Минулої доби на Донбасі російські окупаційні війська та підтримувані ними бойовики тричі порушували режим тиші. Як наслідок — один військовий ЗСУ дістав поранення, лікарі оцінюють його стан як важкий.
Джерело: Штаб операції Об'єднаних сил.
Обстріли з автоматичних і протитанкових гранатометів зафіксували біля Світлодарська, зі стрілецької зброї бойовики стріляли в напрямку Лебединського та з автоматичних станкових гранатометів — поблизу Шумів.
Ситуація на Донбасі
Нагадаємо, за даними начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі поблизу кордону України дислокована приблизно стотисячна армія РФ, що підтвердили супутникові знімки, отримані в жовтні минулого року західним виданням Politico. Цифри особового складу російських військ варіюються — за різними даними, на рубежі сконцентровано від 90 до 120 тисяч військових.
В той час речник російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков називає інформацію про загрозу нападу на Україну "штучно створеною істерикою". У Кремлі також звинувачують Київ у можливому військовому наступі на Донбас, щоб звільнити окуповані території.
Погрози Росії застосувати "військово-технічну альтернативу"
Спершу послідовно відкидаючи обвинувачення в потенційній ескалації, згодом у Москві змінили риторику. Зокрема, заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме запропоновані російським дипломатичним відомством «гарантії безпеки», Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
Нагадаємо, російське МЗС опублікувало ці "гарантії" 17 грудня. Росія пропонує відмовитись "від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії".
Документ є фактичним закликом з ноткою шантажу не розширювати НАТО на схід і не включати до Альянсу держави, які раніше входили до СРСР, зокрема Україну.
Повертаючись до заяви Грушка, він дав зрозуміти, що Росія перебуває в готовності перевести військовий сценарій у політичний процес, який «укріпить військову безпеку всіх держав у просторі Євро-Азії», але:
Якщо цього не вийде, тоді ми вже зазначили: ми переходимо у режим створення контрзагроз. Але тоді буде пізно нас питати, чому ми ухвалили такі рішення, ㅡ сказав заступник глави МЗС Росії.
Читайте також:
У Міноборони заявили про ще одну багатоходівку Путіна щодо України
Білий дім розкрив плани Путіна стосовно України: що важливо знати
Білий дім виступив з гучною заявою після переговорів Байдена й Зеленського