

Військовий оглядач Денис Попович звертає увагу на те, що російські загарбники дійсно повільно просуваються на українському фронті, одна за це платять чималу ціну - сотні тисяч життів своїх солдатів.

Головні тези:

  • Вкрай важливою подією у 2024 році стала втрата Авдіївки.
  • Існує ризик втрати південної частини Донецької області, саме там зараз тривають активні бої.
  • За просування вглиб на 35-40 кілометрів ворог заплатив вкрай високу ціну.

Не варто переоцінювати досягнення Росії на полі бою

За словами експерта, у 2024 році однією з головних подій на фронті була втрата Авдіївки у лютому.

Саме після цього окупанти почали просуватися на сході, в бік кордонів з Дніпропетровською областю, на Донеччині. На цьому тлі українським воїнам довелося вийти з низки населених пунктів.

Попович звертає увагу на те, що станом на сьогодні існує ризик втрати південної частини Донецької області.

Курахове зараз — ведуться бої. Велика Новосілка — ведуться бої. Це все південь Донецької області. Ворог наблизився до Покровська. Це місто, яке неподалік від кордонів з Дніпропетровською областю. Водночас ворог так і не зміг захопити Часів Яр, — нагадує військовий оглядач.

За словами Поповича, вкрай важливо усвідомлювати глибину цього просування — йдеться про 35-40 кілометрів наразі.

І за це ворог заплатив… Майже півмільйона особового складу було покладено за ці 35-40 кілометрів вглибину просування, — пояснив експерт.

Втрати армії РФ станом на 25 грудня 2024 року

Як зазначає Генштаб, Сили оборони за добу знищили 1600 російських загарбників, а з техніки знищено:

  • танків — 9628 (+4) од,

  • бойових броньованих машин — 19923 (+8) од,

  • артилерійських систем — 21333 (+10) од,

  • РСЗВ — 1256 од,

  • засоби ППО — 1030 од,

  • літаків — 369 од,

  • гелікоптерів — 329 од,

  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 20908 (+74),

  • крилаті ракети — 2948-,

  • кораблі /катери — 28 од,

  • підводні човни — 1 од,

  • автомобільної техніки та автоцистерн — 32117 (+31) од,

  • спеціальна техніка — 3667.

Категорія
Україна
Дата публікації

ЗМІ розкрили головну таємницю російської ракети "Орєшнік"

ракета РФ
Джерело:  Financial Times

Редакції видання Financial Times вдалося з'ясувати, що країна-агресорка Росія активно використовує західне обладнання для виробництва ракети "Орєшнік". Тобто без іноземних технологій її просто не існувало б.

Головні тези:

  • Росія не змогла б створити “Орєшнік” без західних технологій.
  • Залежність РФ від іноземних технологій, зокрема систем управління з ЧПК, підтверджується фактами закупівлі відповідних компонентів у японських та німецьких компаніях.
  • Російські інженерні інститути активно шукали працівників, які мали досвід роботи в іноземних підприємствах. 

“Орєшнік” не є результатом російського технологічного прогресу

Журналісти звертають увагу на те, що два провідні російські інженерні інститути з розробки зброї, які активно займалися створенням "Орєшніка", шукали працівників, які знайомі з металообробними системами німецьких і японських компаній.

Це підтверджує той факт, що Росія залишається критично залежною від іноземних технологій, які підпадають під санкції Заходу.

Найчіткіше ця залежність прослідковується у сфері комп'ютерного числового програмного керування (ЧПК).

Що важливо розуміти, це технології, які є незамінними для розробки "Орєшніка". Саме вони дають можливість заводам швидко формувати матеріали з високою точністю, використовуючи комп'ютери для управління інструментами.

Нові важливі деталі розробки “Орєшніка”

Як зазначають британські журналісти, в оголошеннях МІТ за 2024 рік — провідної установи з розробки російських твердопаливних балістичних ракет, — вказано, що вона використовує системи Fanuc, Siemens, Haidenhein.

Що важливо розуміти, Fanuc — японська компанія, а дві інші — німецькі. Кожна з них спеціалізується на виробництві систем керування для високоточних верстатів з ЧПК.

Ці ж три західні компанії згадуються в оголошеннях "Созвездия", яка вказала однією зі своїх спеціалізацій "автоматизовані системи управління і зв'язку" для військового використання. В оголошенні вимагається "знання систем з ЧПК — Fanuc, Siemens, Haidenhain".

Світова спільнота не може ігнорувати той факт, що країна-агресорка РФ тривалий період часу покладалася на верстати іноземного виробництва, хоча й Захід намагався цьому перешкодити.

Ба більше, Москва досі закуповує велику кількість високоточних металообробних верстатів у КНР.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?