Ізраїль знищив військовий флот Сирії
Категорія
Світ
Дата публікації

Ізраїль знищив військовий флот Сирії

флот Ізраїля
Джерело:  The Times of Israel

Уночі 10 грудня ракетні кораблі ВМС Ізраїлю атакували сирійський військовий флот у рамках масштабної операції, спрямованої на усунення стратегічних загроз для країни.

Головні тези:

  • Ізраїль має на меті створення “стерильної оборонної зони” на півдні Сирії.
  • Російський диктатор Путін втратив ключову зону впливу на Близькому Сході.

Ізраїль продовжує свою операцію проти терористів у Сирії

З заявою з цього приводу виступив очільник Міністерства оборони Ізраїлю Ісраель Кац під час його візиту на військово-морську базу в Хайфі.

За його словами, сили ЦАХАЛ уже закріплюються в буферній зоні між Сирією та Голанськими висотами.

Окрім того, Ісраель Кац нагадав про важливість створення "стерильної оборонної зони" на півдні Сирії.

На переконання міністра, вона дасть можливість запобігти терористичним загрозам, при цьому уникаючи постійної ізраїльської присутності в регіоні.

Що важливо розуміти, спеціальний посланник ООН щодо Сирії Гейр Педерсен на тлі останніх подій закликав Ізраїль припинити завдавати ударів по країні, яка стає на ноги після правління режиму Асада.

Анонімні джерела журналістів стверджують, що ізраїльські військові просунулися вглиб території Сирії, танки ЦАХАЛу помічені за 25 кілометрів від сирійської столиці Дамаска.

Росія втратила одну зі своїх зон впливу

Очільник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко звертає увагу на те, що російський диктатор Володимир Путін втратив ключову зону впливу на Близькому Сході після падіння режиму Башара Асада, зокрема логістичні бази.

Він також припустив, що ключовою причиною краху РФ у Сирії стало знищення ПВК "Вагнер" разом із її ексватажком Євгеном Пригожиним.

Що важливо розуміти, Пригожин роками будував систему впливу Росії на Близькому Сході та в Африці. Сирія була ключовим пунктом через бази РФ і вихід флоту в Середземне море.

На переконання Коваленка, на цьому тлі вплив Путіна в Африці також буде слабшати. Наразі диктатор робить все можливе, щоб перекласти провину за втрату Сирії на Іран.

Щодо впливу цих подій на війну в Україні, керівник ЦПД зазначив, що цей вплив мінімальний.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна втратила 40% видобутку газу — відома причина

газ
Джерело:  Reuters

Українська влада має намір імпортувати до 800 млн кубометрів газу з Європи в лютому та березні. Таким чином Київ хоче компенсувати падіння виробництва приблизно на 40% через регулярні атаки Росії.

Головні тези:

  • Україна має намір компенсувати втрати газу шляхом імпортування в лютому та березні.
  • Україні важливо розпочати закачування газу для зимового сезону 2025/26 та накопичити близько 13 млрд кубометрів.

Росія створила для України нову серйозну проблему

Що важливо розуміти, раніше щоденно Україна видобувала близько 52 млн кубометрів газу, а взимку споживала від 110 до 140 млн кубометрів на добу.

Протягом поточного опалювального сезону українці могли б обійтися без імпорту, однак країна-агресорка Росія посилила свої атаки.

На цьому тлі Київ просто вимушений імпортувати газ, щоб компенсувати це скорочення внутрішнього видобутку.

За словами інсайдерів, ключові газовидобувні потужності України є вразливими до атак Росії, оскільки вони розташовані в прифронтовій Харківській області та сусідній Полтавщині.

Україна має низькі запаси газу в сховищах, але з запланованим імпортом і власним видобутком газу вона зможе пройти опалювальний сезон, який зазвичай триває з жовтня по квітень, без обмеження подачі газу для промисловості та населення.

Окрім того, наголошується, що навесні Україні вкрай важливо розпочати закачування газу для зимового сезону 2025/26 та необхідно накопичити близько 13 млрд кубометрів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?