ЄС виділить Україні кошти на оборонну промисловість з заморожених активів РФ
Категорія
Економіка
Дата публікації

ЄС виділить Україні кошти на оборонну промисловість з заморожених активів РФ

Європарламент
Джерело:  Укрінформ

ЄС хоче спрямувати не менше 1 млрд євро з прибутків від заморожених активів Росії у рамках другого траншу Україні на розвиток військової промисловості. 

Головні тези:

  • ЄС має намір виділити 1 млрд євро із зморожених активів РФ на розвиток військової промисловості в Україні.
  • Україна вже отримала підтримку від ЄС у розмірі 45,5 млрд євро на військову допомогу з моменту початку вторгнення РФ.
  • Європейські країни також забезпечують Україну різноманітним озброєнням, включаючи бойові літаки F-16.
  • ЄС планує надати допомогу в підготовці 75 тисяч військовослужбовців для ЗСУ до кінця зими.
  • Надання широкої підтримки Україні необхідне для забезпечення військової безпеки в умовах агресивного втручання Росії.

Що відомо про наміри ЄС виділити Україні мільярд євро на розвиток оборонки

У рамках пленарного засідання Європарламенту у Стратсбурзі щодо підтримки України єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс зазначив, що у рамках другого траншу ЄС спрямує мільярд євро на розвиток оборонної промисловості в Україні.

Обсяг наступного траншу має скласти 1,5 млрд євро.

ЄС виділить Україні мільярд євро на підтримку оборонки з заморожених активів РФ
Європарламент

Ми мобілізували 1,5 млрд євро надзвичайних надходжень від заморожених російських активів, 90% цього першого траншу будуть спрямовані через Європейський фонд миру для доставки (в Україну) пріоритетного обладнання, включаючи артилерійські боєприпаси та засоби протиповітряної оборони, і вперше — на прямі замовлення від української оборонної промисловості, — зазначив Рейндерс.

У ЄС назвали виділену Україні суму на військову допомогу від початку розв’язаної РФ війни

За його словами, від початку масштабного вторгнення злочинної армії РФ в Україну ЄС вже виділив Києву 45,5 млрд євро на військову підтримку.

Це дозволяє ЄС надавати Україні широкий спектр озброєнь, необхідних для відбиття агресії, зокрема бойові літаки F-16, які Україна отримала завдяки ініціативі Нідерландів, Данії та інших європейських країн.

Разом з цим, ми знаємо, що поточний рівень допомоги, яку ми надали, недостатній, щоб схилити ситуацію на полі бою на бік України. Ми знаємо, що Росія поставила всю свою економіку на військові рейки і розраховує на військову допомогу з Північної Кореї й Ірану, а також на суттєву підтримку, яку надає Китай. Ми маємо наростити нашу допомогу для України, — зазначає єврокомісар.

Рейндерс додав, що ЄС та його країни-члени проводять тренування для українських військовослужбовців і мають намір досягти поставленої мети з підготовки 75 тисяч особового складу для ЗСУ вже до завершення зими.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?