COVID-19 поширився через витік з лабораторії – ФБР
Категорія
Світ
Дата публікації

COVID-19 поширився через витік з лабораторії – ФБР

COVID-19 поширився через витік з лабораторії  – ФБР
Джерело:  online.ua

Директор ФБР заявляє, що скоріше за все, пандемія COVID виникла в китайській лабораторії.

Джерело: Fox News

Підозри США щодо походження вірусу

Крістофер Рей, директор Федерального бюро розслідувань, заявив, що вони досить довго працювали над визначенням причин пандемії COVID-19.

В результаті дійшли до висновку, що “швидше за все”, стався лабораторний інцидент в Ухані. Мова йде про потенційний витік з лабораторії, контрольованої китайським урядом.

Також Рей обурився діям Китаю, які країна виконувала з метою перешкоджання процесу розслідування щодо причин пандемії.

Я просто зауважу, що китайський уряд, як мені здається, робив усе можливе, щоб спробувати перешкодити та заплутати роботу тут, роботу, яку ми робимо, яку виконує наш уряд США та близькі іноземні партнери. І це прикро для всіх, – сказав Рей.

Передумови заяви про походження COVID

Міністерство енергетики США нещодавно припустило, що пандемія COVID-19, ймовірно, була спричинена випадковим витоком даних з лабораторії в Китаї.

Національна розвідувальна рада та інші урядові агенції також не вважають достовірною інформацію, що COVID-19 виник в результаті природної передачі від інфікованої тварини.

У засекреченій розвідувальній доповіді, яка була передана Білому дому та ключовим членам Конгресу, йдеться про те, що різні частини розвідувального співтовариства дійшли до різних суджень щодо походження пандемії.

Наразі Міненерго США підтверджує версію ФБР про те, що вірус, найімовірніше, поширився через нещасний випадок у китайській лабораторії.

Зазначається, що між розвідувальними службами існує консенсус, що пандемія не була результатом програми біологічної зброї в Китаї.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

У Росії відбулося обвальне падіння експортних доходів

Кремль
Джерело:  online.ua

Центробанк Росії офіційно підтвердив, що економіка країни-агресорки наприкінці 2024 року зіткнулася з обвальним падінням експортних доходів. Головна причина — потужні західні санкції.

Головні тези:

  • У грудні експортери вивезли товарів на суму 31,3 млрд доларів, що призвело до зниження виторгу на 19% у річному вираженні.
  • Внаслідок падіння експортних доходів російська економіка зазнала серйозний удар, що призвело до різкого скорочення торгового профіциту.

Нові проблеми РФ на економічному фронті

Що важливо розуміти, минулого місяця експортери вивезли за кордон товарів на суму 31,3 млрд доларів.

На цьому тлі їхній виторг обвалився на 19% у річному вираженні.

Центробанк РФ повідомляє, що зі цієї суми 25,7 млрд доларів пішло з країни на оплату імпорту.

Внаслідок цього чистий приплив від зовнішньої торгівлі (профіцит торгового балансу) стиснувся до 5,6 млрд дол — найнижчого показника за останні 5 років.

За словами економістів, якщо врахувати експорт та імпорт послуг, то в грудні 2024 року російська економіка в грудні заробила лише 2 млрд дол торгового профіциту — фактично це мізер.

Причиною погіршення зовнішньої торгівлі під кінець року міг стати ефект від санкцій, запроваджених наприкінці листопада проти російського банківського сектору, унаслідок чого постраждали платежі і, мабуть, загальмувалися експортні потоки.

Фото: скриншот

Останній санкційний удар Байдена по РФ виявився найпотужнішим

10 січня 2025 року адміністрація колишнього президента США Джо Байдена офіційно оголосила про запровадження найбільшого в історії пакету санкцій проти російського енергетичного сектора.

Ексочільник Білого дому мав на меті суттєво послабити здатність диктатора Володимира Путіна фінансувати війну проти України, зменшивши доходи від експорту нафти.

За словами аналітиків, нові обмеження дійсно шокують своїми масштабами та потенційним ефектом.

Санкції накладені на понад 400 юридичних і фізичних осіб, серед яких ключові нафтогазові гіганти — "Газпромнефть" і "Сургутнефтегаз", десятки нафтосервісних компаній, судноплавний гігант "Совкомфлот" та їхні дочірні структури, а також страхові компанії, які обслуговують транспортування нафти.

Категорія
Україна
Дата публікації

Покровський напрямок залишається найгарячішим на фронті — що відбувається

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Натомість Сили оборони України зривають підступні плани ворога, завдаючи йому значних втрат у живій силі та техніці. Загалом від початку доби 22 січня відбулося 67 бойових зіткнень.

Головні тези:

  • Російські загарбники продовжують штурмувати позиції на Покровському напрямку, але зазнають значних втрат від українських захисників.
  • Сили оборони України відбивають спроби противника здійснити 44 атаки на різних напрямках, стримуючи натиск і відбивши 41 атаку.
  • Загалом від початку доби 22 січня відбулося 67 бойових зіткнень, з російських позицій було здійснено більше 200 обстрілів.
  • Сили оборони України ліквідували 1950 російських загарбників та знищили значну кількість техніки, включаючи танки, бойові машини, артилерійські системи та літаки.
  • Активні бої тривають на Куп'янському, Лиманському, Краматорському та інших напрямках. Українські захисники відстоюють свої позиції та завдають значних втрат ворогу.

Актуальна ситуація на фронті 22 січня

Оперативна інформація станом на 16.00 22.01.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ.

Від цинічних обстрілів з території російської федерації продовжують потерпати прикордонні населені пункти, зокрема Баранівка, Дем’янівка, Покровка Сумської області; Тимофіївка Харківської області.

  • На Куп’янському напрямку противник здійснив чотири штурмові дії неподалік Лозової, Загризового та Петропавлівки. Триває два боєзіткнення.

  • На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала п’ять разів поблизу населених пунктів Першотравневого, Новосергіївки, Зеленої Долини, Кузьминого та в напрямку Серебрянського лісу. Незавершеним залишилося одне боєзіткнення.

  • Сили оборони відбивають дві атаки росіян поблизу Часового Яру на Краматорському напрямку. Крім того, ворог завдав авіаційного удару керованими бомбами по населеному пункту Бондарне.

  • На Торецькому напрямку противник атакував вісім разів у районі Торецька.

  • На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 44 спроби потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Зелене Поле, Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Перше Травня, Звірове, Покровськ, Новосергіївка, Котлине, Андріївка, Шевченко, Дачне, Улакли та Янтарне. Сили оборони стримують натиск противника та відбили 41 атаку, три боєзіткнення — досі тривають. Втрати ворога уточнюються.

  • Сьогодні на Новопавлівському напрямку агресор п’ять разів атакував поблизу населених пунктів Костянтинопіль та Времівка. Чотири боєзіткнення завершено, ще одне — продовжується дотепер.

  • На Придніпровському напрямку наші війська відбили одну атаку противника.

  • В операційній зоні на Курщині підрозділи Сил оборони України протягом доби відбили три атаки російських загарбників, ще три — тривають. Противник здійснив близько 200 обстрілів, зокрема чотири — із реактивних систем залпового вогню.

Що відомо про втрати армії РФ 

Як зазначає Генштаб, Сили оборони за добу ліквідували 1950 російських загарбників, а з техніки знищено:

  • танків — 9844 (+11) од;

  • бойових броньованих машин — 20485 (+8) од;

  • артилерійських систем — 22194 (+60) од;

  • РСЗВ — 1262 (+0) од;

  • засобів ППО — 1050 (+0) од;

  • літаків — 369 (+0) од;

  • гелікоптерів — 331 (+0) од;

  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 23039 (+141) од;

  • крилатих ракет — 3051 (+0);

  • кораблів/катерів — 28 (+0) од;

  • підводних човнів — 1 (+0) од;

  • автомобільної техніки та автоцистерн — 34837 (+155) од;

  • спеціальної техніки — 3711 (+1).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?