Про це повідомив прокурор Генпрокуратури Володислав Куценко, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу ГПУ.
«Володислав Куценко, цитуючи деякі частини виписки з протоколу допиту, підкреслив, що, нажаль, Сакварелідзе так і не назвав прізвище людини, яка намагалася дати йому хабаря, хоча з цього приводу було зроблено кілька заяв", — говориться у повідомленні.
Крім того, прокурор відзначив "деякі невідповідності у датах і запропонував представникам ЗМІ та громадськості ознайомитись з документом на сайті Генеральної прокуратури.
Тим часом, на сайті ГПУ було опубліковано протокол допиту, підписаний заступником генпрокурора.
Протокол допиту Сакварелідзе:
Варто відзначити, що вперше про спробу підкупу Сакварелідзе заявив ще 18 квітня 2015 року.
У ніч на 19 січня російські війська здійснили масштабну атаку на Україну, запустивши 61 дрон із трьох напрямків. Сили протиповітряної оборони знищили більшість безпілотників.
Головні тези:
Російські війська здійснили масштабну атаку на Україну зі спуском 61 дронів уночі на 19 січня.
Сили протиповітряної оборони успішно знищили 43 ударних дрони різних типів, які були випущені з трьох різних напрямків.
Повітряні напади відбивали авіація, зенітні ракетні війська та інші військові підрозділи України.
Інциденти, що сталися внаслідок атаки, призвели до загибелі осіб та значних матеріальних збитків, зокрема у Києві.
Україна продовжує захищати себе від агресії з боку Росії та вживає всі необхідні заходи для забезпечення безпеки своїх громадян.
У Повітряних силах розкрили деталі атаки РФ на Україну
За інформацією військових, росіяни запустили ударні дрони Shahed та імітатори безпілотників із напрямків Міллерово, Брянська та Орла.
У ніч на 19 січня противник атакував 61-м ударним БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів.
Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби (РЕБ), мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
До 09:00 було підтверджено збиття 43 ударних дронів Shahed та інших типів.
ППО працювала у таких областях: Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській, Чернігівській, Київській, Житомирській, Дніпропетровській та Миколаївській. 15 ворожих дронів-імітаторів локаційно втрачені, один залишався в повітрі, і бойова робота тривала.
Що відомо про наслідки атаки терористичної армії РФ по Києву
За інформацією керівника КМВА Тимура Ткаченка, внаслідок атаки злочинної армїі РФ по Києву 18 січня у Шевченківському районі загинули троє осіб.
Ще трьом постраждалим було оказано медичну допомогу на місці. Від госпіталізації вони відмовились.
Внаслідок ракетного удару російських окупантів було частково зруйновано будівлю одного з підприємств, на третьому поверсі якої спалахнула пожежа.
Окрім цього пошкодження отримали заклад харчування, бізнес-центр, торгівельний центр, магазин, 10 автомобілів та станція метро "Лук'янівська".
19 січня 2025 року в США офіційно набув чинності закон, який забороняє використання TikTok. Згідно з досвідом інших країн соцмережа використовується не лише як розважальна платформа, а і як інструмент для дезінформації та маніпуляцій.
Головні тези:
TikTok активно використовується для підірвання мобілізаційних процесів та поширення неправдивих наративів в Україні.
Платформа працює як алгоритмічна система, що навчається на вподобаннях користувачів, показуючи маніпулятивний контент.
Необхідно розробити механізми моніторингу та реагування на загрози, які несе використання TikTok та аналогічних платформ для України.
У США заборонили TikTok через обурення щодо національної безпеки та ризики витоку даних до китайського уряду.
Чому TikTok є небезпечним для України
Видання наводить приклади міжнародного досвіду використання TikTok як інструменту для дезінформації та маніпуляцій.
Зокрема під час президентських виборів у Румунії у 2024 році TikTok став головним каналом для просування проросійського кандидата Келіна Джорджеску. Завдяки маніпулятивному контенту він переміг у першому турі, але результати анулювали через виявлене втручання.
У Румунії TikTok використовувався разом із Telegram для координації дій, поширення фейкових хештегів та завдань.
Якщо говорити про загрози для України, тоTikTok активно використовується для підриву мобілізаційних процесів.
Також виявлені мережі акаунтів поширюють неправдиві наративи, такі як перебільшення втрат ЗСУ чи несправедливість мобілізації.
Наприклад, у 2023 році платформа стала інструментом для запуску фейкових кампаній, зокрема "Майдан 24.03".
У червні 2024 року на сайті Кабінету Міністрів з’явилася петиція з вимогою обмежити або заборонити TikTok в Україні. Пропонувалося заборонити використання додатку на пристроях державних посадовців та військовослужбовців.
Заборона TikTok у США. Що відомо
19 січня 2025 року в США офіційно набув чинності закон, який забороняє використання TikTok.
Цей крок став результатом законодавчих ініціатив, спрямованих на примус китайської компанії ByteDance продати американський сегмент платформи через побоювання щодо національної безпеки. Верховний суд США підтримав це рішення, наголосивши на ризиках витоку даних до китайського уряду.
Наразі TikTok було видалено з магазинів додатків Apple і Google.Oracle почала процес відключення серверів, які обслуговували дані американських користувачів.
Користувачі отримують повідомлення про недоступність платформи.
Попри заборону, обраний президент США Дональд Трамп заявив про ймовірність її скасування на 90 днів після вступу на посаду. Трамп наголосив, що питання ще перебуває на розгляді, але він готовий обговорювати відновлення роботи платформи.
На тлі очікуваної заборони TikTok у США китайська соціальна мережа RedNote (Xiaohongshu) показала стрімке зростання популярності на американському ринку. Додаток, який очолив рейтинг завантажень в App Store США, за тиждень збільшив кількість завантажень утричі, залучивши 700 000 нових користувачів лише за 48 годин.
Чому небезпечно використовувати Telegram
Месенджер Telegram не захищає персональні дані користувачів та зберігає навіть видалені повідомлення. Журналісти online.ua спробували з’ясувати, чи може особиста інформація українців потрапити до ФСБ.
Крім того, Telegram неодноразово звинувачували у розповсюдженні ненависті, порнографії та торгівлі наркотиками та контрабандою. Месенджер безкарно використовують терористичні угруповання, такі як ІДІЛ.