До чого Кремль почав готувати росіян та армію РФ — дані експерта
Категорія
Політика
Дата публікації

До чого Кремль почав готувати росіян та армію РФ — дані експерта

До чого Кремль почав готувати росіян та армію РФ — дані експерта
Джерело:  online.ua

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко звертає увагу на те, що протягом останніх декількох місяців дипломати РФ неодноразово повторювали, що потрібно сідати за стіл переговорів. На переконання експерта, у такий спосіб Кремль натякає росіянам та своїй армії на те, що "великий" наступ закінчився й окупанти вимушені перейти до оборони.

Джерело: "24 Канал"

Путін усвідомив, що армії РФ доведеться перейти до оборони

Коваленко наголошу, що розмови про переговори з Україною - не ініціатива МЗС РФ. Сам Путін дав дозвіл просувати такий наратив.

Якщо це не було узгоджено безпосередньо з самим Путіним, про те, що необхідно якось ставити поки що війну на паузу, то що це – ініціатива дипломатичного сектору Росії? Ні, такого не буває в Росії. Ось ці наративи про оборону ми можемо сприймати так само, як продовження того самого наративу "про мир", "про паузу", – пояснює експерт.

Окрім того, він звертає увагу на те, що про режим оборони говорять не лише дипломати, а й засновник Групи "Вагнер" Євген Пригожин. За ним це повторюють російські пропагандисти.

Росіян також готують до того, що армія РФ не буде наступати

На переконання Олександра Коваленка, останні дії Кремля також можна вважати морально-психологічною підготовкою народу РФ до того, що їхні війська втратили свій наступальний потенціал.

Росіян морально та психологічно готують до того, що про великий наступ Росії можна забути. Про оцю маячню – "Повернемо Херсон" чи "звільнимо Одесу" – також можна забути. Все. Оборона, – пояснює логіку Кремля аналітик.

Він також припускає, що незабаром команда Путіна почне готувати росіян до чергових жестів "доброї волі".

Читайте також:

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Категорія
Світ
Дата публікації

Французька політикиня Ле Пен визнана винною у розтраті коштів ЄС

Ле Пен
Джерело:  The Guardian

Лідерку ультраправої партії Франції "Національне обʼєднання" Марін Ле Пен, а також ще вісьмох депутатів Європарламенту визнали винними у розтраті коштів Європейського союзу (ЄС). Тепер під питанням її участь у президентських виборах.

Головні тези:

  • Марін Ле Пен та вісім депутатів Європарламенту визнані винними у розтраті коштів ЄС, що може позначитися на іхній подальшій кар'єрі та участі у президентських виборах.
  • Ле Пен відома своєю антиіміграційною риторикою та негативним ставленням до Євросоюзу.
  • Після проросійської позиції Ле Пен отримала критику і втратила підтримку серед електорату внаслідок вторгнення Росії в Україну.

“Подружка Путіна” Ле Пен отримала вирок суду

Про вироки кожному з підсудних буде повідомлено окремо.

Зазначається, що підсудні не були звинувачені у привласненні коштів, а скоріше у їх використанні на користь своєї партії.

Розслідування також показало, що це були не адміністративні помилки ... а розкрадання в рамках системи, створеної для скорочення витрат партії, — заявив суддя.

The Guardian додає, що суд постановив, що Ле Пен заборонено балотуватись на державні посади. Водночас суддя поки що не повідомив, протягом якого терміну діятиме заборона.

Окремо варто додати, що наступні президентські вибори у Франції відбудуться у 2027 році.

Марін Ле Пен — французька політикиня, лідерка правопопулістської партії "Національне об'єднання" (раніше "Національний фронт"). Вона відома своєю антиіміграційною риторикою, євроскептицизмом і намаганнями змінити імідж партії, яку раніше очолював її батько Жан-Марі Ле Пен.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ле Пен зазнала критики через її давню проросійську позицію. Вона підтримувала тісніші відносини з Москвою.

Згідно з опитуванням, яке проводилось у середині грудня 2024-го, Ле Пен мала від 35 до 38% підтримки електорату.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?