Європейська пивоварна компанія втратила мільярди доларів у Росії
Категорія
Економіка
Дата публікації

Європейська пивоварна компанія втратила мільярди доларів у Росії

Офіс Carlsberg
Джерело:  Reuters

Генеральний директор Carlsberg Джейкоб Ааруп-Андерсен заявив, що компанія втратила у РФ вісім пивоварних заводів. Ці активи вартістю близько 9,1 млрд дол довелося списати.

У Carlsberg забрали вісім заводів у РФ

Данський пивоварний гігант Carlsberg Group, який розірвав усі зв'язки з РФ, заявив, що Кремль просто вкрав його бізнес у цій країні.

Компанія принципово відмовилася йти на угоди з російською владою, за що ті вирішили "заарештувати" активи групи в країні.

Генеральний директор Carlsberg Джейкоб Ааруп-Андерсен заявив, що йдеться про вісім пивоварних заводів у РФ. Компанії довелося списати ці активи вартістю близько 9,1 млрд доларів.

Ми не збираємося укладати угоду з російським урядом, яка якимось чином виправдовує незаконне поглинання нашого бізнесу, – сказав Ааруп-Андерсен після публікації квартального звіту про прибутки та збитки компанії.

Гендиректор групи нагадав, що Carlsberg вирішив зупинити дію всіх ліцензійних угод на продаж своїх пивних брендів у Росії. Тобто російському підприємству "Балтика" тепер заборонено виробляти, просувати та продавати продукцію групи.

Коли ці ліцензії закінчуються разом із пільговим періодом, росіянам більше не дозволяється виробляти якісь із наших продуктів. Звичайно, я не можу гарантувати, що це станеться, але це наші очікування, – сказав Ааруп- Андерсен.

Carlsberg Group підписала угоду про продаж російського бізнесу

Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Слідом за нашим торішнім рішенням продати наш бізнес у Росії та подальшим великим процесом відокремлення бізнесу від решти Carlsberg Group, компанія сьогодні підписала угоду про продаж свого російського бізнесу, – написано у повідомленні концерну у червні 2023 року.

Carlsberg уточнює, що відділення російського бізнесу включало інвестиції в обладнання для пивоварень та ІТ-інфраструктуру на ринках за межами росії у розмірі понад 150 млн данських крон.

Угода підлягає схваленню регуляторних органів РФ. Це включає подання заявок до урядової комісії для отримання її схвалення. Крім того, на угоду поширюються кілька звичайних умов, зокрема схвалення регулюючих органів та виконання певних умов у низці юрисдикцій, – йдеться у пресрелізі.

Відтак терміни остаточного завершення угоди залишаються невизначеними, констатує концерн.

Carlsberg заявила про плани піти з російського ринку у березні 2022 року. Крім того, компанія зупинила інвестиції та експорт до РФ, відмовилася від реклами на російському ринку та припинила випускати у РФ пиво під своїм флагманським брендом Carlsberg.

Сarlsberg виробляє пиво під торговими марками Carlsberg, Tuborg, Kronenbourg, 1664, Baltika та ін. Всі ці бренди тепер повинні припинити своє існування на території РФ.

Категорія
Політика
Дата публікації

Експосол США назвав фатальну помилку Трампа щодо Росії

Трамп
Джерело:  Еспресо

Президент США Дональд Трамп припускається серйозної помилки, коли схиляється до ідеї перезавантаження відносин з Росією. З таким попередженням виступив 5-й надзвичайний посол США в Україні, директор Євразійського центру при Атлантичній раді США Джон Гербст.

Головні тези:

  • Трамп “фліртує ”з Росією та Путіним та не замислюється про наслідки для США.
  • У Вашингтоні наразі немає остаточного рішення, однак ситуація погіршується.

Трамп обрав хибний шлях

Джон Гербст звертає увагу на те, що доктрина національної безпеки Росії прямо називає США головним противником.

Загалом команда Путіна ніколи цього не приховувала, однак для Трампа навіть це не аргумент.

Водночас у колі президентських радників відчувається наївність. Один із них, як ви згадували, чомусь вважає, що можливо перезавантажити відносини з Росією. Це була провальна ідея адміністрації Обами. Ця група в оточенні Трампа висміює Обаму за м’якість, критикує Байдена, але водночас повторює ту ж помилку — фліртує з ідеєю перезавантаження, — наголосив Гербст.

На його переконання, це не спрацювало тоді й не спрацює зараз.

Гербст також озвучив попередження, що підхід Трампа, націлений на перезавантаження відносин з Росією, може дуже нашкодити інтересам США та його власній репутації.

Ситуація ще розвивається. У Вашингтоні наразі немає остаточного рішення, але ця опція, без сумніву, перебуває на розгляді — додав експосол.

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. Трамп погодився на вимогу союзників

Трамп вирішив виконати вимогу союзників України
Джерело:  The Telegraph

Команда американського президента Дональда Трампа врешті-решт погодилася надати безпекові гарантії для миротворчого контингенту "коаліції охочих", який планують розмістити в Україні після завершення війни.

Головні тези:

  • США досі не оголошували про своє рішення на офіційному рівні.
  • Конкретні пункти угоди між Штатами та союзниками України поки не ухвалені.

Трамп вирішив виконати вимогу союзників України

Такою звісткою поділився британський лідер Кір Стармер.

Перемовини тривають, і він (Трамп — ред.) уже кілька разів заявляв, що підтримає нас, як ви знаєте. Я чітко заявив, що це важливий компонент усього, що ми плануємо

Кір Стармер

Кір Стармер

Премєр-міністр Великої Британії

Попри це, за словами британських політиків, конкретні гарантії з боку Штатів залишаються туманними.

До прикладу, Білий дім досі офіційно не обіцяв військової підтримки у разі прямої атаки з боку Росії.

Союзники України роблять все можливе, щоб зрушити ситуацію з місця та добитися від команди Трампа конкретики у цьому питанні.

До прикладу, миротворчі війська хотіли б здійснювати зі США обмін розвідданими, який вже давно є базою "особливих відносин" між Лондоном та Вашингтоном.

Інший — це логістична допомога. Європейські літаки, кораблі та наземні сили потребуватимуть постачання та допомоги в аналізі переміщень російських військ в Україні й за її межами.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?