Генштаб розкрив причину переведення воїнів ПС у Сухопутні війська
Категорія
Україна
Дата публікації

Генштаб розкрив причину переведення воїнів ПС у Сухопутні війська

Генштаб ЗСУ
ПС ЗСУ

Українські соцмережі сколихнула новина про те, що з Повітряних сил ЗСУ масово переводять військовослужбовців у Сухопутні війська для поповнення бойових бригад. Генштаб пояснив, що насправді відбувається.

Головні тези:

  • Переведення воїнів з Повітряних сил ЗСУ у Сухопутні війська є вимушеним кроком для поповнення бойових бригад.
  • Ситуація на полі бою залишається непростою, наразі бракує саме піхоти.
  • Українські захисники успішно стримують наступ армії РФ на різних ділянках фронту.

Генштаб прокоментував переведення військових ПС у Сухопутні війська

Генеральний штаб Збройних Сил України звертає увагу на те, що гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних Сил, які обслуговують літаки у піхотні підрозділи переводити не планувалося і не планується.

Окрім того, наголошується, що Повітряні Сили ЗС України роблять все можливе, щоб наростити штатну кількість технічного та льотного персоналу.

Разом з тим, окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо.

Також Генштаб ЗСУ нагадує, що ситуація на полі бою справді складна.

Не можна ігнорувати той факт, що на багатьох ділянках бракує піхотинців.

Рішення про посилення сухопутних бригад на передовій за рахунок військовослужбовців із підрозділів інших родів та видів ЗСУ є вимушеним кроком військового керівництва для зміцнення нашої оборони.

Генштаб також додає, що головком ЗСУ Олександр Сирський заборонив переміщення із займаних посад фахівців високотехнологічних спеціальностей та тих, які пройшли підготовку за кордоном на іноземних зразках озброєння та військової техніки.

Що відомо про ситуацію на фронті 14 січня

Українські захисники успішно стримують наступ армії РФ на різних ділянках фронту.

Російські загарбники не припиняють руйнувати українські міста і села ракетними, авіаційними та артилерійськими ударами.

Станом на 16:00 було зафіксовано 84 бойових зіткнення.

Сьогодні від вогню ворожої артилерії та мінометів постраждали громади населених пунктів Михальчина Слобода, Бучки, Клюси, Блешня та Леонівка Чернігівської області; Олександрівка, Попівка, Прогрес та Шалигине Сумської області. Авіаційних ударів завдано по населених пунктах Олександрівка, Грем’яч та Ситне.

Окрім того, наголошується, що на Курщині з початку доби відбулось 12 боєзіткнень, чотири з яких тривають дотепер.

Ба більше, армія РФ завдала три авіаційні удари, скинувши три керовані бомби на власну територію.

Категорія
Україна
Дата публікації

США таємно підтримували розвиток індустрії дронів в Україні — як саме

Дрони
Джерело:  The New York Times

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена розсекретила останню частину інформації про військову підтримку України. У даних йдеться про секретну підтримку військової індустрії безпілотників.

Головні тези:

  • Адміністрація президента США підтримувала українську військово-промислову індустрію безпілотників, інвестуючи у виробництво та розвиток нового покоління дронів.
  • Підтримка США у сфері дронів в Україні мала значний стратегічний вплив на хід війни з Росією, дозволяючи українцям ефективно захищати себе.
  • Україна також самостійно розвиває військову техніку, зокрема морські дрони та вітчизняні ракети, підвищуючи свій оборонний потенціал.
  • Безпілотники стають ключовим елементом сучасної військової стратегії, забезпечуючи ефективне управління та боротьбу в умовах загострених конфліктів.
  • Співпраця між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками дронів сприяє обміну досвідом та підвищенню оборонної потужності країни.

США секретно інвестували у виробництво українських дронів

За словами американських чиновників, вони зробили великі інвестиції, які допомогли Україні почати та розширити виробництво безпілотників у боротьбі з більш численною і краще оснащеною армією Росії.

Зокрема та підтримка, яка "залишалась в тіні", була направлена на допомогу Україні в розробці нового покоління безпілотників і революційних методів ведення воєн.Адже окрім технічної підтримки, США витратили значні кошти, зокрема 1,5 млрд дол, відправлених у вересні минулого року, на розвиток виробництва безпілотників.

Як заявив радник із національної безпеки США Джейк Салліван, ця підтримка справила "реальний стратегічний вплив" на перебіг війни.

Ми бачили, як дрони посідають дедалі більш центральне місце в боротьбі в Україні та посідатимуть центральне місце в усіх майбутніх боях.

Джейк Салліван

Джейк Салліван

Радник із національної безпеки США

США допомагали виробникам безпілотників у закупівлі запчастин. За словами людей, які знають про ці події, Штати направили в Україну співробітників розвідки для допомоги в розробці програми.

В інтерв'ю цього тижня директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс побічно згадав про підтримку його відомством програми безпілотників в Україні.

Я думаю, що наша розвідувальна підтримка допомогла українцям захистити себе. Не тільки обмін розвідданими, а й підтримка деяких систем, які виявилися настільки ефективними.

Салліван зауважив, що робота над безпілотниками почалася після першого контрнаступу українців восени 2022 року, коли стали очевидні межі звичайних можливостей України. Робота також тривала і в 2023 році.

Однак, як пише видання, контрнаступ 2023 року став важким уроком для американців зокрема. Адже російські безпілотники атакували танки і бронемашини, надані Штатами і Європою, коли ті намагалися подолати мінні поля.

Після цього у Штатах швидко збільшили підтримку українських виробників безпілотників. Крім фінансової допомоги, адміністрація Байдена працювала над налагодженням зв'язків між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками безпілотників.

Виробництво зброї в Україні

Під час повномасштабної війни Україна значно наростила виробництво зброї. Зокрема йдеться про морські дрони, а також про нові вітчизняні ракети.

У 2024 році стало відомо, що Україна розробила ракету-дрон "Паляниця".

В Україні також завершили випробування лінійки БпЛА з оптоволоконним зв’язком. Вони забезпечують захищене управління навіть в умовах активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби.

Категорія
Політика
Дата публікації

Блеф Путіна. Дипломат нагадав головну помилку Заходу щодо України

Ландсбергіс
Джерело:  Голос Америки

Нелегітимному президенту Росії Володимиру  Путіну вдалося залякати західних лідерів, і цей страх досі впливає на взаємодію Києва з партнерами.

Головні тези:

  • Путін використовує ядерні погрози для впливу на політику Заходу стосовно України.
  • Литовський дипломат підкреслює, що західні лідери 'піддалися на ядерний шантаж' і збавили темпи підтримки України з осені 2022 року.
  • США за словами колишнього радника президента Д. Трампа повелися на блеф Путіна та обмежили допомогу Україні.
  • Блеф Путіна розглядається як основна помилка Заходу у взаємодії з Україною, що має негативний вплив на стосунки між суверенними державами.
  • Габріеліус Ландсбергіс нагадує, що у разі використання ядерної зброї, Путін, можливо, 'блефував', відкриваючи вразливість Заходу у реагуванні на ситуацію в Україні.

Ландсбергіс нагадав головну помилку Заходу щодо України

Захід справді злякався ядерних погроз Кремля і різко збавив темпи підтримки України з осені 2022 року.

Про це розповів ексміністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс.

Оцінюючи головні успіхи і провали Джо Байдена, який залишає посаду президента США, литовський дипломат назвав головною "помилкою" те, що Вашингтон "піддався на ядерний шантаж Росії".

І це був дуже конкретний момент, коли ми можемо сказати, що тоді все пішло у дуже поганому напрямку. Це сталося восени … 2022 року, коли Україна досягнула успіху у своєму першому контрнаступі.

Габріеліус Ландсбергіс

Габріеліус Ландсбергіс

Ексміністр закордонних справ Литви

Він нагадав, що після того, як Сили оборони України деокупували більшу частину Харківщини та визволили Херсон, усі побачили силу України і слабкість Росії.

А далі Путін витягнув свою карту, і сказав, що використає ядерну зброю, якщо його армія буде на межі колапсу. І тоді лідери Заходу буквально підняли руки в повітря і сказали: "Ми нічого не можемо цьому протиставити". І можна було відчути, наче хтось "збавив гучність" у допомозі Україні. І тепер ми — у цій доктрині. Ми досі у цій доктрині.

Ядерні погрози Кремля

Путіну вдалося переконати адміністрацію Байдена, що він буцімто справді готовий застосувати ядерну зброю у випадку розгрому російської армії в Україні. Нещодавно державний секретар США Ентоні Блінкен розповідав, що Китай з подачі Вашингтона буцімто відмовив Путіна від застосування ядерної зброї.

Колишній радник президента США за часів адміністрації Трампа, досвідчений американський політик Джон Болтон в одному з недавніх інтерв’ю прямо заявляв, що Путін "блефував", коли натякав на застосування ядерної зброї.

Він визнав, що США "повелися" на цей блеф і стримали темпи і масштаби своєї допомоги Україні.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?