Чому армія РФ провалила наступ на Харківщині — пояснення аналітиків
Категорія
Україна
Дата публікації

Чому армія РФ провалила наступ на Харківщині — пояснення аналітиків

Бронетехніка ЗСУ
Джерело:  ISW

За інформацією аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), через передчасний початок окупаційна армія РФ провалила наступ на Харківщині. 

Що відомо про причини провалу наступу армії РФ на Харківщині

Зазначається, що ще однією причиною провалу стала відмова командування окупаційної армії РФ задіяти у наступі максимальну кількість резервних сил.

Аналітики підкреслюють, що 10 травня раптовий наступ російських окупантів застав українських оборонців у прикордонних районах Харківщині зненацька.

Це дозволило воєнним злочинцям армії РФ досягти значних тактичних успіхів.

В ISW також нагадали, що 25 травня Держбюро розслідувань (ДБР) оголосило про початок розслідування неналежної підготовки української оборони в цьому районі та залишення окремими підрозділами ЗСУ позицій у районі селища Липки та міста Вовчанськ.

За інформацією ДБР, через це російські окупанти змогли без проблем просунутись до другої лінії оборони ЗСУ.

Однак обмежена кількість задіяного особового складу не дозволила підрозділам армії РФ досягти більш глибокого прориву.

Російське військове командування вважало, що зосередження більших сил насторожить українські війська та позбавить їх можливості провести оперативну несподіванку. Однак рішення Росії не задіювати негайно суттєві резерви, не дозволило російським військам досягти швидких успіхів та глибшого проникнення, — зробили висновок аналітики.

В Інституті вивчення війни зазначили, що Сили оборони закріпилися на оборонних позиціях у цьому районі.

Натомість армія РФ використала свою тактичну можливість досягти відносно швидких успіхів проти позицій, які укріпили та контролюють ЗСУ.

Що наразі відбувається на Харківщині

Аналітики ISW зазначають, що українські військові перейшли до контратак на Харківщині із метою недопустити подальшого просування окупаційної армії РФ.

Протягом 25 травня тривали бойові дії в районі Липців на північ від Харкова, однак без підтверджених змін лінії фронту.

За твердженнями російських воєнкорів, підрозділи окупаційної армії відступили з невизначених позицій поблизу Липців і що є повідомлення, що ЗСУ в цьому районі відкинули окупантів назад до Лук'янців.

У Генштабі ЗСУ зазначають, що російські окупанти продовжували штурм поблизу Липців і Нескучного.

В міноборони країни-агресорки заявляли, що російські окупанти нібито відбили атаки ЗСУ в районі Глибокого.

Російський блогер стверджував, що військам РФ важко просуватися через низовини на північ від Липців, які мало приховують позиції ЗСУ на півдні.

Офіцер української розвідки, який діє в Харківській області, заявив, що російські війська ведуть штурм у напрямку Липців великою кількістю піхоти та за підтримки широких плануючих бомбових ударів.

Протягом 25 травня також тривали бойові дії в районі Вовчанська, однак без підтверджених змін лінії фронту.

Російський "воєнкор" розповідав, що війська РФ нібито просунулися на 150 метрів біля Вовчанського медичного коледжу в центрі Вовчанська та на 300 метрів углиб біля Тихого.

Аналітики не мають підтвердження цим заявам.

Російські окупанти продовжували штурми біля Стариці (на захід від Вовчанська), Вовчанська та Тихого.

У Міноборони РФ заявили, що російські війська начебто відбили українські контратаки під Вовчанськом.

Російські блогери стверджували, що путінські війська знищили ще один міст через річку Вовчу біля Тихого, а ЗСУ налагоджують понтонні мости через річку Вовча у Вовчанському напрямку.

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?