15 червня очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн звернула увагу на те, що Євросоюз і США єдині у підході до Росії - вони хотіли б більш передбачуваних відносин з командою очільника Кремля Володимира Путіна. З такою заявою вона виступила під час пресконференції після саміту ЄС-США.
Джерело: "ЄП"
ЄС та США пояснили, чого хочуть від Росії
"Росія є найбільшим сусідом ЄС. І ми були єдині у підході до цього сусіда. Слід сказати, що відносини між ЄС і Росією зараз перебувають у негативній спіралі. Ми хотіли б щоб ці відносини були більш передбачуваними", - наголосила Урсула фон дер Ляєн.
Як стверджує очільниця Європейської комісії, наразі дуже важлива чітка реакція на порушення міжнародного права, прав людини у Росії, протистояння спробам Росії підірвати єдність ЄС і взаємодія там, де це можливо.
Політикиня звернула увагу на те, що таким було повідомлення Євросоюзу американському лідеру Джо Байдену напередодні його зустрічі з російським колегою Володимиром Путіним.
З окремою заявою з цього приводу також виступив глава Європейської ради Шарль Мішель. Останній наголосив, що 27 членів Євросоюзу єдині у ставленні до Росії - вони засуджують та критикують незаконну підривну діяльність Росії.
"Для нас і США важливо реагувати і здійснювати тиск на авторитарний режим, потрібно займати проактивну позицію в питанні захисту наших цінностей і інтересів" - підсумував політик.
Коротко про саміт Путіна і Байдена в Женеві
Перемовини Путіна і Байдена заплановані на 16 червня. Саміт проходитиме в Женеві після переговорів Байдена з партнерами і союзниками в Європі.
Основними темами стануть питання стратегічної стабільності, пандемія і регіональні конфлікти.
Вашингтон очікує "складної розмови" під час саміту через конфронтацію в тих сферах, де у країн є розбіжності. Однією з тем розмови повинна стати ситуація в Україні і в Білорусі.
Президент України Володимир Зеленський сподівається, що Байден говоритиме з Путіним про Україну тільки за узгодженим з Києвом плану, але не виключає, що Байден може вийти за рамки цього плану. Український лідер побоюється того, що Путін натисне на Байдена і той скасує санкції проти Північного потоку-2.
Український президент відзначає, що якщо Байден поступиться Путіну і скасує санкції проти Північного потоку-2, то це стане особистою поразкою президента США і серйозною геополітичною перемогою Росії.
Дипломати України розраховують, що Байден запропонує Путіну обмін по Україні — повернення Росії на міжнародну арену в обмін на вихід російських військ з Донбасу.
Трамп упевнений, що Байден вже програв Путіну, який над новим президентом США відкрито глузує.