Естонські опозиціонери ініціювали законопроєкт щодо закриття кордону з Росією
Категорія
Світ
Дата публікації

Естонські опозиціонери ініціювали законопроєкт щодо закриття кордону з Росією

Нарва
Джерело:  ERR

В Естонії опозиційна партія "Вітчизна" ініціювала законопроєкт, згідно з яким парламент дасть уряду вказівку закрити естонсько-російський кордон.

Головні тези:

  • Опозиційна партія “Вітчизна” ініціювала законопроєкт щодо закриття кордону з Росією через гібридні атаки та загрозу безпеці.
  • Лідер партії наголосив на необхідності закриття кордону у зв'язку з терористичним актом у Фінській затоці та іншими загрозами.
  • Зазначено, що основна мета закриття кордону — захист естонської та європейської інфраструктури від російських диверсій та саботажу.

В Естонії планують закрити кордон з Росією

Зазначається, що лідер "Вітчизни" Урмас Рейнсалу довів необхідність законопроєкту кількома гібридними атаками, які, за його словами, Росія організувала проти Естонії та її країн-союзниць.

І партнерські спецслужби, і органи безпеки Естонії неодноразово попереджали про ризик саботажу з боку російських спецслужб. Прикордонна охорона Російської Федерації зробила ворожий крок, знявши з річки Нарва буї, що позначають кордон.

Рейнсалу нагадав, що у грудні минулого року було зафіксовано масштабний терористичний акт у Фінській затоці з метою руйнування естонсько-фінської підводної інфраструктури.

Він вважає, що з огляду на нинішню безпекову ситуацію доречно закрити кордон між Естонією та Росією. При цьому органи безпеки та уряд Естонії мають відповідні технічні можливості та правові підстави.

Росія навмисно атакує інфраструктуру ЄС

Голова зовнішньої дипломатії ЄС Кая Каллас заявила, що численні випадки диверсій у країнах Європи, які фіксують протягом останніх місяців, є частиною скоординованих дій Росії з дестабілізації європейської інфраструктури. 

За словами Каллас, кількість випадків диверсій значно зросла після розв’язання Росією злочинної війни проти України.

Голова зовнішньої дипломатії ЄС згадала про пошкодження підводного кабелю Estlink 2 у Балтійському морі, у причетності до якого Фінляндія підозрює танкер тіньового флоту РФ Eagle S.

Каллас зазначила, що у зв’язку з цим та іншими аналогічними випадками буде введено більш жорсткі заходи щодо російських суден.

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. В чому полягає головна проблема

Лише два союзника готові повноцінно підтримати Україну
Джерело:  The New York Times

27 березня у Парижі відбулася зустріч "коаліції охочих", під час якої активно обговорювалося введення іноземних військ в Україну для стримування російської агресії. Станом на сьогодні лише Франція та Британія підтримують ідею розгортання в Україні "сил заспокоєння".

Головні тези:

  • Введення іноземних військ в Україну обговорюється на міжнародному рівні для стримування російської агресії.
  • Головна проблема полягає у відсутності одностайності серед європейських країн.

Лише два союзника готові повноцінно підтримати Україну

Лідери Франції та Британії Еммануель Макрон та Кір Стармер заявили, що готові ввести "сили заспокоєння" на українську землю після завершення війни.

За словами самого Макрона, контури цих сил все ще уточнюються, і деталей про те, хто і що готовий робити, все ще мало.

Як вдалося дізнатися журналістам, "це посилило відчуття туманності навколо дипломатичних зусиль, спрямованих на припинення бойових дій".

Ми повинні прискорити переговори, щоб домогтися припинення вогню, ми повинні прискорити нашу здатність фінансувати і постачати зброю, а також підготувати плани для української армії і сил заспокоєння.

Емманюель Макрон

Емманюель Макрон

Президент Франції

Що важливо розуміти, Італія хоче відправити війська, якщо вони будуть частиною місії ООН, а Польща — взагалі відкинула таку можливість.

Головна проблема полягає в тому, серед європейських лідерів немає "одностайності" щодо введення сил в Україну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?