Доба на Донбасі: три порушення режиму тиші та один важкопоранений
Категорія
Політика
Дата публікації

Доба на Донбасі: три порушення режиму тиші та один важкопоранений

Доба на Донбасі: три порушення режиму тиші та один важкопоранений
Джерело:  online.ua

Минулої доби на Донбасі російські окупаційні війська та підтримувані ними бойовики тричі порушували режим тиші. Як наслідок — один військовий ЗСУ дістав поранення, лікарі оцінюють його стан як важкий.

Джерело: Штаб операції Об'єднаних сил.

Обстріли з автоматичних і протитанкових гранатометів зафіксували біля Світлодарська, зі стрілецької зброї бойовики стріляли в напрямку Лебединського та з автоматичних станкових гранатометів — поблизу Шумів.

Ситуація на Донбасі

Нагадаємо, за даними начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі поблизу кордону України дислокована приблизно стотисячна армія РФ, що підтвердили супутникові знімки, отримані в жовтні минулого року західним виданням Politico. Цифри особового складу російських військ варіюються — за різними даними, на рубежі сконцентровано від 90 до 120 тисяч військових.

В той час речник російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков називає  інформацію про загрозу нападу на Україну "штучно створеною істерикою". У Кремлі також звинувачують Київ у можливому військовому наступі на Донбас, щоб звільнити окуповані території.

 Погрози Росії застосувати "військово-технічну альтернативу"

Спершу послідовно відкидаючи обвинувачення в потенційній ескалації, згодом у Москві змінили риторику. Зокрема, заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме запропоновані російським дипломатичним відомством «гарантії безпеки», Росія застосує «військово-технічну альтернативу».

Нагадаємо, російське МЗС опублікувало ці "гарантії" 17 грудня. Росія пропонує відмовитись "від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії".

Документ є фактичним закликом з ноткою шантажу не розширювати НАТО на схід і не включати до Альянсу держави, які раніше входили до СРСР, зокрема Україну.

Повертаючись до заяви Грушка, він дав зрозуміти, що Росія перебуває в готовності перевести військовий сценарій у політичний процес, який «укріпить військову безпеку всіх держав у просторі Євро-Азії», але:

Якщо цього не вийде, тоді ми вже зазначили: ми переходимо у режим створення контрзагроз. Але тоді буде пізно нас питати, чому ми ухвалили такі рішення, ㅡ сказав заступник глави МЗС Росії.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трамп анонсував введення мит США для всіх країн — коли саме

Трамп
Джерело:  Reuters

Президент США Дональд Трамп оголосить 2 квітня так званий «День визволення», який стосуватиметься всіх країн і мит Сполучених Штатів.

Головні тези:

  • Президент США Дональд Трамп планує запровадити нові взаємні мита для всіх країн у рамках тарифного плану «День визволення».
  • Трамп намір ввести комплекс взаємних мит проти країн, які стягують мита з експорту США, з метою відповіді на їхні дії.
  • Адміністрація Трампа буде зосереджуватися на тарифах стосовно країн з найбільшим торгівельним дисбалансом, проте конкретні країни поки не названі.

Трамп хоче ввести мита для всіх країн

Президент США Дональд Трамп заявив, що взаємні тарифи, які він має оголосити 2 квітня, стосуватимуться всіх країн.

Трамп під час спілкування з журналістами на борту літака Air Force One анонсував новий масштабний тарифний план, який назвав «Днем визволення».

Оприлюднити нові митні тарифи Трамп планує 2 квітня.

Радник Білого дому з питань економіки Кевін Хассетт раніше заявляв, що адміністрація зосередиться на тарифах щодо 10-15 країн з найгіршим торгівельним дисбалансом, хоча він і не назвав їх.

Трамп заявив, що запровадить комплекс взаємних мит проти країн, які стягують мита з експорту США, пообіцявши, що вони будуть відповідати митам цих країн.

Категорія
Події
Дата публікації

Найсильніший землетрус століття. У М’янмі загинули понад 2 тис людей

Мʼянма
Джерело:  CNN

31 березня стало відомо про щонайменше 2 056 жертв потужного землетрусу у М'янмі. Ще понад 3 900 людей поранені, а 270 досі вважаються зниклими безвісти.

Головні тези:

  • Найсильніший землетрус в М'янмі призвів до загибелі понад 2 тис людей та поранення майже 4 тис осіб.
  • Багато країн висловлюють підтримку та направляють допомогу до постраждалої країни, яка оголосила тижневу національну жалобу.
  • Інфраструктура М'янми, пошкоджена під час військових дій, стала об'єктом ще більших руйнувань через землетрус, ускладнюючи рятувальні роботи.

У М’янмі через землетрус загинуло понад 2 тис людей

Землетрус, який сколихнув Мʼянму 28 березня, був одним з найсильніших землетрусів у країні за століття.

Багато країн — зокрема США, Індія, Японія, Південна Корея, Таїланд і Сінгапур — відправляють до країни свою допомогу: рятувальників для ліквідації наслідків лиха, гуманітарну та фінансову допомогу.

Ізольоване військове керівництво Мʼянми пішло на рідкісний крок, звернувшись по міжнародну допомогу. Під час попередніх великих стихійних лих вони часто уникали таких пропозицій.

У Мʼянмі оголосили тижневу національну жалобу через руйнівний землетрус. Національний прапор Мʼянми приспустять від 31 березня до 6 квітня.

Мʼянма після землетрусу

Перед рятувальниками стоїть надзвичайно складне завдання. Адже інфраструктура в Мʼянмі, значно пошкоджена бойовими діями під час громадянської війни, зазнала ще більших руйнувань через землетрус.

Ситуація ускладнюється й тим, що зона, яку зачепив землетрус, охоплює райони, де з 2021 року, відколи до влади прийшла військова хунта, тривають інтенсивні бої. У цих регіонах окремо діють різні адміністрації — військовий уряд і повстанські угруповання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?